Dakle, filmovi

  1. Moraćeš Majmune da pogledaš još jednom jer ne znaš kakav utisak ostavljaju nakon što si pogledao La Jetee, pa Majmune, pa opet La Jetee

    A onda preporučujem da pogledaš La Jetee jer ne znaš kakav utisak ostavlja nakon što si pogledao La Jetee, pa Majmune, pa La Jetee, pa opet Majmune

  2. Al ste vi dokoni u picku materinu

  3. Muzika je, brat bratu, pedeset posto atmosfere filma. Ustaljeno je pravilo da se za muziku izdvoji 10-20% budžeta filma, što deluje nerealno mnogo u odnosu na ljudstvo i opremu koje treba namiriti sa ostalih 80%, ali, jednostavno, ne sme da se rizikuje da se kompozitor ulenji jer nije dovoljno plaćen, tad film ode u pizdu materinu

  4. Autobuse, nisam ih poredio tokom gledanja nego sam povukao paralelu nakon gledanja. Velika je razlika.

    Брт, какве везе има кад си их поредио, да ли си поредио други с првим или први с првим након што си између одгледао други... Не знам што се правдаш толико, као да ти је не знам шта рекао. Само је рекао да му нису јасне те ствари, јер он то не ради. Тејк ит изи.

  5. Псету није јасно, али то наш Реме. Реме ради то.

  6. meni nije bitno kakav je film koji odgledam nego kakvo je moje sećanje na taj film

  7. Radoje Cincar
    Ako neko slučajno zna za neku dobru kritiku ili bilo šta slično što može da mi odgonetne sve, od uloge učiteljice do babetine, neka baci na pvt, ili ako je voljan da razgovara o ovome, bio bih jako zahvalan.

    Гледао сам филм пре неколико месеци, понешто сам и заборавио, али пробаћу да објасним својим речима како сам ја то укапирао. Film ima vrlo kompleksnu i bizarnu filozofsku pozadinu koja se iz samog filma ne može nikako razumjeti, čak ni višestrukim gledanjem, budući da se priroda ključnih događaja u filmu uopće ne spominje, kao ni terminologija koja ih objašnjava. Oni su objašnjeni u fiktivnoj knjizi, Filozofija putovanja kroz vrijeme, čiji se dijelovi mogu pročitati kao dodatak na DVD-izdanju ili na internetskim stanicama o filmu. No ni knjiga ne može omogućiti potpuno razumijevanje filma budući da se neki ključni detalji ne mogu racionalno objasniti. Objašnjava se samo način na koji se stvari odvijaju, ali razlozi zbivanja ostaju nepoznati.

    Prema režiseru, Richardu Kellyju, u noći na početku filma iz Primarnog Svemira se posredstvom avionskog motora kao Artefakta odvojio Tangentni Svemir koji je nestabilan i kolabirati će u roku od mjesec dana, povlačeći za sobom i Primarni Svemir ukoliko ga netko ne zatvori, odnosno ispravi. Zatvaranje Tangentnog Svemira je zadaća Živog Primatelja (Donnie) koji za tu potrebu dobiva određene nadnaravne sposobnosti. Ljudi koji umru u Tangentnom Svemiru su Manipulirani Mrtvaci (Frank i Gretchen) koji također dobivaju određene moći (Frank nakon smrti može putovati kroz vrijeme) i osjećaju što se događa; svi ljudi s kojima Živi Primatelj dolazi u dodir, Manipulirani Živi, također ga podsvjesno nastoje usmjeriti prema njegovoj sudbini, a to je zatvaranje Tangentnog Svemira i smrt uzrokovana Artefaktom. Usto, Živi Primatelj (Donnie) dobija moći kao što su nevjerojatna snaga (kad je zabio sjekiru u kip od čiste bronce), stvaranje vode i vatre (kad je poplavio školu i spalio kuću pedofila) i telekineza (pomicanje stvari umom) - kad je otrgnuo motor s aviona u kojem su bile njegova majka i sestra kako bi motor (Artefakt) prošao kroz crvotočinu u prošlost.

    Glavne nepoznanice su razlog nastanka Tangentnog Svemira i zašto je Donnie odabran za spasitelja svijeta; mogu se objasniti jedino kao božja intervencija. Надам се да сам ти помогао.

