Rudna bogatstva Srbije

  1. A i mislim da se neke familije i dan danas pozivaju na to poreklo.

  2. Rekao sam o srpskim rusofilima

    znam, zato ti i kazem od najkrezavijeg prvosrbina nes cuti ovaku glupost

    mozda oces da sjebe ukrajinu, da baci nuke na london i sl. Al ne da osvoji svet ko ovi tvoji iz admnistracije na koje siljis kurcic (i jovini) kakav paradox jbt

  3. Ma učimo tipa o husejnu gradascevicu, o mehmed pasi sokolovicu, o isa begu isakovicu i tako nekim bitnijim licnostima. U pocetku spominjemo “otpor” nasih kraljeva prilikom dolaska turaka, uspostavi turskih pašaluka i onda tom novom drzavnom uređenju, o devširmi i slično

  4. jedva cekam pliduu istrazi i ovaj slucaj, juce je saznao da je srb usla sa vise teritorija u yu nego sto je izasla i da je jugoslavija bila najvise srpska ideja

  5. juce je saznao

    Hahah cara preuzeo zadatak da mene i jovu uputi na “pravi put”, al ne damo mu se mi

    Jovo iznesi neki stav o bilo cemu, ne sumnjam da ce biti sporan cari, samo da prebaci kursor s mene malo

  6. solidan trol plidaro šta je sledeće ne znaš za ćele kulu

  7. real ne znas ko je tvrdoglaviji ti il jovur bukv

  8. odnosno ti oko ovih bosnjo pitanja zadrt na max i sve je istina na nasoj strani iako si liberal-debil globalno gledano ko i jovur

    dok je jovur i nacionalno i globalno gledano liberal i reaguje samo i iskljucivu kace pomene nestanak srpske, tad mu proradi nagon za prezivljavanje

  9. Sve ok caro, ja sam lik koji je voljan da uci i saznaje ali oko nekih stvari nemam dileme i ne mjenjam misljenje a to se tiče stvari o kojima mislim da imam dovoljno informacija da ih tumačim kako ih tumačim

  10. pa tu si upravo u najvecoj zabludi sa takvim stavom duuply

    to ti kao da si reko evo sve cu da istrazim zeljan sam znanja osim onog sto sam zakljucio da je 100% tacno i time nema sta vise da bavim

    iskr ovaku izjavu modz samo mlad ili budala izjavi, al posto si ti mlad i volis koka kole i cipsa onda je sve u redu :)

  11. Nas su npr Osmanlije upropastile i natovarile nam neke terete i probleme koje se mozda osjecaju i danas. Ako nista, a barem bi ocuvali neku starobosansku tradiciju mada opet s druge strane bi imali neka pokrštavanja pa nam dodje isti kurac. Naklatili se na nas sa svih strana jbg, koliko god crkva bosanska bila true chad nije mogla da se odupre religijama istoka.

    Sto se Jugoslavija tiče, Prva Juga je bila najgora po nas (NDH ne računam to marionetska država zlo), tu nema priče, SFRJ nam je možda i više odgovarala nego Srbima, u ratovima devedesetih smo najviše popušili a najmanje zaslužili, svi su jeli govna vise od nas, trenutno smo onako nekako cardak ni na nebu ni na zemlji, ali solidno guramo, jos ako bi se ovi iz rsa jovorizirali malo više, mogli bi možda i u eu (možda, nisu jovori ključan faktor) ugl to je neko opste misljenje da me ne cackas vise

  12. u ratovima devedesetih smo najviše popušili a najmanje zaslužili,

    esi istrazivao ko vas je sve gurao 90ih sa istoka od vasih i taj uticaj kod vas?

  13. da me ne cackas vise

    e e

    i pliduu sta mislis o povlacenju un iz zasticene zone bezbednosti kako gledas na taj dogadjaj i da li su zlocini u zoni srebrenice u predjasnjih par godina imali neki uticaj

    e da, a za ovo ko je najvise popusio 90ih to su krajiski srbi ubedljivo, imao si etnicko ciscenje 250k ljudi i usput ubistva solidnog broja ljudi niko se nije popisao na to jos dodje neki drugosrb sa spikom kako ti ljudi nisi ni trebali zive tu

  14. Naklatili se na nas sa svih strana jbg, koliko god crkva bosanska bila true chad nije mogla da se odupre religijama istoka.

    i ovo ozbiljno moras revidiras, cus chad crkva nije mogla se odupre turcima a ovi srbe klali jebali 500 dina ovi saucavli pravoslavlje.

    dje je logika

  15. Caro to je sve bilo kad je đavo odnio šalu ali nama u bosni su ispleli kapu u karađorđevu još

  16. Нити иде нити ће ти доћи. Рани сина пак шаљи на војску, Србија се умирит не може.

