Prijava

Hahhahahahahhaha kakva faca ovog drvoseče hshshahah

Bradonja je Robert Redford, ustani kada pricas o njemu

Uopšte ne liči jbt! Hahhahahahahhahahha je li moguće

Odlicna tema Jovore, bas ono potrebna i veoma visoke kvalitete kao sve tvoje teme

Uopste nije shitpost tema koja ce da ugine nakon jedno sedam stranica maksimalno

Da se pokušam vratiti na temu.

Cijenim intelektualne kapacitete "drugosrbijanaca" i smatram da su generalno često obrazovaniji, napredniji i imaju racionalnije stavove od većine. Smartam mnoge iz tog miljea koji pišu tekstove takođe dobrim autorima, a njihova pisanija argumentovanim.
I sam često čitam njihove tekstove, npr. na Peščaniku.

Al ipak, kad sve sagledam, ne mogu da provalim razlog zašto, ako su već toliko otvorenog uma, i ako već sve preispituju, i ako već (bar deklarativno) ne drže se nikakvih dogmi, zašto je onda kod njih:

- a priori sve sa Zapada dobro
- a priori sve iz Rusije loše
- a priori svaka vlast u Srbiji koja nije LDP ne valja
- a priori Srbi su jedini krivi za sve što im se dešava
- a priori Srbi su jedini krivi za ratove i ostala sranja devedesetih
- nemaju ama baš nikakav sluh i osjećaj za domaću kulturu, mentalitet i tradiciju, bez ikakvih problema bi se odrekli svih shvatanja ovog podneblja i kulturno asimilovali sa Zapadom... ako šta i misle o domaćoj kulturi i mentalitetu i sistemu vrijednosti i shvatanjima, to je da su ona zatucana i primitivna

Zašto? Čuj zašto? Pa zato što ih plaća Soroš.
To neki cinik i teoretičar zavjere u meni govori. Kurac oni imaju svoje stavove, samo pričaju ono što im kaže šef. Rade posao kao i svi drugi. Kao što oni u Informeru slušaju svog šefa, tako i ovi slušaju svog šefa.

I sad da sam ja skroz cinik i da nema u meni bar malo nade u postojanje nekih normalnih ljudi koji ne pripadaju ničijoj kuhinji, ja bi se zadovoljio tim shvatanjem. Čitao bi pomalo i jedno i drugo, a sam kritički za sebe birao u šta ću vjerovati na osnovu argumenata i dokaza.

Ali jedan dio mene nije zadovoljan tim odgovorom. Jedan dio mene vjeruje da ima, možda manjina onih, koji zaista vjeruju u to što pišu, a slobodnim izborom su se priklonili onom mediju koji im najviše odgovora po svjetonazoru i mentalitetu. Ako takvih ima... onda zaista se ne mogu načuditi kako nikako ne mogu da odustanu od gore pomenutih dogmi.

Zašto je to loše... pa zato što Srbiji zaista trebaju autentični napredni mislioci, koji će u mnogim stvarima ići u korak za svijetom, nastojati da prosvjećuju mase i unapređuju domaći mentalitet i koji će zaista pomoći Srbiji da se više kritički odnosi sama prema sebi i da odustane od neke nacionalne mitologije koja nam često nije mnogo dobra donijela... ali ti ljudi treba da budu autentični nosioci ove kulture, rodoljubi, patrioti, oni koji vole svoj narod i zemlju, oni koji poštuju i kulturu i vjersku tradiciju i istorijske saveznike, i koji su svjesni istorijskih okolnosti i zašto narod npr. ne voli NATO, i tome slično, a ne oni koji sve domaće preziru.

Za mene možda najbolji i najsvjetliji primjer tako nekog ko se kritički odnosi prema Srbima, ali sa ljubavlju i poštovanjem, a ne sa prezirom, kao gorepomenuti, je Arčibald Rajs, koji doduše nije Srbin.

Ono što mene zanima je zašto nema kod nas intelektualaca a la Arčibald Rajs, kod kojih se jasno vidi da su evropskog duha, napredni i sve što ide uz to, ali isto tako i ljudi koji cijene i poštuju sopstveni narod i razumiju i poštuju ovdašnji mentalitet i sistem vrijednosti?

Takve bi vjerovatno ljudi mnogo više i slušali i ozbiljnije shvatali, nego gorepomenute.

Mene zanima de ima kavurma i cvarci

Mene to brine jutros

ne bi, takvi bivaju proglaseni glupljima i bez stava zato sto su neutralni, jer za prosek takvi ljudi "To su za mene iskreno najproračunatiji, najogavniji i najgori ljudi. Ljudi koji nikada, baš nikada neće učiniti ništa, ni za koga, niti protiv ma koga da ne bi sebe doveli u neprijatnu, nelagodnu, opasnu ili ma kakvu situaciju. Ljudi guzice za mene." (sic)

proseku treba ekstravagancija, kic, cvrsti nepromenljivi stavovi, "da prica kao narod", da odgovara brzo itditd. grete tunberzi, trampovi i slicno.

