Prijava

ebga, i ja se iznervirah. što nije tako čest slučaj, al eto, desi se i to...

Znači Bergas uspio u namjeri. Neka, fino je i to.

Druze ne moras da imas.gajbu niko danas ne moze da je ima ako nije nasledio trebas samo malo da rascistis u glavi nije stvar novaca nego psihe
Nikog ja nisam hteo da iznerviram a ako jesam onda je i to jos jedan problem
Gledaj samo sebe i svoj zivot a ne sta ti kaze majka otac stric ili ja
Nije stan must da bi bio normalan psotoje i druge vtednosti
Samo se prihvati odgocornosti nemoj da je uvek neko drugi kriv
Mrzi me da se udubljujem sad nesto nego vidim da sam kao ja nekog napusio pa eto cisto ako negde nisam nesto napisao sto sam hteo da isoravim a bices mozda josnneki put na tapetu kod mene

Otvorio si 1001 temu trazis pomoc ja nudim sad ne valja
Govna vukajlijaska

Samo se prihvati odgocornosti nemoj da je uvek neko drugi kriv

Ovo si u pravu, nema šta. Dosta zavisi od samog čovjeka. I treba uraditi što je do tebe, koliko čovjek može.

I ne tražim ja pomoć, ja sam više neke teme uopšteno otvarao, nisam tražio pomoć niti savjete.

Jovo brate rispekt od mene za tebe, ali takvi su ti kolektivi, svi traze zrtvu nad kojom će glumiti neko mudo i veliki je problem kad shvate da ti treba lova i da si se emotivno vezao za posao onda kontaju ovaj nema kud daj da ga jebemo

Jednom prilikom tokom prvih dana posla (dok sam radio u domacoj firmi) dodjem ja s autom na parking firme i vidim top mjesto ovako malo kao odvojeno od ostalih a meni auto tad bilo relativno novo i onako momačkoi ja hop stanem na to parking mjesto kontam da me ne zakace ovi idioti a parking mjesta onako skučena.

I dolazi meni ova iz mog odjela sto je veteranka kao “jucer je direktor pitao ko je stao na njegovo mjesto kad se vratio s puta ha hu pa smo pretpostavili da je tvoje” al sve onako umiljato kao prica rekoh jesze moje je kaze pa eto kao samo da znas za ubuduce rekoh sta da znam? Jel pise parking za zaposlenike, jesam li ja zaposlenik ? Pa sta ja imam s tim direktor dolazi u 10 ja radim od 8 i ja njemu da cuvam mjesto ne kontam

Saznao direktor kasnije ko je, ja sacekao tipa par dana da ne budem bezobrazan ali sam nastavio da parkiram kad bi se ukazala prilika i lik normalno ode na drugo mjesto parkira.

Poenta priče; mene boli kurac oce li mi dati otkaz, kapa i sa drugih strana i nisam u kreditu a posla mogu naci sad pa sad ali nekome je grah pao da mora da radi to sto radi i da mu od togs zavisi egzistencije i ne moze bas tek tako da zauzme neki gard jer nema pokrica. E taj je u ovom surovom kapitalistickom drustvu osudjen da ga pusi zbog kojekakvih utripovanih majmuna ili da zubima grize da se iscupa iz tog stanja i za takve ljude ja imam najvece postovanje bez obzira jesu li se u tu situaciju doveli djelimicno svojom krivicom ili je to univerzumska lutrija

E sad sam npr u stranoj kompaniji, glume neki friendly kolektiv i malo mi se sere od toga kao swi se wolimo timski smo igraci ali ove napacene domace firme su mi presmijesne rekao sam nikad vise koliiko god perspektivno djelovalo

Autore Bergas, da li vam je neko, u vašoj dugoj i nesumnjivo bogatoj karijeri, ikada rekao da pušite kurac?

Molim da se dragi autor Jova ne dira, vazda je bio i biće blago Foruma. Hvala.

Kome smeta jak Jovo?