  8. Odgledao juce Vacation, nije losa komedija.. :)

    http://www.imdb.com/title/tt1524930/

  9. Ne gledamo filmove na isti nacin, zato i ne kapiras sta pokusavam da kazem.

  10. Nije bitno kakav je film bitno je kakav si covek

  11. Сантјаго Коровјов
    Autobuse, Pseto se uhvatio fotofrafije. Ja sam je spomenuo jer je La Jetee foto film/foto roman.

    Брате ја озбиљно питам да ми неко објасни шта је фотографија у филму, немо се примаш ко панћера. Независно од тога што је Ла Жете фотографија у буквалном смислу. Питам за фотографију у нормалном филму шта значи.

  12. Ma nista ti mene ne kapiras. Nebitno nisam mislio da ti kazem da je to sto radis pogresno lol samo sam rekao kako je meni to nezamislivo

  13. Odgledao juce Vacation, nije losa komedija.. :)

    To ti je neki nastavak/rimejk/film inspirisan ovim filmom http://www.imdb.com/title/tt0085995/
    Preporučio bih ti da ga odgledaš, ali ako si već gledao ovaj novi, možda i nema smisla :)
    Mislim, nije baš ista priča, ali ako uzmeš da opišeš oba filma u 2-3 rečenice, opisaćeš ih potpuno isto.

  14. Ne verujem da cu pogledati, ali hvala. Lici mi na Hi-Mena... :D

  15. Džurasik Vorld nije loš, ko je inače fan Džurasik franšize.
    Gledao sam prvi, pa drugi, pa treći, sada je ovo četvrti deo.

  16. Koja je osnovna funkcija direktora fotografije u pravljenju filma?

    Direktor fotografije u okviru filmske ekipe, kao jedan od članova kreativnog tima, zadužen je za vizuelizaciju zamisli reditelja, tj predstavljanje rediteljske zamisli kroz sliku. To zvuči kao izuzetno zahtevna stvar, ali imajući u vidu da su reditelji filmova uglavnom vizuelno veoma potkovani, uloga direktora fotografije je zapravo da kroz sebi svojstvene postupke, koji se tiču snimateljske struke, pruži vizuelnu potporu rediteljskom izrazu, i odneguje atmosferu i senzibilitet kojoj reditelj teži. Na taj način, kroz saradnju sa svim ostalim sektorima, film dobija svoj izgled, tj oblik kakav će videti i gleadoci u bioskopima.

    Koliko je značajno poznavanje principa fotografije za funkciju direktora fotografije?

    Moje neposredno iskustvo mi govori da je veoma dobro razumeti fotografiju kao vizuelni izraz, ako misliš da se baviš snimateljskim poslom. Fotografija, sa svojim zakonitostima, te uči da analiziraš kadar, i da biraš momenat kada ćeš stisnuti okidač. Film je u tom smislu zahtevniji, sobzirom da je kadar uslovljen radnjom, i njenim trajanjem. Ali, odnos prema okviru slike je presudan, i tvoja znalažljivost i maštovitost unutar te dve dimenzije te čini dobrim fotografom, kao i snimateljem.

  17. Dear Henry,

    I have just seen our picture – BREAKFAST AT TIFFANY'S – this time with your score.

    A movie without music is a little bit like an aeroplane without fuel. However beautifully the job is done, we are still on the ground and in a world of reality. Your music has lifted us all up and sent us soaring. Everything we cannot say with words or show with action you have expressed for us. You have done this with so much imagination, fun and beauty.

    You are the hippest of cats – and the most sensitive of composers!

    Thank you, dear Hank.

    Lots of love
    Audrey

    By Audrey Hepburn <3

    Nadam se da sam pomogao u objašnjavanju šta muzika znači za film.

  18. Ne verujem da cu pogledati, ali hvala. Lici mi na Hi-Mena... :D

    Hahahah potpuno isti film :)
    Ma ćale ovog glavnog glumca u ovom filmu je pričao kako je on išao pre koliko već godina na isti put. Sećaš se? Valjda se sećaš ako si gledao film skoro :) E ovo je film o tome. Kažem ti, ista generalna priča, samo sa drugačijim problemima tokom puta.
    Da, i ovde na put idu dva dečaka, a u prvom Vacation-u su dečak i devojčica, što je ogromna razlika.

  19. I ako hoćete da vidite film sa dobrom fotografijom, moja topla preporuka http://www.imdb.com/title/tt0460791/

Rekli o sajtu

Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.

Deutsche Welle · 29. April 2011.