Prijava

Ne gledaj to brt jedva si se izvukao i ovako xd

Eeee, nekad je bilo "Bolja knjiga nego film", a sad "Bolja igra nego film".

https://imgflip.com/s/meme/Pepperidge-Farm-Remembers.jpg

star wars ko ne odgleda do neke 12-13 godine, do tog uzrasta mogu da ti budu zanimljivi, ne treba kasnije da gleda uopšte.

hahhaha ps dal da te poslušam u moru ovih za i proitv saveta :D

Ma kakav star wars, to je kult kojem si trebao davno da se pridružiš i ako nisi do sada, zakasnio si jebeš ga. Ni ja ga nisam gledao nekako mi je previše zaluđenika za njim a ne bih želio da budem dio toga

šta pogledati onda na foru tog jednostavnog SFa?

Solaris, ali verziju Tarkovskog

Interstellar, Kontakt, Moon

tu je i film pandorum

Kakva poplava humora.

Samo da kazem da Star Wars nije SF, nego fantasy. Star Trek je SF.

Od sf filmova, preporucujem Seconds, Soylent green, podrzavam za Contact i Moon, moze i District 9, Blade runner ali poslednju cut verziju, Gataku, The man who fell to earth, The thing, Twelve Monkeys, BRAZIL, Firefly seriju i film Serenity, Mr. Nobody, Dark City, Forbidden Planet, Predestination, Equilibrium, They Live!, Fahrenheit 451, 10 Cloverfield Lane, 1984 (1984), Coherence , Primer, The Andromeda Strain!, Stargate <3, Melanholija, A Scanner Darkly, The Hidden, . Phase IV <3, Rollerball <3 i ima tu jos koliko hoces, mrzi me da pisem vies.

Solyaris u srcu zapravo nije sf.

Pa ja sam ti rekao a tebi brate po volji. Evo pogledaj marka bulata, da li bi voleo da budes kao on? Xd

Što je Cloverfield Lane SF, a Star Wars nije, Ap?

Јесте сај-фај Апофе, спејс опера (поджанр сај-фаја, као и Флеш Гордон нпр.), али није тај неки класични хард сај-фај (као Одисеја нпр.).... Тематске су разлике у тим жанровима јер би онда и хорор и епска фантастика и научна фантастика спадале под исти жанр....

А кромпир јбг, ако волиш епику и свемир онда погледај у реду што ти је Мали Кер рекао.... Од шестог (хронолошки, трећи по причи) иду забавнији и бољи такви филмови па оно, пређи преко прва два приквела и онда имаш шест сасвим финих тих филмова за убијање времена....

Ap piše poduži post sa puno linkova, siguran sam xd

Svrš, dobar film od nekada braće a danas sestre Vačovski
https://m.imdb.com/title/tt0115736/?ref_=m_nm_knf_i2

Ma jok, ima star wars sf elemente, ali vise potpada pod fantasy, tipa bajka u svemiru na temu zlo vs dobro, sf je u drugom planu skroz, tako da nije tematska razlika, nego sustinska. I kod Solyarisa je sf u drugom planu, jer se bavi nekim unutrasnjim ljudskim pitanjima, a kod Cloverfielda je opet vezano za neku vanzemaljsku pretnju i kako to utice na ljude. Mada nije to ni bitno, te razlike, ako ces da ga svrstas pod sf, svrstaj ga.

Cloud Atlas nije los od sestara Warshowsky

Samo da kazem da Star Wars nije SF, nego fantasy. Star Trek je SF.

Od sf filmova, preporucujem Seconds, Soylent green, podrzavam za Contact i Moon, moze i District 9, Blade runner ali poslednju cut verziju, Gataku, The man who fell to earth, The thing, Twelve Monkeys, BRAZIL, Firefly seriju i film Serenity, Mr. Nobody, Dark City, Forbidden Planet, Predestination, Equilibrium, They Live!, Fahrenheit 451, 10 Cloverfield Lane, 1984 (1984), Coherence , Primer, The Andromeda Strain!, Stargate <3, Melanholija, A Scanner Darkly, The Hidden, . Phase IV <3, Rollerball <3 i ima tu jos koliko hoces, mrzi me da pisem vies

dobra lista, pogledo sam sve osim ova dva tri zadnja navedena... Pa bacam koment da imam zabiljezeno

Па да, и то су одлике спејс-опере, једног од ђутуре поджанрова сај-фаја.... Није то мени пало на памет да тако сврставам већ јесте тако јбг....
https://en.wikipedia.org/wiki/Space_opera