Prijava

Ako neko o nečemu nema jasan stav, za ili protiv, da li smatrate tu osobu bezveznjakom bez stava?

Kao što je Džoni rekao u onoj pjesmi o Marini:
... ona se na ništa ne žali, O NIČEM NEMA SUD...

Jasan je preovlađujući negativan stav prema takvima.

Ja sam pak primijetio da što je čovjek inteligentniji, to ima manje određen stav na ovu ili na onu stranu o mnogim pitanjima.

I obrnuto, što je gluplji, to ima čvršće stavove i to ih žešće brani, i često nameće drugima...

Šta velite vi o tome svemu?
Da li je mirenje stavova i pokušaj shvatanja obe strane odraz mudrosti i inteligencije, ili to znači da imamo posla sa budalom, mekušcem, beskičmenjakom, itd...?

Kontam da je tema relevantna zbog raznih aktuelnih dešavanja koja izazivaju žestoku polarizaciju među ljudima.

Ja nekako kontam da mirenje stavova zahtjeva baš analitički pristup i da se često sam sebi posereš u ono što si rekao... da odustaneš od navijačkog stava... a to je malo ljudi spremno...

Kreno sam nešto pisati vezano za trenutnu situaciju, neki pokušaj mirenja stavova... i skonto sam, da niti bi se kome dalo to čitati, niti bi ko imao sluha za to... i ja sam sam baš se zapetljo u to sve...

Na kraju ispada da se bolje ipak opredijeliti na jednu stranu, ako nema dobre, onda manje lošu, ali biti otvoren za ono što i drugi kažu... U nekim situacijama, meni lično nije uopšte lako izabrati stranu.

Brt ako zastupaš neku stranu bez ikakvih argumenata onda si moron. Sad što će ljudi izabrati biti moroni da bi bili prihvaćeni u društvu to je drugi par opanaka. Zamisli jovore da te nateram da biraš Maribor ili Domžale.

Savršeno je u redu reći da nisi dovoljno upoznat s temom da bi davao sud.

Uglavnom sam mislio na značajne, aktuelne teme o kojima imaš dovoljno informacija, osim ako nisi "živio pod stijenom" , što bi rekli Englezi.

Ne kažem da moraš obavezno izabrati stranu, ali nekako kad su neka baš bitna pitanja, ljudi slabo tolerišu neopredijeljene.

Ja lično sam sklon da budem vrlo često neopredijeljen ili i kad se opredijelim da nisam nešto posebno ostrašćen i zadrt.

To nije dobro, jer time postanem podložan manipulaciji, a evo kako:

Recimo da imaš stav A i stav B o nečemu.

A ja sam recimo tek blago opredijeljen za stav B.

Sad ti ako hoćeš da mene natjeraš da ispoljim čvrsto stav B i da ga branim, sve što treba da uradiš jeste da žestoko i zadrto zastupaš stav A. Ja ću reaktivno, kao odgovor na tvoju zadrtost, preći vjerovatno u većoj mjeri na suprotnu stranu i braniću stav B.

Isto tako ako hoćeš da branim stav A, a ti uzmeš, pa kreneš sa ekstremnim B stavovima. Ja čak i ako sam prethodno bio više za B, ću kao reakciju na tvoju zadrtost, početi zastupati stav A, ili će se to tako barem ljudima činiti koji to posmatraju.

Naravno, ovo je samo hipotetički primjer, ne kažem da sam u stvarnom životu zaista toliko podložan manipulaciji, već samo ilustrujem, kako bilo ko ko ima relativno labav stav, lako može biti izmanipulisan da ga promjeni, eto na primjer na taj pomenuti način koji vjerovatno nije jedini.

imas stavove o temama koje su ti bitne i tu nema price, samo nije svima bitno isto. nemas o onim koje razumes ali su ti nebitne.

one koje ne razumes su minsko polje, i moras da imas dovoljno skromnosti da sebi priznas to i da sacekas dok ne budes razumeo, ili se pomiris da ovo nikad necu razumeti i to nije tvoje misljenje vec necije tudje, ali si svestsan toga.

neki ljudi nikad ne dodju ni u cemu do toga, jer odma skacu na jednu ili drugu stranu i prihvataju tudje misljenje kao nesto sto je njihovâ ideja i oni su beznadezni jer nikad nece nauciti nista, kad vec sve znaju.

temama koje su ti nebitne i u koje ne ulazes licne emocije, a dovoljno ih razumes, mozes da proveris ljude koji su full of shit (prethodni pasus), tako sto se malo slazes a malo ne sa njima i donekle da razumes zasto su takvi kakvi jesu.

Iskreno za mene je jasan stav JASTVO i znači muda. Moj je obično protivan masi i bivam baš oštro udaljavana, vređana, osuđivana i pljuvana ali ne dozvoljavam da mi neko, iko upravlja mozgom. Mrzim to. To mi je užasno....Ne smatram da si mudriji ako si neutralan, ako te zabole za sve kurac i najgore - ako ćutiš. To su za mene iskreno najproračunatiji, najogavniji i najgori ljudi. Ljudi koji nikada, baš nikada neće učiniti ništa, ni za koga, niti protiv ma koga da ne bi sebe doveli u neprijatnu, nelagodnu, opasnu ili ma kakvu situaciju. Ljudi guzice za mene.

Ali ja sam ludača, tako da ne očekujem da budem shvaćena. Niti me više to zanima. Eto samo sam iznela svoj stav. Pa, pa.

Imam neki osećaj da je Avvl ok riba iako glumi tu neku girl, interrupted

Previse egocentricna jbg, JA, PO MOM MISLJENJU, JA LUDACA, JA OPORO PODJEBAVAM, JA PISEM POEZIJU, mRzE mE sTo SaM u PrAVu

Zamisli avvl neka prepička al nenormalna

Il zamisli stvarno žensko

Moguce da jeste zensko, ovi neki momenti nepotrebne drame u svakom postu i ja ovo ja ono, bacaju na ona klasicna zenska edgy proseravanja tipa
https://pbs.twimg.com/profile_images/640283247759372289/cXRX_Vt8_400x400.jpg

Toksična, al nekako ok ipak

Pa, pa.

Немој бебо врати се.

Imam neki osećaj da je Avvl ok riba iako glumi tu neku girl, interrupted

To mi jedan od najdražih fimova leb te jebo hahahahhahahhaha

Ali jesam ok, samo nemaš pojma kol'ko ne glumim druže, i kolko su me sjebali. A i dalje se borim. Mislim da je to više za pohvalu nego za pljuvanje. Svako žensko bi se sa mojim životom i traumama davno ubilo, kurvalo, drogiralo, pilo po birtijama, najverovatnije grlilo bandere na ulicama i spavalo na prugama...

Toksična, ali nekako ok ipak

Ja sam melem za ono šta sam preživela..P.s..ne preuveličavam

A to o egocentričnosti je mehanizam odbrane..Predugo mi je sputavano, omalovažavano i gnječeno to JA! I više na njega ne dam!!!

Inače rođena sam kao zdravo, hiperaktivno, veselo dete, ne kao toksična kučka. Vrlo je moguće da život od vas napravi čvarak iako niste svinja!

Vrv bi je jebo, ali da ušuti

Немој бебо врати се.

Ne bebomijaj me. Fuj.
A da, neću ja otići... Ja sam došla da ostanem malo duže. Pa, pa je egzotični pozdrav za moje obožavatelje. Tj. time sam zatvorila svoj stav jer smatram da sam rekla suštinu.