Rudna bogatstva Srbije

  1. To izjednacavanje cetnika i ustasa je teska budalastina
    Ovi proglasili cetnike da su radili sa svabama dok su i partizani odradjivali neke poslove sa nacistima.

    A onda posle bilo tesko ispiranje mozga ovo sa komunistickom jugoslavijom fazon svi smo jednaki, stim sto zna se ko je jopet najvise izgino

    Al aj naucili smo lekcije nadam se (osim drugosrba)

  2. A ova prica sto plidu pitao drugosrbe, sa jovorom i henzom mora se ujedinimo, kad to resimo makedonija ce doci sama, vrv i ovi pliduovi dok pokapiraju pravu istoriju a ne ovu malo ovako malo onako

    A ovo ustasko nek se nose u kurac sto su pokrali

  3. Vidite, mislim da je ovdje isključiv problem u uglu posmatranja.
    Stavite se u moju poziciju npr i procitajte ovo;

    https://bs.m.wikipedia.org/wiki/Iseljavanje_muslimana_iz_Srbije

    Kako god to vama izgledalo kao “nužno, potrebno i svrishodno” u oslobađanju srbije od okupatora, činjenica je da je narod protjeran sa svojih ognjišta i ma šta god oni uradili, ta zemlja je bila jednako njihova kao i vaša.
    Isto kao što su vas protjerali iz Knina, tako je neko moj možda protjeran sa svoje zemlje zato sto je druge vjere i sto za njega u toj novoj drzavi mozda vise nema mjesta. Meni to ne može objasniti ni stotinu bitaka i izdaja, jer drzave budu i prođu ali narodi moraju ostati.

  4. eee da smo svi muslimani ne bi bilo problena

  5. Zgotivio sam Turke kad sam vido kolko vole mačke, i kolko je Istambul pun mačaka.

    Idi vidi u kakvom su fazonu kad su u pitanju psi, i šta se događa sa "psećim pitanjem" upravo ovih dana.

    Turska> Iran
    U Iranu oni ajatole fanatici. Turska najnormalnija mumudžarska zemlja. Uz Egipat možda

    Neš verovat Miščr No ali Iran je i dalje manjinski islamska zemlja, oni su ljudi Persijanci i većinom su (lupiću) zoroastrijanci i dalje. Ajatola i ekipa hajdžekovali čitavu zemlju, ko ovaj naš sa batom što je uadio. Muslimani su tamo negde 30% možda čak i ispod.

  6. Kuckari vs mackari vecni sukob

  7. i ma šta god oni uradili, ta zemlja je bila jednako njihova kao i vaša

    nije pliduu zato jer je druge vere, vec sto se poturcio i priklonio okupatoru jer mu tako bilo lepo guzi

    I opet mi nejasno zasto kazes da se turci smatraju okupatorima, gde je logika da se ocuva okupatorska vera

  8. Nije kurac, i cetnici su se naguzili okupatoru pa ih sad branis i upires prstom u komuniste

  9. Pa cekaj pliduu, uzeli ste otomansku ogavnu religiju da bi spasili sebi bulju, stali ste na njihovu stranu bukv zbog toga ne znam sto sam sebe lazes u vezi sa tim

    Izgubili ste identitet zbog toga, odnosno sad to prectavljate kao vas true identitet

    Skroz fail prica.

    Nemoj odma na cetnike to mozemo svakako diskutovati

  10. Cela jevropa se branila od mudzosa jedino plidui zdusno prihvatili jer eto tako bilo dobra vera sig

    Svi se ogradjivali na max od prodora turaka opet srbi popusili na max

    Plidui 21 vek: MI PRIPADAMO ZAPADU CIVILIZACIJSKI I DUHOVNO

  11. Jbg cela ta situacija sa prihvatanjem vere mene podosta poceca na dolazak nacista u zagreb eee de ste stari prijatelji smrc smrc

  12. Pazi Plidu, ja razumem potrebu Bošnjaka da se na svaki način pokenjaju po Srbima i opravdaju rat i postojanje muslimana u sred Balkana, ali i u ovom tvom tekstu fali početak priče. Albanci u Topličkom okrugu? Do Niša? Lepo kažu da su se selili sa vojskom ali ono što ne piše je da li ih je tu bilo pre dolaska Turaka.
    Ti Albanci su tu došli sa planina (Prokletije, Šara) i upali su na rupu koja je nastala posle dolaska Turaka i raseljavanja Srba sa Kosmeta i (sadašnjeg) juga Srbije.
    I sad, sa jedne strane je normalno da ti iskoristiš priliku koju ti je osvajač teritorije pružio, i uletiš na načija vekovna ognjišta, a nije normalno da kad taj okupator bude proteran, i ti budeš proteran s njima?
    Liči malo na tu priču sa Srbima iz Krajine, samo što za razliku od ovih Albanaca, Srbi tamo kad su stigli (pod šretnjoj klanja od Turaka) nisu došli sa osvajačem, i nisu se smestili tu gde su se smestili (Lika, Banija, Kordun, Gorski Kotari, Slavonija i Vojvodina) zato što ima baš tu merak bio (ovaj deo po Vojvodini naročito močvaran bio tad), nego su tadašnje vlasti tih krajeva (Austrija-Ugraska) odlučili da ih tu smeste (kao živi štit bukvalno), što takodje pokazuje koliko su se Hrčci tu išta pitali.
    Da Turci nisu došli kao osvajači, bi bilo potrebe uopšte za tim proterivanjima.
    Ali znaš šta mene ustvari muči? Ne mogu da razumem da neko ko se definitivno u nekom trenutku odrekao svoje vere (to smo ustanovili s onim Bogumilima), zašto do dana današljeg i dalje čuva tu novu, okupatorsku veru?

