Prijava

U je drzavni posao kada bi moglo unazad nikad nije ni trebalo snimati.

Od tv formata ono sto je univerzalno smesno i opste prihvatljivo je onaj kanadski lol i only for laughs, taj neki format koji nije iskretenisan, svi mogu worldwide da ga apsorbuju i niko nece hejtuje i jede govna, ako si normalan ofc

bem li ga, verovatno ne postoji univerzalno smesno.

Zato sam i otvorio temu, ne da pišemo šta je kome smešno, već zašto je nekom državni poso top1 a nekome živo sranje.

Realno The Office serija i humor u njoj mi kidaju, e sad, znam ljude koji će i za to reći da je kretenski i da su fore izlizane.

Ako pričaš o američkom ofisu jednostavno ne mogu da ga smatram za neki uzvišeni prototip humora jednostavno zato što je kopija originala, nije neko samoniklo inspirisano delo.
Ako pričaš o britanskom ofisu understandable have a great day.

Americki je bolji bas zato sto je od druge sezone raskrstio i nasao svoj pravac u odnosu na britanski

Kul je office al te fore sa cimanjem kamere i pogledima su loma fejk. Generalno taj rad sa action cam sta vec smara loma jbg

Beni hil je bio smesan

Meni je humor par vukajlijaša i neki tekstovi s tarzanije mahom zapatini i to je to moze lock

Inače ako nešto mrzim u američkim komedijama to je onaj "ubačeni smeh", to jest smeh publike, jer su se mnoge snimale sa pravom publikom.
Ne znam koliko ste upućeni, ali i Državni posao snima sa publikom (samo što je zabranjen preglasan smeh), mnogo je bolje uživo, imao sam priliku da prisustvujem, i odgledao iste epizode nakon montaže i nije to to.

Ali sta sam primjetio da sa osobama s kojima sam najblizi uopste ne djelim smisao za humor, dok su nam npr neke zivotne situacije i dogodovstine jednako cirkus, ovaj humor u tv formi sto vidjamo uopste nam ne bude jednako funny

Pa da, to je čest slučaj, naprimer u mojoj kancelariji jedan kolega i ja imamo sličan smisao za humor, dok svi ostali imaju potpuno različit smisao za humor.
Da ne govorimo o onom štampa na majicama humoru "rođen da peca, nateran da radi" kojem pojedini crkavaju u kancelariji.
Dok isto imamo kolegu kojem je humor šta god izađe na 9gag, bukvalno nije bitno šta je - on se zaceni.

Da bukv za majice taj rad, davno na exitu jedne godine obukao ovu majicu uzeo od kumare on bio porucio fazon 10 razlicitih

https://m.media-amazon.com/images/I/A13usaonutL._AC_CLa%7C2140%2C2000%7C71zbMRc45SL.png%7C0%2C0%2C2140%2C2000%2B0.0%2C0.0%2C2140.0%2C2000.0_UY1100_.png

Bukv kako ides kroz masu svi primete, iskulira 70%, 20% se smeje 10% fuuuuj uzas mimika

Dok isto imamo kolegu kojem je humor šta god izađe na 9gag, bukvalno nije bitno šta je - on se zaceni.

Lepo je što vam firma zapošljava daunovce

9gag u programerskim firmama uuugrhhh, srecom godinama radim od kuce, au sine kad upale ranom zorom 9gag pa krene sharovanje po slack grupama evo sad mi muka moram razvucem kragnu vruce mi malo

Ah da, taj huehue humor zorom. Rad od kuće majka, rad od kuće za sebe

MAJČICA
A
J
Č
I
C
A

brate moj po tipkovnici, kakva je situacija sto se toga tice u est, zar ti ne ides u office mandatory?

ja sam sve poslove u poslednjih par god odbio gde god je nacin rade office ili hybrid, nema tijeh para

Naravno da brat kameni radi od kuce.
Jok, kuva na poslu vazi

Nema office, brate moj milogorski. Za sebe radim, EU firmicu osnovao i lagano. Zli kapitalizam.

Inače je u EST praksa 3 od 5 dana u ured da se ide. Nije strašno.