Dakle, filmovi

  1. Koji dijalozi Santjago?

    1. Kad dodjes u pakao, reci im da te je Dejzi poslala
    2. Covek koji odlucuje ne sme da bude pristrasan, ako je pristrasan pravda mozda ne bude zadovoljena (ili tako nesto)
    3. Dejzi: Isuse!
    A sad verujes u Boga kucko kad treba da se sretnes sa njim.
    4. Napravite pogresan korak i dobicete metak. ne pitanje ili upozorenje.... metak!!!
    5. Mogu li da sednem?
    Sudeci po jenkijima ovo je slobodna zemlja.

    I moja omiljena:

    Pitaj me da li mi je dupe debelo
    Zasto
    Pitaj me
    Pa jeste debelo
    Ne, pitaj me
    Je li ti dupe debelo
    Ui. Vidi umem da pricam francuski.

    Niko od Tarantina ne ocekuje da ima zaplet i dijaloge kao Beket, ali ovo je sranje. Realno. Ponavljam, brutalna kamera (i recimo muzika ko voli, ali ni prici Interstelaru npr), ostalo klasicna antibelacka propaganda, usiljeno, izvestaceno preterivanje.

  2. i recimo muzika ko voli, ali ni prici Interstelaru npr

    LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
    Piša po Interstellaru u svakom segmentu brt.
    Interstellar kvaziintelektualno, patetično govno od filma. I muzika je daleko bolja u H8u nego u Interstellaru, mnogo bolje paše uz radnju i ima svoju svrhu kroz film.

    klasicna antibelacka propaganda

    Brt, i crnci kažu da je anticrnačka propaganda.

  3. John 'The Hangman' Ruth: Yeah, Warren, that's the problem with old men. You can kick 'em down the stairs, and say it's an accident, but you can't just shoot 'em.

    Oswaldo Mobray: The man who pulls the lever, that breaks your neck will be a dispassionate man. And that dispassion is the very essence of justice. For justice delivered without dispassion, is always in danger of not being justice.

    John 'The Hangman' Ruth: Now, Daisy, I want us to work out a signal system of communication. When I elbow you real hard in the face, that means: shut up.

    John 'The Hangman' Ruth: You only need to hang mean bastards, but mean bastards you need to hang.

    Tarantinovski dijalozi su delom i u načinu na koji ih glumci prenose. Ne možeš očekivati od lovca na ucenjene glave na divljem zapadu da bude dostojevski brt. Odlično iskarikiran "duh" divljeg zapada, i totalno neromantizovana priča o "ološu" odande. Niko nije dobar lik tamo.

    Jako je teško otrgnuti rečenice i izvale iz konteksta kada se radi o Tarantinu. Ali svaka služi svojoj svrsi.

    I scena sa gitarom jebe.

  4. A i šta, belci nisu bili govna na divljem zapadu? Nije bilo rasizma uopšte, neeee.
    Baš je do jaja kod filma što sve posmatra sa neutralne tačke gledišta, i Marquis i svi ostali su zapravo negativci tu. Jbg.

  5. Ali je predrkana scena, mora se priznati. Verovatno mnogo bolja nego da su to uradili sa replikom. Ja izvrištao tu.
    Dženifer Džejson Li objebala u filmu.

  6. Jeste dzivdzan nad dzivdzanima ali ukusima ne vredi..

    Meni je Star Trek i citava ta fransiza generalno smece od filma a neko vlazi na to, aj sad ti mene ubedi da je to dobro i kvalitetno kad imam osecaj da me neko udara maljem u glavi sve jace i jace kako prolaze minuti, kao kad i onom filmu Josif Tatic cini mi se mlati Srbe i baca u jamu..

    I meni je Ko to tamo peva sranje od filma. Eto rekao sam. Ne zbog muzike subliminarnih poruka u kojima se osudjuju Madjari, uglova kamere ili ne znam cega vec nego me jednostavno smara. Balkanski spijun mi je mozda i najbolji. Sto Bombas rece ovo je slobodna zemlja prihvatite razlicito misljenje kako dolikuje i budite slozni samo u jednom - Drajv je sranje.

  7. Dobro je, ja mislio da sam bolestan sto ne mogu da svarim Star trek. Ima jos budala.

  8. I na kraju cu da pogledam Drive koliko ga ishajpovaste, iako cenim da bi scena u kojoj Goslinga zaista cepamo bejzbolkama po glavi izgledala kao losa gluma. Njegova naravno.

  9. Dobar je ko to tamo peva, balkanski špijun isto.

    Ček, na maratonce sam mislio kad sam rekao ko to tamo peva.

    Odoh da izguglam zabagovah

  10. Star Trek, Star Wars, Avatari i ovi Marvelovi filmovi sa pregrst sjajnih spec efekata zacinjenih sa saljivim opaskama u ne bas prikladnim trenutcima da se razbije naizvesnost - sve to priziva hologram Josifa Tatica kako nosi malj i srbosjek zasto da ne i ide ka meni sa dok mu u uglu usana igra skriven osmeh..

    Draj nisam mogao da svarim a recimo big short mi je sasvim.ok, on se.tu pojavljuje i to neces verovati sa frizurom.kao Dragan Djuric..

  11. Aaa da, jbt koliko dobrih filmova tad bilo čoveče.

    Maratonci, Balkanski špijun, i onda treće mesto dele Sabirni centar i Ko to tamo peva.

    Al kad pogledaš, kakve filmčine u odnosu na ovo što sad snimaju kod nas, tj filmčine i glumci!

  12. I Bikovic je glumcina nema.sta, top 3 sig

    :/

  13. Ponavljam, brutalna kamera (i recimo muzika ko voli, ali ni prici Interstelaru npr), ostalo klasicna antibelacka propaganda, usiljeno, izvestaceno preterivanje.

    Pa Tarantino je prso, bio uključen u ono govno Blek lajvs medr i podržavao ih, sad se usro kad su džunglaši počeli da ubijaju policajce. Kakve majmunčine jebote, kukaju što su ih belci doveli u Ameriku i civilizovali umesto da su ih ostavili u Afriku, gde dva plemena ratuju oko vekne hleba.

  14. ma kakvi bre kurac filmove
    jebo te filmovi

  15. hhahaha pezos umro dok je gledao rear window

  16. sunset boulevard vredi li ? poceo sam da skidam redom sa imdb top250, samo preskacem kosooke i star wars sranja

  17. vredi, odlican je to film.ja odgledao Apocalypse Now prejak film.sad sam poceo oliver, oliver verujem da ce da mi se dopadne.

  18. priličan kliše,možeš da gledaš s devojkom ako hoćeš da je raznežiš
    ili kevom

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.