Molim cenjene autore da budemo hriscani i vracamo svoju bracu na pravi put
Najlakse je gledati svoje dupe i treba tako ali imamo i duznost ako ne mozemo nista pametno da kazemo bar da cutimo
Jova je protiv sistema a ujedno i konformista gleda sta mu ko kaze i generalno je jako nezreo. Neke teme ima o kojima razmislja koje ne padaju na pamet nekome ko je na mestu. Niko nije normalan ja ovaj i onaj ali neke stvari ipak uz sve nase nenormalnosti treba da se rade na odredjen nacin da bi mogli dalje a ne bi stajali u mestu. Jova mora da shvati da knjige i teorija su jedno ali ne vrede bez odredjenih osobina a to su rad red i disciplina. Znaci ne mozes ti biti dobar covek, pametan covek ako npr neces sebi da naoravis rucak ili vec sta drugo nego legnes gladan, nemam sad inspiraciju ali poenta je ako si lenj nisi dobar samo zato sto ne krades ili ne napadas kolege nego si povucen ili pristojan. Znaci mora da se radi, covek je raga, raga vrse zito, nosi bacve, vuce zapregu itd i to radi ceo zivot e tako i covek vuce svoja kolica i onda umre. Usput bude i nesto lepo. I to je to. Akk stojis nema lepo a nema ni mnogo ruzbo doduse, ali se gusis. Izvinjavam se ako narusavam privatnost itd ali osetio sam potrebu da napisem ako ne odgovara obrisite meni je stvarno svejedno ali mislim da nije lose da onaj sto treba da cuje cuje. Covek prvo treba da radi pa onda sve ostalo, da pazi svoju decu, da ih pravi, da cuva svoju porodicu, da bude covek, da se opusti ali nista ne moze ako ne radi i ne jede govna to ide samo u paru. Posto citas imas njegusev onaj citat zuc i med bla bla. Znaci koliko hoces toliko mozes sve zavisi od tebe ako ti hoces ali bi da nije tesko onda neces. Govna se moraju jesti ako ides napred. Ne mozes ti da dodjes na posao i odredjujes gde ce se gazda parkirati nego slusas sta ti se kaze. Kad si gazda onda pravis sistem koji tebi odgovara. Ako sef nema auzoritet ta firma ne moze da opstane ako se ne zna gde je cije mesto uz medjusobno postovanje. Danas bi svi da uzimaju lovu samo zato sto su zivi i da ih svi gledaju kao bosove umesto da sagnu glavu i cute dok ne isplivaju iz govna. Ko ima ego taj ne moze da uspe na pravi nacin. A takvi su 90%. Vidis nekog sefa i kao u al ladi jaja a ja radim za 40e a on je 10 godina radio duplo vise od tebe da bi sad "ladio jaja". Ko ima njemu je lako, kome je sve islo uzlaznom puzanjom zahvlajujuci roditeljima i okolnostima. A ko nema mora ovako kao sto sam napisao. Gledaj svoje dupe uci u zivotu i to je to, ako ti odgovara 300e mesecno a imas suprugu koja ima 1300e i radis na 3min od kuce 4 dana nedeljno tebi se to isplati i moze tako. Ako zena ima 200e onda ne moze. Treba naci balans izmedju novca i slobodnog vremena sve to covek sebi uredi u nekim godinama, svako ima svoj takt i nema pravila neko voli da radi 16 sati ako mu odgovara nemam nista protiv ako to stvarno zeli, radis sta zelis a ne sta drugi hoce. Poenta price jeste da zivis sto bolje ali ako nemas para onda ne mozes da zivis mnogo lepo ako si normalan ako si nenormalan onda ides u zatvor da prezimis ugojis se 60 kila ili krades ili varas ljude ili bilo sta da bi preziveo. Svako ima svoj put koji ga definise da li je govno ili covek i to je bitno samo njemu, ne drugima, ako se neko zadovoljava da bude govno to je ok meni ne smeta niti imam pravo da mi smeta svi smo mi samo obicni ljudi na ovoj zemlji.

Imam ja jedno lenjo govdeo studenta pa znam taj mentalitet, dobar lik (brat mi je, ne rodjeni) ali ne napreduje, ne konta da neke stvari koje on misli da su ok drugima smetaju i ne moze to da prihvati a vrlo je probirljiv po pitanju drugih ljudi u odnosima prema njemu
Ali ti bas ne znas sta hoces gori si i od ovoga uzmi zivot u svoje ruke nauci da lepis plocice za 3 godine imaces uvek 50 do 100e ako si dobar kao radnik i poslovodja imaces i mnogo vise izjebi neku ravu i zabrsio si 70% posla.
Zivot je sranje i treba se sprdati da bi brze prosao ne trrba se osvrcati na to sta ti ljudi kazu bitno je da si ti zadovoljan i onda napredujes da li u pozitivu ili negativu nije ni bitno bitno da se nesto desava
Nemoj da trazisnodgovor u knjigama, ti si sad u fazonu tele u sarena vrata onako gledas iskolaceno telece i cekas samo ko ce sta da ti kaze sta da radis umesto da sam upravljas svojim zivotom

Sve ovo je tačno što si napisao, samo je isto tako i opštepoznato.
Mada, stvari koje su tačne i korisne, vrijedi nekad i ponavljati, jer se ljudi zaborave. Tako da, ne odričem korisnost ovog što pišeš, iako je opštepoznato.

Ono što mi se ne sviđa, je što to pišeš povodom mene, kao da si mene uzeo kao nekakv slučaj, za proučavanje, ili primjer kako ne treba. Neću se sad ovdje nešto praviti da sam ja neki radnik udarnik, i da sam u fazonu da vorkaholišem po čitav dan i da u tome vidim sve, ali isto tako nisam ni ljenčuga, kao što imam osjećaj da želiš da me predstaviš.

Mogao bi raditi i više, truditi se, itd. Ali mislim da to vrijedi i za većinu.

