Prijava

Skoro sam odgledao trilogiju gospodara prstenova i ovaj deo kod Gandalfa mi nije jasan.
Da li Gandalfova moć zavisi od štapa tj. da li je u samom štapu srž magije ili Gandalf sam kanališe magiju dok štap služi kao određena vrsta egregora.
Takođe, ako je štap magičan - zašto ga nije češće koristio jer očigledno ima ogromnu moć.

Hvala.

Pošto je buljaš, iz dupeta

Stap koji ti prska magiju u oci majmune

Tanak štap pun mađije

Bio bih veoma razocaran da na Vukajliji na ovakvo pitanje nije bio prvi odgovor

iz kurca

Iz zbog da jedeš govna

Ejduse... ili gospodine Ejduse, ne znam kako tačno da Vam se obraćam jer mi delujete toliko kulturno, uzdržano, školski i pristojno da sećate na ljude starije garde, barem u mojim očima... Pored Jovora još jedna osoba koja me nikako nije ovde sabotirala, vređala, šikanirala i slično. Imate neki svoj stil, vrlo kulturan stvarno. I još mi je fascinantnije kako Vas svi pljuju a Vi ste mirni. Izvinjavam se ako ste mlađi. Smatrajte ovo komplimentom. Vidi se zrelost kod Vas. Lična disciplina duha i neka ujednačenost. Svaka čast.

Nisam gledala Prstenove niti planiram. Ali morala sam ovo da napišem. Poštovanje.

P.S. Da jesam, rado bih odgovorila i na temu. Pozdrav.

Gandalf je zapravo Ainur, jedan od moćnih duhova, entiteta koje je stvorio Eru Iluvatar, i koji su stvorili Ardu, planetu na kojoj se sve to desava, u pesmi stvaranja.

On je drugi tier Ainura, Maiar, dok su prvi tier Valari, kojih nema u trilogiji. Sauron je Maiar, Orlovi su Maiari, Balrog je Maiar. I on je podklasa Maiara, carobnjaci, Istari, uz Sarumana, Radagasta i dva plava čarobnjaka o kojima malo znamo.

Učenik je Valara Niene i nosilac vatrenog prstena.

Sve u svemu, premoćno biće, uz uništenje Numenora, jedino biće oko koga se i sam Eru umešao, vrativśi ga kao Gandalfa Belog. Tako da... štap je samo kanal.

A što ga ne koristi češće, tj sto cesce ne koristi svoje moći, pa Istari su poslati vise kao savetnici, dok su odluke i sama borba bili na Iluvatarovoj deci- ljudima i vilovnjacima.

Pozdrav za Zapatu. Lepo je videti te.

Malo sam zardjao s Tolkinom, mozda neko ima bolje objasnjenje, al ako neko ima neko pitanje za Asoiaf univerzum, to mi je sveze. Pozz avvl

Gandalf je zapravo Ainur, jedan od moćnih duhova, entiteta koje je stvorio Eru Iluvatar, i koji su stvorili Ardu, planetu na kojoj se sve to desava, u pesmi stvaranja.

On je drugi tier Ainura, Maiar, dok su prvi tier Valari, kojih nema u trilogiji. Sauron je Maiar, Orlovi su Maiari, Balrog je Maiar. I on je podklasa Maiara, carobnjaci, Istari, uz Sarumana, Radagasta i dva plava čarobnjaka o kojima malo znamo.

Učenik je Valara Niene i nosilac vatrenog prstena.

Sve u svemu, premoćno biće, uz uništenje Numenora, jedino biće oko koga se i sam Eru umešao, vrativśi ga kao Gandalfa Belog. Tako da... štap je samo kanal.

A što ga ne koristi češće, tj sto cesce ne koristi svoje moći, pa Istari su poslati vise kao savetnici, dok su odluke i sama borba bili na Iluvatarovoj deci- ljudima i vilovnjacima.

el vidite kakvo predznanje je potrebno za nejebicara?

Ma ovo je bas bejzik bombi, pravo nejebaštvo se ogleda u detaljnom poznavanju loze Targarjena

Ako je ovo bejzik.. ot lotra znam jedino bitku za Minas, najjaca scena u istoriji kinematografije oduvek i zauvek