Celtu kad zazvoni telefon u bioskopu, prekidaju film.

Slažem se celte, zato sam i rekao, nezgodno je biti neutralan, nemaju ljudi sluha baš zato.

Al ono što primjetim, što je neko gluplji manje je neutralan, tj. više zadrt po svojoj prirodi, a to kod ljudi prolazi... iz čega izlazi da se jedino stavovi glupih brzo šire među ljudima.

Dakle, neko pametan, da bi prošao kod mase, ne smije da priča ono što misli, već izgleda mora da pojednostavi priču, i svjesno se opredijeli... što već spada u određenu vrstu manipulacije, ali izgleda jedino tako može proći...

I da...

I nije to samo problem kod nas... Amerika je isto sve polarizovanija, i dosta zapada...
Imaš s jedne strane woke sranja i cancel culturu, a sa druge QAnon, antivaksere...

Ne valja ni jedno ni drugo. Ima li normalnih?

ko nasledjuje vucica:

a: "ova vlast ubija srbiju na celu sa vucicem, vucic je nesto najgore sto se u modernoj istoriji desilo srbiji i obecavam vam, svima obecavam da ce svi koji su svesno unistavali nasu zemlju u zadnjih 20 god u zatvor kad dodjem na vlast, i da cemo za 5 godina da budemo svecka sila u ekonomiji i kosarci, i kosovo ce da bude nase i hrvati ce da postanu sirotinja i govna koja ce da nam zavide i mozda cak i napadnemo bugare cisto onako reda radi"

b: "jebi ga, nije da mozes pitu od govna da napravis, probacu prvo da izbacim ono sto nije bas najbolje u sns-u, zadrzim ono sto valja da odrzim neki kontinuitet i krenemo nekako da guramo ekonomsku stabilnost, ili ono za sta vec me glasate"

ovaj drugi je beskicmenjak, proracunat, ne reskira itditd.
realnost je da bi drugi poceo da menja stvari, prvi zameni vucica pa tera isto, ili jos gore uzme i sve prevrne naopako i otera nas u jos vecu picku materinu. to je otprilike to.

Al ono što primjetim, što je neko gluplji manje je neutralan, tj. više zadrt po svojoj prirodi, a to kod ljudi prolazi... iz čega izlazi da se jedino stavovi glupih brzo šire među ljudima.

imas dno, da ne pricamo o tome. onda imas sredinu gde smo ti i ja i ovde ostali gde kao mislimo da imamo neko misljenje, racionalnost itditd.
i imas pametne koji ovima sa dna izgledaju isto kao oni, a ovima u sredini izgledaju kao da su nekom magijom uspeli sa dna da doguraju gde jesu. oni su najpametniji.

ono što primjetim, što je neko gluplji manje je neutralan, tj. više zadrt po svojoj prirodi

Kakva je ovo gruba generalizacija, i ne samo to, već po toj logici i sebe možeš svrstati u te gluplje jer si manje neutralan i više zadrt po pitanju procene pameti ljudi koji nisu neutralni i imaju čvrste i utemeljene stavove na ekstremima određenih tema.

Jesto to je gruba generalizacija, ali je više generalna opaska, ne smartam da su svi koji su ekstremni u stavovima glupi, već da je to opšta tendencija.

Ima ljudi koji opravdano imaju ekstremne stavove na neke teme... i možda će nekad ti njihovi stavovi postati mejnstrim i normala...

Ali stojim iza toga da je to neka opšta tendencija, da generalno lakše glupljima da se vežu za neki ekstrem, a inteligentniji za to moraju imati baš žestoko opravdanje i argumentaciju.

Nekad pomislim da samo fleksuješ kako ti eto razmisljas o nekim stvarima o kojima niko ne razmislja, kako si širok itd, razna interesovanja

Fleks ocigledno, jer svaka budala zna da ovde neku dublju istinu nece da sazna.

S kim debatujes ovde? S grupom idiota (tu i sebe racunam) ok kelta znam licno, fin lik, al nije politicar, nije sociolog, kolko god ga postujem sig nema poznavanje tih polja koje bi tebi trebala

Znaci fleksujes, tj pokusavas da fleksujes, a meni je to skambeg muv.

Чудан курч али ок

ma sve ok, svi jedemo govna na svoj nacin ovde.
jedino, jadan jovor, otvara teme da inicira diskusije i razmene misljenja, 3. strana tema upokojena.
sa druge strane dodje ejdus, otvori temu, napise neko besmisleno govno, nakon 430. strane melkor i celt jedu govna o habzburskoj monarhiji.