Na kraju, ono što mi se takođe ne sviđa je što ti implicitno odobravaš sistem kakav jeste. Okej, kažeš ima manjina koji imaju, njima je sve lako, ostali moraju da se najedu govana.

To je tačno. Ali u ovom drugom dijelu koji se odnosi na ove ostale, ti romantizuješ te odnose moći i hijerarhije i teški rad kao put do nekog boljitka, skoro da mistifikuješ to.

Opet, ne odričući korist rada, smatram da je takav pogled na stvari opasan, jer se time implicitno kaže da su svi potlačeni i niže rangirani sojevi sami krivi za svoju situaciju, i isto tako da su svi oni koji su gore, zaslužili da tu i budu. To je klasična meritokratija. I to je fenomenalna i vrlo pitka priča, ali je problem u tome što nije do kraja istinita.

Ali tu priču puši sirotinja na primjer, i zato masovno glasaju npr. za republikance i konzervativce kojima su puna usta liberalnog kapitalizma i meritokratije, a ustvari, staju često na stranu korporacija, krupnog kapitala itd... Sad je to već šira tema. Ali suština je da te ubijede da je samo u tebi problem, i onda nema šanse da se boriš za neke promjene u sistemu, već samo pljuješ sebe što ne gineš još više na poslu, jer, eto, da još malo više gineš, možda bi i tebi konačno krenulo u životu...

Još da je to stvarno tako bilo bi super. Al nije.

Što naravno, ne znači da treba biti ljenčuga i prepustiti se stihiji... (Osim ako nemaš, baš, baš, baš niske ambicije i aspiracije u životu i da te boli kurac za sve.)

Zanimljiva je činjenica da Jovine i Bergasove postove ove dužine čitam s merakom, dok Melkove preskačem nekad i pre druge rečenice.

Jednostavno radi sta mislis da treba drkaj kirac po ceo jebeni dan, radi preko omladinske, radi u stranoj firmi, studiraj/nestudiraj, budi tiktoker, samo nemoj se ponasati kao da nije tvoj zivot i cekati neciju potvrdu da to sto radis valja. Tako je onaj jebavao onu decicu na svojoj glumackoj akademiji jer deca ne znaju sama da odrede sta treba a sta ne treba. E tako ce i tebe da jasi pedercina neka ako se ne prihvatis sopstvenog zivota, svog jedinog. Ceni svoj zivot. Ako ne mozes biti srecan usreci bar nekog drugog ko zasluzuje. Nemoj biti pas kad si se vec rodio da bacis zivot u filozofiranje.
Poenta price je da zelim od danas da ne uzimas u obzir sta ti kazem ja i pera i zika, nije poenta pridika, poenta je da preuzmes volan i upravljas gde god pozelis. Digni svoje samopouzdanje. Ko jebe mene popisaj se po meni popisam se i ja po tebi. Gledaj svoje dupe. Jel kontas meni ne radi mozak umoran sam pa ne znam ni da li ja konvertujem u ova slova ono sto mislim pa zato pitam

Na ovu duzinu mogu da citam samo Plidua ili tako nekog cije misljenje izuzetno uvazavam, ili ako se bas pokrene diskusija na osnovu nekog kilometarskog posta pa onda procitam na silu cisto da budem u toku, inace samo tockic misa radi

Samo bih dodao još i ovo,

mislim da u životu se treba voditi sa dva načela.

Prvo načelo, svijet je takav kakav jeste, kao što ga je Bergas napisao, džungla, zajeban, veća riba jede manju ribu, i ima svoj neki sistem koji je ustrojen i koji je vrlo stabilan i on se tako održava hiljadama godina.

to je opisano u srpskoj narodnoj pripovijeci tri čuda, kao treće čudo, a za šta je dato i eksplicitno tumačenje u samoj pripovijeci:

Čudo:
.... Отален пође даље и послије многога путовања дође у
треће мјесто, гдје види ово чудо: преко поља лете овце, а на њима јашу људи, и то тако
да непрестано скачу с овце на овцу, и то је толика велика поворка да јој никада краја
догледати не можеш. ....

Tumačenje:
...Оно, што си видео овце и силне људе, значи свијет: неко умире, неко се
рађа, неко постаје богат а неко сиромашан, и то тако траје увијек.

Znači u razumijevanju svijetu, u svom orijentisanju u svijetu, treba se time voditi i polaziti od tog načela, da postoje ta neka pravila, i da to tako vječno traje. To da bude početna pretpostavka.

Ali to nije kraj priče...

Drugo načelo je da ti pokušaš koliko možeš, stvari da mijenjaš (i dalje polazeći od toga da su takve kakve su, i nepromjenjljive ili teško promjenljive)

Što se tiče te druge faze, opet imaš dva citata, jedan klasični od Marksa:

"Do sad su filozofi tumačili svijet, ali stvar je u tome da ga treba promijeniti"

A drugi od Andrića:

“Sve su Drine ovog svijeta krive; nikada se one neće moći sve ni potpuno ispraviti; nikada ne smijemo prestati da ih ispravljamo.”