Prijava

Tvoja je tema... :)

https://www.youtube.com/watch?v=HIgMcVpytNc
Normalizacija pedofilije u Americi. Pedofili hoće da skinu stigmu sa te diskriminišuće reči pedofil i hoće da uvedu novi termin - ljubitelji maloletnika.
Mislim šta je sledeće, skidanje stigme sa nekrofilije?

sto je lepo kad imas cilj i motivaciju a nemas mozga... reko bi covek mladalacki duh.

Za početak, mogle bi da prestanu da koriste farbe za kosu i ajfone, struju, grejanje, kola, gradski prevoz, tv, kupuju sve što se pakuje u plastiku ili konzerve, šiju same sebi garderobu itd. Ne znam kakvu kaznu mogi+u da dobiju pošto su vrv maloletne, ali ono, da, nadam se da će...Bolje da ne pišem. Kako god, ovo budi onaj najgori mrak u meni o kom se uglavnom trudim da ne mislim.

de, de, danas si provalio da su aktivisti debili sta?

ono sto ne volim je sto se eko/energetski aktivizam, koji moze da ima lagane, podle i na kraju vrlo veliko posledice po svet, sto politicke, ekonomske, vojne i sta sve ne, mesa sa aktivizmom za gej prava i slicno koji je uglavnom bezbolan i nebitan.

i sad imas "za" i "protiv" i eko aktivizam. iako koje god da uzmes crno belo resenje, kolko god se cinilo razumno i ok, ako diras brzo i nepromisljeno oko energije zavrsices u najblazem slucaju sa situacijom oko nemacke i rusije danas.

a kvaka 22 je da mora da postoji inace cemo da sagorimo. ili mnogo verovatnije da se samounistimo kad nafte nestane. a nestace.

Šmokljin omiljeni mislilac ima dosta toga da kaže na ovu temu. https://www.facebook.com/drjordanpeterson/videos/666925397900738

nema sta psiholog novo da kaze na ovu temu sto nije vec receno, moze samo da ima misljenje ko i ostali.

Ne bih se složio, jbg, čovek njegovog renomea da govori tako oštro i otvoreno o tome kako nekakve mračne sile iz viših krugova gledaju da pokopaju Nemačku, kako bi Amerika povećala uticaj na Evropu, nije uopšte mala stvar.

Ne znam koliko si upoznat, on je oko četiri godine radio u nekakvom odboru za zaštitu životne sredine - ono, šta da se preduzme, kako spasiti planetu itd. I ozbiljno se posvetio tome, radio sa kojekakvim pametnim ljudima, pročitao koješta...Treba ga ispratiti na temu ekologije.

nisam reko da mu je misljenje lose, samo da bi pazljivo pratio sta on ima da kaze na tu temu, posto je previse konzervativan, a to definitivno nije resenje za problem sa energijom i globalnim zagrevanjem koje imamo.

i ja sam misljenja da se ne treba odricati stvari vec da se pametnije sto trosi sto pravi energija, ali ako dodje do toga da govna dodju do ventilatora (mnogo volim taj izraz), morace vala i da se odricemo nekih sranja na koja smo navikli. a doci ce do toga ako apsolutno nista ne radimo.

to je ova kvaka sto ti kazem. moracemo da balansiramo izmedju "pomresmo ljudi" i "nije bre nista to", dok se i jedni i drugi ne ucute. posto ni jedni nisu u pravu.

ako samo ignorisemo nece biti dobro.

Možemo za početak da nemamo u mikromarketima, supermarketima, megamarketima...Šopingmolovima i benzinskim pumpama frižidere sa pivom i sokovima, jer možemo ih hladiti kod kuće pošto friz svejedno imamo i svejedno radi 24-7. Možemo i plastičnih čaša - tanjira - pribora...Da se odreknemo, a i ne mora nov ajfon baš svaka tri meseca da se uzima. Svašta možemo pre nego krenemo da sasecamo energiju, što smo zapravo već počeli da radimo.

"Woke police"
Haha daj bre

https://www.youtube.com/watch?v=F6R_WTDdx7I&t=193s

Zamisli da živiš u stalnom grču joj jebote koliko emisije Co2 to i to proizvodi kao ovaj lik...
Ovakvi ljudi pre ili kasnije skliznu u to da teže da pandurišu bukvalno svaki korak u ime opšteg dobra, tj u ovom slučaju klime

Msm neke kritike su legitimne, većina tih marki je stvarno loš kvalitet, i stvarno im je poslovanje u tim zemljama neetičko, i stvano ljudi ne treba da kupuju odeću koju će da obuku dva puta.

ALi rešenja: pa da maožemo zakonski da regulišemo te firme (mož ih uvatite za kurac sad kad su otišle iz zemlje s proizvodnjom) kako? nemamo pojma, pa i ne treba ti nova odeća kmetu, misli na planetu, iznajmi, au ne čekaj...i to emituje Co2...

Pa jel bilo jos prije koju godinu onaj neki par debila, zdravi, pravi, zele djecu, ali odlucili nece da ih imaju, da smanje cArBoN fOoTpRiNt

Mislim ne bunim se, takvi degenerici i ne trebaju da se razmnozavaju, poenta je samo, uvijek moze gore

Pa s jedne strane stvarno postoji problem, s druge strane cela priča je postala debilni kult za višu srednju klasu, koji ništa ne doprinosi rešavanju tog problema.
U stvari može da stvori samo nove probleme ako uzme maha.

A ima tih debila što svoj genetski kod dobrovoljno eliminišu iz sledeće generacije, što je lepo svakako

Zamisli da živiš u stalnom grču joj jebote koliko emisije Co2 to i to proizvodi kao ovaj lik...
Ovakvi ljudi pre ili kasnije skliznu u to da teže da pandurišu bukvalno svaki korak u ime opšteg dobra, tj u ovom slučaju klime

ne mozes da zivis, mozes samo da se foliras kako bi dobio slatki internet novac. CO2 cemo da smanjimo tako sto se novac prebaci iz arapskih ruku u razvoj, vozila, nacina za cuvanje elektricne energije za kasnije, unapredjivanja mreze i izgradju nuklearnih centrala dokle god ne nadjemo nesto bolje. danas moze da se resi CO2 da pritisne muka.
ali tesko se bilo ko rastaje sa novcem.

inace i ja sam protiv ove instant mode. jeste vestacka potraznja, a ne potreba.