Dakle, filmovi

  1. Поздрав браћо драга!

    Јако креативан и неуобичајен. Буквално, делује као да свако може да направи филм, само ако има добар фотоапарат и идеју. Pure art, буквално.

    А и има велики утицај на филм генерално, што га чини још бољим.
    Када узмеш у обзир време у ком је настао, стварно кида.

    То, то. Баш ћу сад да погледам и 12 манкиз, чисто да видим колко се Холињоод посро по овоме лол

  2. Pogledao dva filma, HUNGER iz 2008, dobar, težak, preporučujem, fasbender veoma dobar glumac, gotivim ga. Drugi, CHINATOWN sa niklsonom. Film iz 74, triler, meni nije loš.

  3. Пре пар дана млађи брат ми је отишао на неки рођендан код другарице, и ја из зезања кажем ајде умотај у салвету неки ћевапчић и донеси бати. Долази он кући и из џепа вади 3 ћевапа, људи моји колико само волим тог шашавог клинца. :)))

  4. Бохор
    Пре пар дана млађи брат ми је отишао на неки рођендан код другарице, и ја из зезања кажем ајде умотај у салвету неки ћевапчић и донеси бати. Долази он кући и из џепа вади 3 ћевапа, људи моји колико само волим тог шашавог клинца. :)))

  5. evo me kod malog brata na rodjendanu (postujem sa telefona). 6. je razred i pravi rodj. u nekom kao pabu za mladja lica, puno nekih njegovih ortaka i drugara-drugarica iz odeljenja i slicno pa zvao kao i mene i ja da budem. Ima obezbedjenje kao jedan lik neki :D da se kao ne pobiju! I sad gledam jednu situaciju a sedim sam u nekom separeu kao dok oni skacu bije muzika. Omanji neki decak odvojio se dok su ovi svi na podijumu kao igraju. I posle pola sata vidim ga pocinje da place i dolazi mu keva i kupi ga i odvega kuci valjda.

  6. Milos-88
    Бохор
    Пре пар дана млађи брат ми је отишао на неки рођендан код другарице, и ја из зезања кажем ајде умотај у салвету неки ћевапчић и донеси бати. Долази он кући и из џепа вади 3 ћевапа, људи моји колико само волим тог шашавог клинца. :)))

  7. Аутобус
    evo me kod malog brata na rodjendanu (postujem sa telefona). 6. je razred i pravi rodj. u nekom kao pabu za mladja lica, puno nekih njegovih ortaka i drugara-drugarica iz odeljenja i slicno pa zvao kao i mene i ja da budem. Ima obezbedjenje kao jedan lik neki :D da se kao ne pobiju! I sad gledam jednu situaciju a sedim sam u nekom separeu kao dok oni skacu bije muzika. Omanji neki decak odvojio se dok su ovi svi na podijumu kao igraju. I posle pola sata vidim ga pocinje da place i dolazi mu keva i kupi ga i odvega kuci valjda. Dolazi on kući i iz džepa vadi 2 ćevapa, ljudi moji koliko samo volim tog šašavog klinca.

  8. Koliko je ovo premoćna scena u takođe strašno dobrom filmu!

    https://www.youtube.com/watch?v=NW96xDYEcv4

  9. moze li prijedlog za film da ga skinem veceras i da legnem

  10. Ja hitno moram s nekim da pričam o filmu "doni darko", i da ga pogledam još jednom. Izludeću jebeno.

    STANI JEBENTI MOGUĆE DA MI PROMAKNE SPOJLER NEKI NEMOJ DA ČITAŠ AKO NISI GLED'O

    Gledao sam direktors kat verziju, ne znam u čemu se razlikuje od obične.
    Na kraju filma mi je samo išlo kroz glavu "daj brate pa ne može sad da se završi, koji majndfak, šta sam gledao koje pičke materine". Onda sam se dozvao sebi i skontao suštinu, bar mislim da sam skontao, ali je ostalo toliko nekih sitnica koje mi nikako nisu jasne, al' ono, kao da probaš prvačetu da objasniš integrale ili trigonometriju, tako nekako.

