Dakle, filmovi

  1. Ovaj serijal s Krejgom je Bonda pretvorio u opasan triler serijal. Sad, što raspali hipsteraši to smatraju klasičnim blokbasterom, njihova je stvar.

    Evo me, probudio se pre 5 sati, kao pekar.

  2. Немам ја проблем са блокбастерима. Само ми Бонд иде на курац. А и Крејг ми је антипатична лобања.

    ЕДИТ: Ја данима не могу да спавам више од 4-5 сати. Опет се дигао у шест ујутру. :/

  3. (1995)

    Одгледах га коначно. Па после њега опет одгледах La Jetee, чисто да видим да ли ми је због њега оставио слабији утисак или шта. У суштини, филм је добар, солидно прилагођена прича и развој приче из La Jetee-а, добра рола Бред Пита, солидна идеја. Вероватно ми је оставио слабији утисак јер сам га доживео као мање, више класичну акцију, јер сам га поредио са La Jetee-ом, у ком нарација и фотографија јебу. Овде је фокус више био на причи и расплету, која је малтене у потпуности преузета из La Jetee-а (само је други узрок катастрофе), и тако даље. Мада кажем, иста прича која се прича на два начина, мени је више легао La Jetee, што не значи да је бољи.

  4. Ово ти је као да си упоређивао филм и књигу, једноставно два потпуно другачија концепта који нису за поређење. Ајд да је у питању класичан римејк, адаптација, шта ли... али је далеко од тога.

  5. Mene fascinira da si uzeo da gpedas drugi film samo da bi ga poredio sa prvim. I uopste to porodjenje filmova i ovo proseravanje sa utiscima naracijom i fotografijom ono koji kurac brate pogledas film i cao u zivotu nisam obratio paznju na fotografiju(ne znam ni sta se podrzumeva pod tim)... Da si neki reditelj ili tako neki kurac u filmskoj industriji pa i da skapiram ovako da kao ti gledas film pa te zanimaju ovakve stvari mi je stvarno neopisivo da ne kazem glupo

  6. Da ne spominjem ovo ostavio slabiji utisak jer sam gledao onaj brate pa ne razmisljas valjda o jednom filmu dok gledas drugi? Nemoj sta zameriti ne kazem da sam ja u pravu i da ti nesto gresis samo mi je nerealno pa dijelim sa vukajlijasima

  7. Mene fascinira da si uzeo da gpedas drugi film samo da bi ga poredio sa prvim.

    Ajd se vrati na moj post i reci gde sam to rekao. Mojne mi pripisujes nesto sto nisam rekao.

    Autobuse, Dvanaest majmuna je preuzelo radnju i razvoj dogadjaja iz La Jetee. Pise odmah na pocetku filma da je ideja uzeta. Nista vise od toga nisam ni rekao. Daleko je od rimejka. Samo 12 majmuna je verovatno daleko bolji kada ne znas sta ce se desiti na kraju. Ja sam znao. Zbog toga stoji ono sto sam napisao. A ponavljam, realno sagledano film je 8/10.

    Pseto, fotografija, kadriranje, kamera kao i soundtrack mnogo uticu na dozivljaj filma. Alien primera radi ne bi bio desetinu onoga sto jeste da nema fantasticne kamere i fantasticnog izbora kadrova.

  8. Па после њега опет одгледах La Jetee, чисто да видим да ли ми је због њега оставио слабији утисак или шта.

    Evo brt ovde si to rekao

  9. Па јеси рекао да си поредио два филма током гледања овог другог, само сам то прокоментарисао да нису упоредиви. за остало те контам потпуно.

    Псето, не мора неко бити у филмској индустрији па да препозна да филм има добре кадрове, музику и то. Мени је на примјер важан саундтрак у филму, једноставно нека добра пјесма или позадинска музика може да направи такву атмосферу и разлику да је то невјероватно.
    И стварно, шта је фотографија у филму који курац, ни ја најбоље не контам. Која је разлика између тога и камере нпр.? Контам кад је нешто добро кадрирано, то могу да примјетим, знам врсте перспектива и то, али фотографија, то ми баш и не иде у главу, па ако може неко детаљније и пластично то да објасни.

  10. Pseto, fotografija, kadriranje, kamera kao i soundtrack mnogo uticu na dozivljaj filma. Alien primera radi ne bi bio desetinu onoga sto jeste da nema fantasticne kamere i fantasticnog izbora kadrova

    Mozda brt nemam ti ja pojma nisam siguran ni da sam gledo ejlijena al ja ono film gledam kao neku celinu(kao neku magmu lol) i posle gledanja ne mogu da ga razdvojim na delove jbg il mi se ceo film svideo ili ne

  11. једноставно нека добра пјесма или позадинска музика може да направи такву атмосферу и разлику да је то невјероватно.

