Prijava

cele godine disete sranja od skinutih filtera sto sa fabrika, sto sa automobila, rudnika, vodu i zemlju polagano zagadjuju i prave jalovinu, al to sitne cestice pa ne smrdi, nije evolutivno nos dosao do toga da reaguje na ta kancerogena sranja. do skoro smo svi mi ovde disali olovo ko deca, bez da iko ima pojma i zato smo jedno 10% gluplji svi nego sto bi trebali da budemo.

zimi smog pravi smederevac. to smrdi jer je bukvalno nesagorena materija, tj pepeo u vazduhu.

evo ne znam jesu li maloumni ili koji kurac, likovi ne razlikuju zimski smog od zagađenja vazduha za koji ih zaboli kurčić ljeti iako i tada postoji

antagonizam izmedju celta i smederevca>>>

sta mi kacis ovo vuce, ne kazem ja da ne postoji zagadjenje, samo pokusavam da vam objasnim sta vam od tog zagadjenja sad zapusuje sinuse i smeta.

škoddy imaš malo smoga

I ti malo sjaja

Pa šporet na drva začadi onaj najgori dim pogani, čim dođe zima eto magle i zagađenja. Ljeti sve čisto. Ili industrije ne rade ljeti ili ljudi ne lože drva ljeti. Šta je izglednije po tebi Škodi intelektualče

Kako pre nije bilo ovoliko zagađeno kao sad a populacija sve manja i industrije sve manje???

smore, sve je to ok na selu gde ne mogu ljudi tolko da zaloze kolko vetar moze da oduva.

u gradu nije.

da ne pocinjemo pricu o tome sto je smederevac jedno od najneefikasnijih sranja iz 50tih na koje mozes da se grejes i kuvas na drva.

sta mi kacis ovo vuce

zato sto strawmanuje ko cara i jos upre ko sivonja dok se ne slozimo svi sa njim iako se slazemo ali ne govorimo o tome odnosno to nije kljucni faktor pomenutog problema

Kako pre nije bilo ovoliko zagađeno kao sad a populacija sve manja i industrije sve manje???

bilo, bilo, po beogradu, nisu, vecim gradovima. nego ste bili mali a roditelji se nisu bunili.

manje ljudi zivelo po gradovima i varosicama nego danas za pocetak, bilo razudjenije.

nije problem kad svi loze nego kad svi loze na malom prostoru.

Kako pre nije bilo ovoliko zagađeno kao sad a populacija sve manja i industrije sve manje???

Izvinjavam se, ja živim u kotlini pa je nama isključivo od loženja zimskog i oduvijek je bilo tako prije 250 godina fazon možda je kod vas neki drugi problem, isključujem se iz dalje rasprave jer ne živimo u istom gradu iako sve sto sam rekao stoji i istina je

pisao sam negde o ovome kako nesagorene cestice, tj pepeo, u nekontrolisanoj vatri se zagreju pa sa vrucim vazduhom odu gore, pa ako ima vlaznosti u vazduhu se zakace za tu vodu u vazduhu i onda polagano padaju umesto da odlete samo i teske da ih lako oduva vetar pa te uguse dole.

ako nema guzve, odu negde. odu kilometar niz livadu i naprave dim u njivi, razidje se.

ako ima guzve, nemaju gde, nego nazad odakle su. ti dimis peri, zika dimi tebi.

Brale, pre nije bilo ovoliko magluštine koja bazdi na sve i svašta. Nije ni polovina novembra a magluštime i smrada kolko ti duša oće. Jedini razlog koji mi ima logike je da su Beograd i okolina prenaseljeni i da se svi greju trulim gumama od traktora.

silent hill maglustina carica

pogresna ti logika ako mislis da se svi greju traktorskim gumama.

Pa dobro ne baš traktorskim, praktičnije je automobilskim.

nece srbin prihvatiti da je on deo problema pa da gori svet. uvek je nesto

O cemu ti pricas jebeno, kakvi sporeti. Vazduh nikad nije smrdeo, bukvalno smrdi, a logika stvari nalaze da se vremenom vise i vise ljudi prebacuje na gas, daljinsko grejanje i generalno udaljava od cvrstog goriva,
Pokrenuta je jeftina industrija bez ikakve kontrole (korumpirani naprednjaci), nadovlaceno krseva dizelasa, svako selo ima pet otpada polovnih holandjana i nemaca, itd.. to je kljucni problem.

sto london nema vise smog, a i dalje ima industriju i automobile?
https://www.britannica.com/event/Great-Smog-of-London

sto je imao smog i u 1600 letu gospodnjem?

Zato sto ima zakone i preciscivace.