Prijava

Protiv zooloških vrtova sam, ne zato što je životinjama tamo loše (negde jeste, negde nije), već zato što je to jedna u nizu tvorevina nastala da bi zabavljala smorenog čoveka koji ne ume sam da nađe zabavu. Da sam ja životinja u zoološkom vrtu sa ovim mozgom (divlja mačka po mogućstvu :-)), čekala bih da se ljudi skupe pa bih počela da kenjam po kavezu. Eventualno da im ričem u facu.
Što se držanja kućnih ljubimaca tiče, imam tri mačke (prinova se očekuje svakog časa). Vrata i prozori su im stalno otvoreni za slučaj da hoće da idu, ali i kad izađu, nekako se uvek vrate. Zašto ne znam, ali znam da nije zbog klope, jer su to sve vrhunski lovci.
A kad spomenuh lovce, LOV IZ ZABAVE je ono što bih zabranila i kažnjavala smrću. Ljudima koji love da bi jeli nemam šta da zamerim, ali onim impotentnim drkadžijama koji zakupe nacionalni park da bi lovili uboge jelene bih tako rado skinula skalp.

E bre, ID, nije to lov iz zabave. To je country sports. Ozbiljna stvar, za prave atlete.

Sport je plemenita veština, nadmetanje. Ja nešto nisam videla ni čula da se čovek trka sa gepardom ili rve sa slonom. To što ti zoveš sportom ja zovem ubistvom.

:/ moze ovako
E bre, ID, nije to lov iz zabave. To je country sports. Ozbiljna stvar, za prave atlete. %-{

Hahahahahha, Inso, htedoh da ti dam + na gornji post... Kako se smorih kad shvatih da ne mere :))))

Apsolutno se slažem. Poslednji put sam bila tamo pre oko godinu - godinu i po dana, vodila sestru (tada 6). I otišla sam rasplakana prizorom dva mečeta u kavezu površine možda dva - dva i po kvadrata, koja su bukvalno cvilela svaki put kad im neko od posetilaca priđe, penjući se uz one jebene rešetke (mislim, peli su se medvedići, ne posetioci xD). Toliko o humanim uslovima.

Zoološki vrtovi pomažu ugroženim vrstama? Čak i da jeste tako - ZAŠTO su te vrste ugrožene? Da nisu možda rešile da se samoistrebe? Ili im je ipak neko u tome pomogao?

Zoološke vrtove bi apsolutno trebalo ukinuti, SVUDA. Ako je nekome stalo da viri u tuđi svet - nek' izvoli pa nek' gleda Velikog Brata. A ako neko zaista voli životinje i njihov svet - neka ga istražuje na drugi način.

Prirodnjacki muzej u Sarajevu je mesto na kom sam vise naucio o zivotinjama nego u svim zooloskim vrtovima. Jeste mecka tamo preparirana i ne mozes da vidis kako se ponasa u svom prirodnom okruzenju al ne mozes ni u zooloskom vrtu. Bolje jedna preparirana mecka nego desetine generacija mecki u zatocenistvu.

Сећам се да сам пре пар година била у београдском зоо врту у сред лета. Згрозила сам се када смо стигли до поларног медведа, та ће ми слика остати у памћењу чини ми се заувек...
Преко 30 степени а он у кавезу величине једне мање собе (рецимо 9 квадрата) - полудео, вртео се у круг непрекидно и лупао о онај кавез свим деловима тела... И то је трајало и трајало, није се зауставио ни на секунд... верујем да је целог лета тако терао у круг... жалосно...
Нисам неки поклоник друштава за заштиту животиња јер сматрам да неки људи више пажње посвећују животињама него људима, са чиме се генерално не слажем, али ипак волим животиње и жао ми је кад видим да их неко мучи...мислим да је важније нахранити гладне и сиромашне и излечити болесне људе него, рецимо, спасити псе луталице.

Upravo tako, beskucnici u Srbiji zavide tom polarnom medvedu jer ima gde da se skloni dok pada kisa i redovno mu daju da jede.

Прочитао сам само прва два - три поста, не могу више да читам.
И, слажем се са Риплијем у свему што је рекао. Онај Београдски Зу је и више него нехуман за животиње које бораве у њему. За остале немам појма, јер и нисам никада био у неком другом зоолошком врту (јесам у сарајевском, прије рата, али кад сам БАШ био мали, ме`шчини да је и он мали, не сјећам се...)

Додуше, ја као "неко ко воли да малтретира недужне животиње" можда и немам право да говорим о овоме :-)