    Ово.

    Прочитао сам негде, смејао сам се али јебем му матер истина је, каже "Није Интерстелар уопште толико лош филм колико је осуђен на један од најслабијих радова Ханса Цимера, па су сви "критичари" добили луфта да једу говна уместо да падну у несвест са остатком просечне публике"

  12. Па после њега опет одгледах La Jetee, чисто да видим да ли ми је због њега оставио слабији утисак или шта.

    Evo brt ovde si to rekao

    Ajd ponovo procitaj sta tu pise. Da rekonstruisemo:
    1. Gledao La Jetee
    2. Gledao Twelve Monkeys nezavisno od La Jetee
    3. Ovaj drugi je radjen po prvom.
    4. Drugi je dobar, ali me nije odusevio koliko sam ocekivao. Pretpostavka: Mozda je do toga sto sam prvo gledao La Jetee i samim tim sam sebi spojlovao ovaj drugi.
    5. Hajde da drugi put pogledam La Jetee da vidim kakav ce utisak ostaviti vec gledan film, kada ga gledam drugi put.
    6. Ostavio je isti utisak kao kada sam ga gledao prvi put.
    7. Verovatno je zbog toga sto se La Jetee zasniva na ideji, osecaju koji ostavlja, a ne toliko na samom razvoju dogadjaja. Razvoj dogadjaja je tu samo da ti pojaca taj osecaj. Kod Majmuna je fokus na radnji, koju sam sebi spojlovao I zbog toga ostavlja slabiji utisak.
    8. Uzmem sve to u obzir i Majmune ocenim sa osmicom.

    Gde ti vidis da sam gledao Majmune samo da bi ih poredio sa La Jetee-om. Pogotovo sto sam Majmune mnogo duze planirao da gledam nego onaj prvi. A igrom slucaja sam prvo taj prvi odgledao.

    Autobuse, nisam ih poredio tokom gledanja nego sam povukao paralelu nakon gledanja. Velika je razlika. Istakao sam razlike i slicnosti
    Sto je prirodno kada gledas dva filma od kojih je jedan radjen po ovom drugom. I samo istakao to da mi se vise svidja kako je radnja iskoriscena u La Jetee. Nigde nisam rekao da je to isti film niti da I'm je ista poenta. Brt je l ja pricam turski ili sta?

  13. Hahahaha pa drugi put si gledao film da uporedis ili vidis kako ce da utice na tebe ili sta vec jel me zajebavas to?

  14. 5. Hajde da drugi put pogledam La Jetee da vidim kakav ce utisak ostaviti vec gledan film, kada ga gledam drugi put.

    Evo jbt nemoj me karas

  15. Autobuse, Pseto se uhvatio fotofrafije. Ja sam je spomenuo jer je La Jetee foto film/foto roman.
    Na kadriranje mislim generalno.

    Pseto, ne primecujes to najcesce, ali ti u podsvesti dosta utice na ugodjaj. Ako se malo vise bavis filmom i ako ih gledas maltene svakodnevno, vremenom krenes da primecujes te detalje i kada pricas o filmu znas sta su mu prednosti I mane. To.ne znaci da mu meris svaku sitnicu tokom gledanja, tada se samo prepustis. Ali posle kada se osvrnes na film znas sta je i kako doprinelo ugodjaju.

  16. Tebra La Jetee traje 26 minuta. Cista radoznalost. da vidim da li je stvarno dobar koliko mi se u prvi mah ucinilo da jeste. I da nisam gledao majmune odgledao bih ovo jos jednom jako uskoro jer je dubok, umetnicki I ekspresionisticki film prilicno. Tesko je sve sitnice pohvatati iz jednog gledanja.

  17. To sam radio i sa Solarisom, u tri dana sam ga gledao sva puta, a nisam imao sa cime da ga poredim. I sa Stalkerom isto. A ti filmovi traju po tri sata.

  18. једноставно нека добра пјесма или позадинска музика може да направи такву атмосферу и разлику да је то невјероватно.

    Ово.

    Прочитао сам негде, смејао сам се али јебем му матер истина је, каже "Није Интерстелар уопште толико лош филм колико је осуђен на један од најслабијих радова Ханса Цимера, па су сви "критичари" добили луфта да једу говна уместо да падну у несвест са остатком просечне публике"

  19. Ne gledamo filmove na isti nacin, zato i ne kapiras sta pokusavam da kazem.

Rekli o sajtu

Na pitanje: „Ko je bio Mocart?“ duhoviti posetioci internet sajta Vukajlija, rečnik slenga, odgovaraju: „Svestrana ličnost. Čovek koji je komponovao muziku za Nokiu. Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle. A voleo je i da se kladi...“

Danas · 06. Novembar 2008.