Prijava

Ne znam jel neko spomenuo ali Kuga od Kamija mi je top knjiga, valjda i što sam je čitao tokom korona virusa

kami je jedan od onih ljudi što su nerealno pametni, pišu knjige ali ne znaju ih pisat. evo ovaj piglu bi bolju knjigu od njega isklepo ja vam odgovorno tvrdim

Ma ima čudan stil ali daleko da ne zna pisati mozda je malo dosadan

stil uopšte nije čudan nego priprost. izgleda kao novinarska kolumna neka pa još jednostavnije

i fazon lik ništa posebno nije ni reko. shvatio sam ja njega sve ali brate bukvalno koga boli kurac. dobro, jasno, ateista si, shvatili smo. glavni lik je neki bolikurac nihilista, shvatili smo. ali sta sa tim? jebote kome je to duboko nek se ubije

i pri tome ne napadam ja ovdje ni ateizam ni nihilizam. jednostavno nisi napravio nikakvu dobru promociju tih ideja. cak naprotiv

dobra ljevičarska knjiga je 1984

Vidim antimejnstrim pravila ne važe za knjige

Care doprinesi naslovima nekim, trebamo te.

Споменуо бих понешто попут Џозефа Хелера и Кваке 22 али се бојим да ће ме Бољине драговољачке легије смрти гонити.

tebe necemo care nikad taman da nam svima jebes mater dok gledamo iz fotelje

Kako se zove onaj što je ispisao 6-7 knjiga već koje su delovi iste priče, i piše ih već tipa 40 godina?

Belu Hamvaša sam zaboravio da pomenem, vredi jako, i zanimljiva je cela ta priča oko njega. Saramaga sam dosta čitao al ne sećam se sad ničega da je bilo baš vau

Mario Vargas Ljosa takođe, čitljiv, ok, ali ništa spektakularno.

tebe necemo care nikad taman da nam svima jebes mater dok gledamo iz fotelje

hahaha

Kami, Stranac - vrhunski.
Proces: pokušavao čitati par puta, bezuspešno.
Preporučam od tih kraćih i: Fokner "Dok ležah na samrti".
Ljosa: Avanture nevaljale devojčice veoma lepo koncipiran roman.
Umberto Eko: reko da uzmem za na plažu neku knjigu i neiskusno naručim "Fukoovo klatno" u biblioteci. Zahtevna knjiga.
@Bulgakov: Kada "moderna književnost" postaje klasik?

sto proces bezuspesno, vrh knjiga.meni se mnogo svidja kako kafka pise.
od savremenih frenzen i uelbek su dobri.

Kada "moderna književnost" postaje klasik?

Kada prođe ispit vremena i uđe u kućne biblioteke i školske lektire. Kao što je gospodin čije prezime koristim kao nadimak postao klasik, dok neki njegovi savremenici (Zoščenko, Babelj npr.), iako popularniji za života, to nisu postali.

Nevolja sa Procesom je u tome što je priređen i objavljen nakon Kafkine smrti (koliko se sećam), kako god, nije imao uticaj na to kako će poglavlja biti poređana, tako da su neka, tvrde ljudi, ispremeštana i stoje na pogrešnim mestima, što nije besmisleno. Zato se neki ljudi muče dok čitaju, valda, kažu tako ljudi neki, ne znam jebem li ga.

Poenta Procesa jeste da te smori i time pokaže koliko je ta birokratokratija besmislena.
Izgleda nije bila potrebna cela knjiga za to.
No, hajde kad smo već kod Kafke. Je li čitao ko njegove priče? Metamorfoza je odlična, ali ostale? Uglavnom su mi bile dosadne. Knjiga Amerika slično.
Mnogo interesantniji ovaj naš Kafka.

Kada prođe ispit vremena i uđe u kućne biblioteke i školske lektire.

Pavić je onda klasik, ne?

Da, naravno, ali u vreme kad sam ja čitao Hazarski rečnik prvi put (a to je bilo jako davno), bio je i te kako moderan i avangardan, i jedva da sam čuo za njega.

Haha, e pa Bulže, zapostavio sam nivo tvog seniorstva, da se tako izrazim