Dakle, filmovi

  1. Neću se usuditi išta odgovoriti Gonzu, pošto je vređanje Boga oca teško svetogrđe, a vera mi se počela vraćati.

  2. olivia vilde voli moje hilde

  3. slažem se za rear window po mom mišljenju najbolji čkokov film i dial m for murder je odličan
    psycho mi je precenjen a i zasrano mi ispada ono objašnjavanje celog filma na kraju, mada verovatno oštro sudim za godinu 1960.

  4. mene bi sramota bilo grejs u oci da pogledam

  5. Rear window po mom mišljenju najbolji čkokov film

    Kolju se Vertigo i Rear Window što se mene tiče.

  6. Neću se usuditi išta odgovoriti Gonzu, pošto je vređanje Boga oca teško svetogrđe, a vera mi se počela vraćati.

    Hahahah sunce ti jebem koliko ti je ovo dobra provala.

  7. mene bi sramota bilo grejs u oci da pogledam

    She's too perfect, she's too talented, she's too beautiful, she's too sophisticated, she's too everything but what I want.

  8. hahahha da
    al kad pojebes sve olivije vajld, skrasis se sa grejs

  9. Armine da mi nije žao pustio bih te da izrasteš u Seltika. Čuj kad se skrasis. Sve Olivije. Joj Bože

  10. Kakav je ovo dječak u sredini?

  11. Audrey Hepburn brt, preljepa je jbt.

  12. RW je između među pet filmova koje smatram najboljim svih vremena. Taj je čovek bio genije. Čovek je obožavao da šokira publiku i da ga kasnije nazivaju "odvratnim engleskim debeljkom", iako je svaki od njih uživao u tome što im on pruža u svojim filmovima po prvi put. Ima knjiga Fransoa Trifoa - Hičkok, u kojoj Trifo na skoro 600 strana intervjuiše Hičkoka. To je milina za čitati. Em što je Trifo bio mnogo upućen u Hičkokova dela, em što Hičkok daje odgovore na pitanja šta ga je teralo da napravi takav film, o njegovoj mladosti, fetišima, glumcima, kameima, itd. Hičkok se tu dobrovoljno predao da se na papiru zapišu rezultati njegove psihoanalize.

  13. Rw je šta? To da raščistimo prvo

  14. Vertigo je dostojan top 5. Apokalipsa danas mora tu biti. Breaking the Waves fon Trira mi je omiljeni, ali nisam siguran je li mi toliko jak da uđe u listu. Dobar, loš, zao mora biti tu. Kazablanka, naravno... I, mora se ubaciti neki film Hauarda Hoksa, koji je najsvestraniji reditelj koji je ikada stvarao i jedan od najvećih svih vremena.

    Rear Window
    Apokalipsa danas
    Kazablanka
    Dobar, loš, zao
    Bringing Up Baby (Neko će reći najretardiraniji mogući izbor, ali film me je terao na plač)

  15. Rear Window, dragi moj Bohore. Predivan film, možda i najbolji svih vremena.

  16. apokalipsa danas može biti dobar film ali ne o ratu u vijetnamu,nikako mi se nije svideo

  17. Ja numem dizvučem pet, ali ajde da probam

    Možda najbolji

    Vertigo
    Stalker
    Persona
    Lawrence of Arabia
    2001: A Space Odyssey
    Casablanca
    The Good, The Bad and the Ugly
    City Lights

    -----------------------------

    Dostojni onih, ovih su mi među omiljenim, ne mogu da kažem je l' su mi gornji draži ili ovi

    They Shoot Horses, Don't They?
    The Third Man
    Apocalypse Now
    One Flew Over the Cuckoo's Nest
    Rear Window
    Taxi Driver
    Solaris
    12 Angry Man
    Citizen Kane
    Once Upon a Time in the West
    -----------------------------

    Ove mnogo, mnogo volim, ali objektivno su verovatno ispod prve dve grupe

    Paris, Texas
    La Jetee
    Der Himmel Uber Berlin
    Network
    Cinema Paradiso
    The Godfather I & II
    The Deer Hunter
    Eyes Wide Shut
    Eraserhead
    Bonnie and Clyde
    Pulp Fiction

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.