  13. obj el ima jos takvih drasticnih primera ko pliduanci da su uradili sa svojim korenima da su ih izbrisali tako olako

    doduse ima srba koliko oces po rvackama cije dede bili srbi, ocevi postali komunisti jugosloveni i na kraju 90ih ovi po geografskom poreklu postali kroasani, ali ujedno i katolici i aj cao (zbog ovoga kazem da nas je komunizam satrao izmedju ostalog, druga stvar je sto na konto ovoga imamo gomile srba iz srb koji za druge smatraju da su random bosanci ko jovor)

    Jedino plidui ostali true bosnjani ali sa pajsad novom verom, ne znam el ima to jos gde

  14. ne znam sto se nisu vratili u staru vjeru nemam dovoljno informacija ali mene sad kao nekog nereligioznog tipa da pitaš, opet bi izabrao islam prije krscanstva. E sad mogao si možda te friško konvertovane opet vratiti na bogumilsku vjeru ali kasnije kako odrastaš kroz neku kulturu i tradiciju, teže je da se odrekneš (nekima vjerovatno nije sto smo već vidjeli). Pored togs igra ulogu koliko si jako u nekoj vjeri odgajan odnosno koliko si poprimio od onoga sto su te učili, neam pojma sto se nisu vracali ali pokrstavati se pod susjedskim nacionalnim uticajem svakako nije opcija.

  15. Nisam mislio nužno da predjete (opet) u hrišćane (iako bi to možda bilo najlogičnije). Mogli su recimo da izaberu Budizam (?) ili (dovoljno čisto) ateizam. Islam je ovde poznat po mnogo lošim stvarima. I sad, kad su Turci konačno oterani, umesto da se stanovništvo ponovo integriše, ti ostavljaš gomilu ljudi sa religijom kojoj nije prirodno da bude tu.
    I opet, ne govorim o ljudima koji su oduvek bili muslimani, nego o narodu koji zaista u nekom trenutku istorije nije bio islamski, pa im (valjda) ne bi bilo teoliko teško da odu u nešto treće (što neće toliko da bode oči susedima)

  16. Autor Pepsi vrv ima pogrešno shvatanje islama kao religije klanja neplidua, pa zato preispituje.

  17. Kako sad ovo pokrstiti se nazad jbt

    Nemos se pokrstiti ako si vec bio krsten pa konvertitovan u islam (ili bogumil)

    Pokrstavanje modz ide samo u varijanti oduvek sam bio u islamu pa me sad neko na silu tera budem hriscanin

  18. ne znam sto se nisu vratili u staru vjeru nemam dovoljno informacija

    evo ja cu ti reci, to se zove mentalni sklop naroda

    Sutra da dodju mejmuni sa nekom mejmunskom religijom uzeli bi to jer jebaj ga, tako se sad paralelno lozite na amere, turke i irance. Pri tome se lozite i na ateizam josipa broza lol. Naci cim neko malo pomazi po glavici sve bude lepo

  19. Pepsi previse mi je to desnicarska prica, ne bih da se valjam u tom blatu, u islamskim zemljama se uvijek zivjelo s krscanima, ne vidim sta je to problem evropi da zivi sa evropljanima islamske vjeroispovjesti. Okej kenjaju o migrantima zato sto su muslimani a ne smetaju im ukrajinci na socijali jer imaju plave oci i bijelu put?. Nisu im smetali ni crnci iz kolonija jer jbg rade posao igraju im kosarku i fudbal ali eto smeta im abrahamska religija koja je najbliza njihovoj. Tako su im smetali i jevreji pa vidimo kako je završilo, pusti ti meni te price šatro evropske, oni čuvaju kao neku kulturu i civilizaciju bukv niko ne zna da citira jedan psalm ili kako se to vec zove kod vas ali znaju da se busaju u prsa da su veliki hriscani.

  20. Caro, ti si samo kivan na plidue ali znas da ti ta prica o slabom karakteru plidua ne prolazi. Ako kreces od teze da smo bili isti, ista krv sve isto kako to “mentalni sklop naroda” - to ne postoji a i da postoji onda bi to bio mentalni sklop srpskog naroda znaci ti bi rekao da su srbi slabi karakterom cim su se neki konvertovali na islam, nema smisla prica bukv

"U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista.

Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao.

Ili čak poređenje čuvenog prideva 'kul': kul, kulji, najkulji"

Emisija RTS-a "Oko Magazin" | 24. Novembar 2009.