Prijava

Sve sto je bilo na tv u vezi rata bukv bilo nama u korist. V srbija samo sto nije svanula eeee da se nije nato umesao seselj bi danas bio prvi dingospow

Gledao se karate kid na vhsu i bila ona terminator konzola kad se raspadne dzojstik onda lepo skines gornju plastiku i stiskas metale direkt, bilo malo zajebano al moglo se igrat dok ne nazuljas prste

Secam se da meso nisam video skoro godinu dana do Bozica '94.

Secam se da smo ziveli kao podstanari kod nekog gastosa za dzaba u selu pored Smedereva da mu samo kao cuvamo kucu. Da nam je prvi komsija, isto gastos, jednom u 2 meseca kad dodje donosio kafu za matore i cokolade za buraza i mene.

Secam se keve koja place iza kuce jer za celu svoju mesecnu platu profesora u srednjoj skoli ne moze da kupi ni jedno jedino jaje na pijaci.

Secam se matorog koji je izmuntao ga demobilise VRS i dosao u Smederevo da bude sa nama. I gaji povrce iza kuce i uz brasno i ulje koje smo dobijali od Crvenog Krsta nam je to bilo da jedemo cele godine.

Secam se da je gorepomenuti komsa doneo jakne burazu i meni za pocetak skolske godine. Njemu onu koledzicu, nekog kluba, a meni koznu rokerku posto je znao da sam metalika. I da je vec par nedelja po pocetku skole neki dizelas koji je tad vec bio srednja pokusao da mi skine jaknu. Kada sam ga poslao u tri lepe sutnuo me u stomak, skocio na mene da je skine, ja dohvatio komad cigle i otvorio mu arkadu time. Pa sam onda ja skocio na njega da ga rokam tom ciglom, jedva me odvojili. To mi je bila prva ozbiljna tuca u zivotu. Znam da mi je bilo draze sto mu je njegova krv usrala Levis 501 koji meni matori nisu mogli da kupe nego to sto sam dobio tucu i sacuvao jaknu. I secam se matorog kada sam mu rekao sta je bilo i njegovog zadovoljnog hardkor sarajevskog "neka si papku zvalje razvalio, sljedeci put ce materi svojoj jaknu skidat".

Jebeno vreme bilo...

@Bata Sale
Koliko si ti godina imao tad?

Po priči mi se čini da si bio već pri kraju osnovne.

12, ja sam 81. Tad sam krenuo u 6. razred

Tebi je to sve palo baš u nezgodno doba, kad si se već osvijestio poprilično, i vidio si šta se dešava...

@Jova

Uh ne pitaj. Svega se dobro secam. I iz Sarajeva kako je pocelo sa pretvaranjem partizana i Svaba u zelene beretke i cetnike (pogodi ko je morao da bude cetnik) do Srbije i Milosevica i Seselja i Draskovica i svih drugih slicnih govana i sranja. I glavu hocu do otkinem svakom ko mi kaze kako je bilo fino vreme, bolje nego sad. Jeste kurac. Sad je isto, samo nema rata i sankcija.

Ja sam imao srecu da sam odmah po pocetku srednje uleteo u ekipu smederevskih metalaca. Sarenoliko drustvo gde nije bilo bitno imas li 15 ili 25, nebitno imas li kintu ili ne. I bar u SD je ta ekipa bila neka vrsta neutralne ekipe, uz hip hop ekipu. U smislu da smo gledali svoja posla, interesovala nas je muzika i zurke, nismo inicirali ni trazili sranja, a bilo nas je dovoljno da mozemo da se branimo, nismo morali da trpimo tudja sranja i imali smo u ekipi, a i znali smo, sto po "ideoloskoj" sto po rodbinskoj i komsijskoj liniji, gomilu zajebanih likova. Od karatista i kik boksera, preko ozbiljnih kriminalaca do interventne i inspektora u muriji. Tako da se niko nije ni kacio sa nama cesto. Samo oni koji nisu znali da sebi mogu time da navuku bedu na vrat. U smislu mozda ce i nekoga od nas da osere od batina to vece da bi ispao frajer, ali je vec do sledeceg vikenda jebao jeza u ledja. Narocito su nas gotivili ozbiljni krimosi bas zbog toga sto nismo bili napaljeni dizelasi i vonabi krimosi. Cudan neki odnos su imali prema nama, kao da smo klinci za koje ima nade, ne pucamo na njihova mesta, pa nas treba cuvati. Tako nesto.

To me je vrv spasilo u to vreme, posto sam po svemu imao sve socioloske predispozicije ili da postanem kriminalac ili da overim od dopa pre ili kasnije. To sam skontao kasnije u zivotu naravno.

https://www.nbs.rs/export/sites/NBS_site/documents/statistika/kursevi/trzis_kurs_93.pdf

Na današnji dan, 31.8.1993. jedna njemačka marka vrijedila je 230.000.000 dinara.

Sale gdje si živio u Sarajevu, koji dio? Ako si 81, trebalo bi da si krenuo u školu već u SA

Dobrinja 2, skola mi se nekad zvala Simon Bolivar, danas se zove mislim Skender Kulenovic

Jeste to je ta škola, Dobrinja je odlično naselje. Jeste malo udaljena od centra ali sve imaš na Dbr.

Ne bih da te čačkam nešto ali jel postojala opcija da ostanete obzirom da je entitetska linija tu, istocno sarajevo i to ili ste imali neke familije u smederevu ?

Pa kad prvi komsija ispred tebe kaze tvom starom da je dobar covek i kad bi njegovu decu neko klao on ne bi mogao da gleda vec bi okrenuo glavu, opcije su jasne

Poznata mi ova spika bata saleta, u stvari setio se da je pajsad sormaz drzao kafanu u smederevu lolo

Jbt jebi se jovore ceo dan mi se mota po glavi ovaj period

Jovo i Plidu pre 30 god, gledali se preko nisana

30 anni fa / 30 years ago / 30 лет назад / prije 30 godina / vor 30 Jahren / il y a 30 ans / hace 30 años

30 anni fa / 30 years ago / 30 лет назад / prije 30 godina / vor 30 Jahren / il y a 30 ans / hace 30 años

30 anni fa / 30 years ago / 30 лет назад / prije 30 godina / vor 30 Jahren / il y a 30 ans / hace 30 años

30 anni fa / 30 years ago / 30 лет назад / prije 30 godina / vor 30 Jahren / il y a 30 ans / hace 30 años

Не памтим нешто те ране радове, морао бих баш да се напнем да се сетим нечега пре предшколског

Poznata mi ova spika bata saleta, u stvari setio se da je pajsad sormaz drzao kafanu u smederevu lolo

Iz te price ga i znam. Drzao je jedinu kafanu u SD 90-ih gde se pustao rok. Jos je glumio opoziciju, kao Djindjic, Kostunica, ovo, ono...

Druže, bilo je lakše sve
Jovo u rovu, Plidu u rovu, tu na puškomet