    Ili jednostavno da odmah dignem ruke, jer film nije ni napravljen da se razume u potpunosti, već ostavlja dilemu? Ima toliko nekih provučenih stvari i simbolike i paralela nekih bolesnih za koje ne znam da li je uopšte i bio cilj provući ih kroz film ili ne. Ne, evo izludeću sigurno dok ne nađem neku adekvatnu analizu svega do u detalje.

    Ako neko slučajno zna za neku dobru kritiku ili bilo šta slično što može da mi odgonetne sve, od uloge učiteljice do babetine, neka baci na pvt, ili ako je voljan da razgovara o ovome, bio bih jako zahvalan.

  11. Uh, ne, nedovoljno i šturo, ni izbliza ono što meni treba, pojašnjenje simbolike i detaljna analiza filma deo po deo uz kasnije povezivanje u celinu.
    Edit: Ovo što si mi ti ostavio više liči na sinopsis kad najavljuju film na rts-u nego na neku kritiku i analizu.

  12. "Bulevar zvezda" je izašao iste godine kao i DD. Imaju dodirnih tačaka, ali (koliko se sećam jer sam Darka davno gledao) je DD ostao nedorečen. Mnogo rupa u radnji. Imaš utisak da možda ni sam reditelj nije znao šta želi i šta mu je bila inspiracija. "Bulevar zvezda" onako sjeban je možda i "najlogičniji" Linčov film, ako izuzmemo ovaj koji je potpuno nelinčovski. BZ možeš gledati kao jednu veoma kreativnu kritiku Holivuda, dok Darko mene najviše vuče na to da mislim da je sve što se dešava deo poremećene psihe Donija. Ionako u filmu neredovno pije lekove. A za skrivenu simboliku nemam detektor, a i trebalo bih opet da gledam.

  13. P.S. Ibert je bio u Americi najrelevantniji kritičar decenijama. Ako hoćeš baš duboke analize, jebiga, trebaš imati duboko i široko znanje iz x oblasti iguglati podosta. Npr. u jednom klipu Slavoj Žižek Jaws Spilbergov dovodi u vezu sa Hladnim ratom, gde džinovska ajkula predstavlja SSSR.

    :meme dinosaurus zamišljen:

  14. A dobro to je već preterano povezati sssr s ajkulom jbg, ne mislim baš toliko duboko da se upuštam :)
    AAAAAAAA SPOJLER NEMOJ DALJE sutra kad ustanem planiram da razjasnim ulogu nastavnice jer ona očito zna šta i kako, a nigde detaljnije nije razjašnjeno otkud ona zna, zatim babu i podrum i zašto je sve moralo onako da se izdogađa, i naročito ono mahanje na kraju jer me je to zateklo totalno da mi ništa nije bilo jasno jer nema veze ni sa čim jebeno. Sem ako joj je to majka, što bi bilo ludo tek... E, onda i ima neke logike.
    A simboli su tek zamršeni, našli ljudi obrise frojda i junga u filmu, ma daj, preterano.
    KRAJ SPOJLERA VALJDA
    Sve u svemu, nisam ovo očekivao uopšte, nisam imao pojma o čemu se radi u filmu (nemam ni sad, lolo), ali bih ga preporučio, ono, dobar je nema šta.

  15. Њах, читам у последње време доста Ибертове критике, зна свој посао, али веома често претерано описује радњу, а не даје своје виђење филма. Шта га знам, колико год да је добар критичар, и прецењен је у солидној мери.

    Дарка нисам гледао, натераћу се кад тад, још један од филмова који су ми из неког разлога јако одбојни.

  16. Pored Iberta, mnogo jaka glava globalne kritike je glavni "Gardijanov" kritičar Piter Bredšo. Prava ona lobanja britanska, sa sve monoklom.

    Edit: Čak je novom Bondu dao 5/5 zvezdica, tako da ne mogu verovati da jedva čekam jebenog Bonda u bioskopu. Ne bi me čudilo da Volc opet pokupi barem nominaciju za Oskara za najbolju mušku sporednu ulogu.

  17. Мрзим Бонда.

    Ђе си Прове?