  17. Nacionalistička prepucavanja na temi rudna bogatstva srbije, ček samo da se otkrije nafta u srebrenici za milenijum-dva lolo

  18. Svaka tema je adekvatna za prepucavanje kada se na njoj pojave cara, plidu ili jovor

  19. Mnogo je zeznuto kad preskočiš neki deo svoje istorije. Bukvalno, kao noge da si isečeš: možeš da preguraš to nekako u kolicima ili na protezama, ali ono što ti je bilo prirodom dano, nema ga više.
    Mi (Srbi) smo imali prilično homogeni tok do WWII:
    doseljavanje na Balkan, borbe sa Vizantijom, pravljenje prve srednjevekovne države, stvaranje carstva, gubitak svega toga zbog turskog prodora u Evropu (kroz Balkan), seobe prema zapadu i naseljavanje u pograničnim delovima Austrije/Ugarske, gomila ustanaka učestvovanje kako na turskoj tako i na austrijskoj strani, onda ponovno sticanje kakve-takve nezavisnosti, pa formiranje kneževine, pa onda opet kraljevine, balkanski ratovi (i konačno proterivanje Turaka), onda WWI, stvaranje kraljevine SHS, pa Jugoslavije, i dodjosmo do WWII.

    Medjutim nakon WWII i sveg sranja koje se tada izdešavalo, komunisti su došli do zaključka da je jedini način da imaju državu (a da ne pokolju većinu stanovništva) je da većinu te istorije (naročito taj period ozmedju 2 svetska rata) gurnu pod tepih.
    Tako su odjednom četnici i ustaše postali isto, što tek zvuči smešno sa informacijom o tome šta su komunisti u tom medjuratnom perionu mislili o ustaškom pokretu (postoje dokumenti koji pokazuju da komunisti podržavaju ustaški pokret u smislu rušenja kralja, ali da ih smatraju nedovoljno aktivnim pokretom).

    To je sve dovelo do toga da sam ja u školi recimo učio da je jugoslovenska vojska stvorila Jugoslaviju nakon WWI. Jednostavno ta priča o Srbima koji ginu i stvaraju državu sa narodima koji su u tom istom ratu bili na strani sila osovina, nije smela da se provuče kroz udžbenike. Još jedna zanimljivost je taj prelazak sa SHS na Jugu. Učili smo recimo da je 'neki tamo srpski nacionalista' ubio u skupštini 'nekog tamo hrvatskog nacionalistu', i da je (zli) kralj proglasio diktaturu (ukinuo skupštinu i preuzeo izvršnu vlast).
    Do pre 20-tak godina nisam pojma imao šta se to tačno desilo u skupštini.
    Poenta je da su nakon WWI, Srbi zaista u svakoj prilici natacinjali na nos tu činjenicu da su dobrano izginuli i da bi ta zajednička zemlja 'morala' da bude malo više srpska, tj. da ostali (pre svega Hrčci) ne bi trebalo da vrdaju mnogo, jer 'dobro je da smo ih uopšte prihvatili'.
    U (još) jednoj takvoj raspravi u skupštini, Srbin Puniša Račić je pominjao kako su njegovi krvarili tokom albanske golgote i na solunskom frontu, i onda mu je neki od Hrvata dobacio nešto u fazonu: dobro, kol'ko vredi sva ta vaša krv koju ste prolili, da vam platimo i da nam se skinete s kurca' i bacio valjda neke pare na pod. I onda je ovaj Puniša upucao par tih Hrvata, medju kojima je bio i njihov tadašnji politički vodja Stejpan Radić.

    Sve ovo zataškavanje je sa jedne strane razumljivo, jer rekoh, komunisti su pravili državu kakva je njima odgovarala, a u tome nije bilo mesta za heroje iz bilo kog naroda posebno, a sa druge strane je samo odlaganje neizbežnog razračunavanja.

    Ta bitka na Mišaru je bila mnogo bitna u sklopu početka (ponovnog) stvaranja srpske države, i takodje proterivanje Turaka posle 400+ godina pod njima. Po meni, to je bitan detalj i za svakog ko se klasifikuje kao Bošnjak, jer sigurno imaš nekog od tih paša čiji potomci i danas hode po Bosni, a takodje je bitno jer je u nekom narednom periodu (100g kasnije), kao posledica te bitke, došlo do presecanja tog mosta koji je postojao izmedju balkanskih muslimana i izvora balkanskog islama.

"Vukajlija.com. Da li ga posećujete? Ima mnogo jakih provala!"

Balkan Rock Forum | 13. Jun 2008.