Prijava

Mnogima se čini da se danas kvalitet muzike srozava, a i dosta nas više uživa u starijoj muzici nego u novoj. Vrlo je vjerovatno da je taj pad kvaliteta samo prividan, tj. da se i danas izdaju mnogi sjajni albumi, ali oni jednostavno nisu dovoljno popularni i ne zna se za njih. Ono što je sigurno je da je opao kvalitet mejnstrim muzike. To jest, ono što je prije 40, 30, 20 ili 10 godina spadalo u mejnstrim djeluje kvalitetnije od današnjeg mejnstrima (barem meni). To naravno ne znači da danas muzika ne valja, ali dobra muzika ne može da dođe do izražaja zbog mora shitova kojima nas bombarduju.
Eto u ovoj temi preporučujte novije albume i izvođače, ostvarenja stara maksimalno 5 do 10 godina, i sve mlađe od toga, za koja mislite da nečemu valjaju.

Од новијих група,занимљив ми је Wolfmother
-они,ипак,имају посебан звук,а опет се неће жалити ни загорели хард рок фанови.
Имају 2 албума:
Wolfmother (2005)
Cosmic Egg (2009)
Такође,новија издања гитаристе Рона Тала(Ron Thal),познатијег по псеудониму ,,Bumblefoot'',имају много тога да понуде:
2005-Normal
2008-Abnormal
2008-Barefoot - the acoustic ep
Иначе,он је са Ексл Роузом учествовао у стварању албума ,,Chinese democracy'',a широј публици је познатији по сарадњи са другим музичарима.
Вреди га послушати,он је у стању да се прилагоди сваком жанру и да све одсвира перфектно.

Препоручујем неки Бест оф Крима :))))
Шалим се наравно, јако ретко слушам нове ствари, јер имам још милион старих да чујем. Осим тога, имам утисак да од тих млађих албума које слушам многи и нису рок, већ реге, нешто ска и тако...

Stadium Arcadium од Пеперса , фантастичан албум!

Preslušao sam ga i ja, stvarno je odličan, ali tek na peto-šesto slušanje, u početku mi nije tako djelovao.

Od novih albuma (iz 2010. godine), toplo preporučujem najnovije izdanje Blaze Bayley-a - Promise and Terror. Mislim da mu je ovo najbolji album koji je ikad snimio, što solo, što dok je bio u Maidenima.

Jovičiću - Kupi Kebin CD, na 47 slušanje i ne zvuči tako loše :))

Размишљах се пре неки дан, да ли да објавим овде, и прође ми кроз главу мисао: "Ма дај брате, ко да још неко на целом сајту слуша ово".

Нема везе, Варг Викернес, другим речима "бенд" Бурзум, избацио први пост мардеља албум. Види се да је човек 15 година блејао у затвору, звук вуче на блек метал са почетка деведестих. Албум се зове Белус, ако неко воли овакву врсту зике, неће бити разочаран.

sereeeeeeeeeeeeeeeees!!!!!!! novi burzum moram to nabaviti

Preporucujem novi album Maraje Keri za sve ljubitelje balada. Necete pogresiti. :)
Album se zove (valjda) "Memoirs of the fallen angel"

Black Stone Cherry - Vokal malo podseća na Bush-ov, gitare prže li prže; pravo osveženje, školski a opet, moderno.

Kataklysm - heavens venom izleteo pre par dana. Nema tu sta da se prica nego mora da se poslusa. Oteracete deco CoB u picku materinu kad cujete ovo.

http://www.youtube.com/watch?v=Gbi9uv2nXnQ

http://www.myspace.com/hardridekg?sms_ss=facebook

poslusajte ovaj bend nije album ali su veoma dobro zvuce uzevsi u obrzir da je produkcija slaba

http://www.youtube.com/watch?v=T7g8on4QkOY

kupujmo domaće :

bjesovi - "Na Živo" (2002) i "Bolje ti" (2009) i naravno "bezimeni album" (1994)

block out - "LIVE Dom omladine 2005" (izdato 2007)

Kanda Kodža i Nebojša - Deveti Život (2008) i Prekidi Stvarnosti (2005)

sve se može iskopati na rapidshareu naravno :D

Forth od The Vervea iako nije hitičan i pun himni kao onaj sa Bittersweet Symphony, odličan je!

Chinese Democracy kao jedini pravi hard rock koji se može nazvati modernim.

Primetio sam da se dosta hejtuje LP ovde, ali cisto da napomenem da novi album izlazi 14og septembra - "A Thousand Suns".

The Final Frontier novi album Iron Maidena, po meni jedan od najboljih jos od fear of the dark za mene :)

Stone Sour - Audio Secrecy, izasao pre nedelju-dve.
Ja prezadovoljan. :)