Prijava

od onako lepog foruma
džimi, mrmun, zmia, ja

Prvu jedinicu sam dobio baš iz matematike, u predškolskom (da, u jebenom predškolskom). Na testu...Ne sećam se tačno šta se zahtevalo, al sećam se da sam se ukenjao ko grlica jer sam nešto strašno sjebao, pa sam se kući vukao ko prebijen. Tamo kad su čuli da sam dobio 1 iz matematike opšte tragedija ispala. Jebote.

Onda sam dobio još jednog, jer nisam mogao da se setim reči pravougaonik (opet tragedija kod kuće).

Pa sam dobio trojku, jer, kad je trebalo nacrtati zatvorenu krivu liniju, umesto kružnice proizvoljno nacrtam nekakvu zakrivljenu liniju koja formira celinu. A trebalo nacrtati jebenu kružnicu, da su mi rekli nacrtaj krug, nacrtao bih krug. Kad sam se pobunio da je i priloženo zatvorena kriva linija, rekli su mi da sam nemoguć i tvrdoglav i da bolje ćutim...I tako.

Posle mi je matematika jako teško išla, prezirao sam je bukvalno. Sve same jedinice od prvog osnovne pa do drugog srednje, nadobijao sam se prilično batina zbog toga. Na studijama sam je položio iz desetog puta, neki apsolutni fejspalm od matematike koji kontam da klinci u srednjoj rešavaju za dvojku...A što je najgore geometriju sam razbijao, bukvalno. Trebalo mi 35 godina da se vratim u to predškolsko i setim se nemilih dogadjaja, i povežem ih sa potonjim neuspesima i nemotivisanošću. Pizda im materina nenormalna.

Matematika je prelepa, nego te ili isprepadaju njome ili ti je predaje neki budak tipa bog zna za 5, ja za četiri itd.

matematika treba da se dozivljava kao igrarija, a ne nepremostiva prepreka jer imas grc da ces da dobijes keca

Ripcina Pitagora legendo

u 5. sam hteo da imam sve petice. i imali mi kontrolni prvi iz mate. ja sam bio toliki slepac da ne vidim da ima još jedna strana i dobijem 2. posle me je tretirala kao debila i nikad nisam imao više od 3 za kraj iako sam imao sve ostale petice

lele ne seri brate

Matematika je zakon buraz, da sam je znao mnogo bi mi lakši život bio, ovako kao svima govorim matematika je kurac nepotrebni a zapravo je potrebna itekako

Ja bi volio da su nastavnici matematike malo manji bolidi.
Dosta njih ogadi matematiku ljudima i istraumira ih, i usmjeri u pogrešnom smjeru (npr. upišu nešto bezveze samo da bi izbjegli matematiku).

Umjesto da usade ljubav prema matematici, oni se trude da se ona što većem broju ljudi smuči.

Ima časnih izuzetaka, ali prečesto je baš ovako kako sam opisao.

Kontam da je možda u samoj matematici nešto imanentno što ih navodi na takvo ponašanje... isuviše je bitna da bi se mogla zanemariti kao neki lijevi predmeti, a isuviše je teška da bi se ljudi natjerali da je vježbaju bez dovoljno jake "kandžije". I onda dobiješ to što dobiješ.

Opet, i ako jest u njoj samoj nešto što navodi na takvo ponašanje, bez obzira na to, nastavnici treba da se odupru tome i da budu šmekeri, i da se trude da usade ljubav, a ne odbojnost prema matematici.

Inače o mati kao takvoj mislim sve najbolje. Takođe mi je krivo što se ne izučava dovoljno primjenjena matematika. U osnovnoj još imaš neke GLUPE tekstualne zadatke (glupi ne u smislu da ne iziskuju inteligenciju, već glupi u smislu da su vještački, namješteni, neke glupe zamišljene situacije koje se nikad neće desiti u stvarnom životu).

U srednjoj nema više čak ni tih glupih tekstualnih...

Trebalo bi uvesti matematički zadatke u kojima se rješavaju realni problemi koji se mogu javiti u životu.
Jedina stvar koja se tome donekle približila, a spada u školsko gradivo, je kamatni račun, računanje površine koječega, proporcija, procenti i vjerovatnoća.

Ne kažem da ostale oblasti nemaju primjenu, već da se te primjene ne uče u školi.

baš tako Jovo.

mi smo imali neku babu za nastavnicu od koje nisi mogao ni u prvoj klupi da čuješ ništa jer nije mogla da održi minimum discipline na času. voleo sam matu i nije mi bila teška, ali eto u velikoj meri zavisi da li nastavnik zna da ti predmet učini zanimljivim. išao sam kod više profesora fizike i samo jedan od njih je bio izuzetan po tome kako predaje.

mislim da oni to tretiraju tako da su praktični primeri za decu predškolskog uzrasta ili sa posebnim potrebama. tako da ćeš eventualno još u prvom imati neke primere zasnovane na stvarnom životu. ali realno ako ćeš se baviš arhitekturom npr. od velikog ti je značaja izračunavanje površine kompleksnih objekata, koje uključuju krugove, rombove itd. ako govorimo o geometriji na osnovnom nivou npr.