Prijava

U sveri u sveri ljutog briljiranja

U izgovoru će čak i školovani ljudi ispoljiti težnju da kažu/napišu "svera, atmosvera, asvalt".

Piše se sfera.

Od grčkog sphaîra, što znači lopta, kugla.

Ako biste rekli da je vaše interesovanje rešavanje jezičkih nedoumica, onda biste rekli: „Moja sfera (ne svera) interesovanja su jezičke nedoumice i kako da ih rešim.“ A mi bismo rekli: „Bravo, na pravom ste mestu!“

vukajlija

hahhahahah a viša škola jbg

Melk u nisu pokazuje prstom na asfalt i kaze to je asvalt, celt i zap u fazonu

https://i.imgflip.com/6minou.jpg

Nikad ne znam da li je svera ili sfera. Zato uvek stavljam v, lakše se izgovara.

Ehh ne moze se tako roman napisati melk

Svera, zdruge strane, naprimer... Dečko je nepismen.

Sve je ovo jovor predvideo, samo je cekao da neko krene da se pravi pametan i da se upeca xdd

Šalim se malo, bata melk, znam da ti to u brzini... ajde da zakopamo ratne sekire

Ehh ne moze se tako roman napisati melk

Naravno da može, posle to kolektori sve lepo isprave. I svejedno ostave poneku grešku, ili naprave druge dok prekucavaju.

I vidim da ti je dosadno namerno pišeš Kolektori umesto Lektori u nadi da će neko da se upeca... ajde nemojmo te dečje forice

Sve je to manipulacija moj dragi Zapato. Kakve sekire kad se mačujemo?

ajde nemojmo te dečje forice

Ja sam ovde, pre svega, distributer krindža, to mi je glavno zaduženje i osnova oko koje rotira moje postojanje i delanje.

Zdruge strane, zvanično, čovek 21. veka dobije više informacija dnevno nego što bi čovek u srednjnem veku dobio za dan.

dnevno je puno više nego za dan, autore melk?

Pročitah Melk ona tri posta sa prethodne strane... takođe i ono što je Granon pisala.
Pa bih htio malo i da razjasnim poentu ove teme:

Nije meni toliko stalo do razvoja neke knjiške pameti u smislu nagomilanih informacija, niti do razvoja logičnke inteligencije (IQ-a) i sposobnosti učenja novih stvari...

...Nego mi je više stalo do nekog omudravanja, ili povezivanja stvari iz više različitih domena, što bi vodilo nekoj široj i dubljoj slici svijeta... meni je stalo do toga da malo bolje skontam kako funkcioniše svijet i šta je bitno u životu, i da se i ja nekako ponašam na mudriji način nakon tih uvida...

Ja sam mogao za 10 godina proći kroz X različitih iskustava i steći X različitih vještina, a da opet budem na nekom sličnom nivou u pogledu životne mudrosti i pogleda na svijet... i to mi je malo porazno.

Evo recimo jedan konkretan primjer. Prije nego što sam se zaposlio, mislio sam da zaposleni ljudi sa određenim značajnijim radnim iskustvom drugačije posmatraju stvari, da su mudriji, zreliji, da imaju drugačije poglede na svijet. Takođe sam konto, da ću ja nakon recimo 3-4 godine ozbiljnog radnog iskustva biti na neki način drugi čovjek, pametniji, mudriji, širi i tome slično.
(Širi doduše jesam, ako gledamo struk... :)

Međutim, sad nakon 4 godine tog radnog iskustva neki moj utisak je da sam on a base level, "još uvijek ona ista budala"... Mislim "budala" uslovno rečeno...

Nisam bukvalno budala, ali i dalje me zanimaju iste stvari kao i prije te 4 godine, i dalje sam u društvu u istom fazonu, i dalje me privlače isti tipovi tekstova na internetu, itd...

Možda znam malo više o međuljuskim odnosima na poslu i o tome kakvih sve ima šupaka, al to je manje više to... U suštini sam isti lik, radno iskustvo mi nije donijelo neko značajnije mentalno proširenje i širenje vidika... iste navike, iste osobine, iste vrline i mane, sve isto...

Jedina stvarna promjena je što sam naučio raditi taj konkretan posao. Prije 4 godine to nisam imao pojma, a sad znam prilično dobro. Ali je to promjena vezana samo za jedan usko specifičan domen...

Samo se ceni rad kad predjes 20 godina sto vise radis imas vise para pametniji si ides na visu drustvenu lestvicu i odatle dalje vidis sto kaze njegos druzis se sa boljim ljudima itd. Hrabrost sposobnost i slicno to donosi pamet a ne dugo razmisljanje i citanje.

Samo se ceni rad kad predjes 20 godina sto vise radis imas vise para pametniji si ides na visu drustvenu lestvicu i odatle dalje vidis sto kaze njegos druzis se sa boljim ljudima itd. Hrabrost sposobnost i slicno to donosi pamet a ne dugo razmisljanje i citanje.

Možda je malo grubo rečeno, ali ima istine i u ovome.

Po društvenoj lestvici se pentraš na razne načine, novac stičeš takodje.

Ma stipu bergasa, najvece guzonje koje znam rade 12 sati (u nekoj formi rada) dnevno, 30 godina i nisu vidjeli dalje od tučepa, u zadnje vrijeme otkrili all inclusive kemer turkiye i to je to ma daj jebote nacin zivot se uci od malena negdje do srednje skole kasnije mozes dobiti 6 miliona dnevno a neces znati da iskoristis zivot.

Isto važi i za kokuze bez dinara sto provode zivot u kladari, jbg to je takvo poimanje zivota morate shvatiti to.

Evo najfriškiji primjer, Nadal sjebo trbušni mišić aj kuku majko ne mogu igrati - uhvacen na majorki negdje, voza jet ski oko svoje jahte i zajebava se sa rajom boli ga kurac

Nolo ojebo osvojio sto se osvojiti moze, izjava posle meca -

“Odo malo do beograda tata renovira špajz pa moram biti tamo hihi a onda malo odoh do visokog neke terene otvaramo bice super”

I jedan i drugi imaju para za najveci luksuz svijeta ali imaju drugacije poimanje uživanja i odmora