Prijava

"A o nehumanim uslovima u kojima prevoziš prasiće..."
"Slušaj, nakazo, nehumani uslovi za svinje ne postoje, iz prostog razloga što svinje nisu ljudi..."

Sa evropejstvom na vrata su nam zakucala i prava životinja. Nema više nehumanog klanja svinja i ubijanja mačaka u srpskom tradicionalnom stilu.
Iz dana u dana mediji nas gađaju svakakvim informacijama o nekakvim kerušama, o azilima za pse, a s druge strane ima i naslova tipa: "Pit bul pojeo Milojicu malog" i slično. Pojavile su se i prve organizacije za zaštitu živuljki kod nas. Pa dave, kako su živuljke ugrožene, ovo-ono. A čovek? Ima više komentara na keruši nego na napastvovanoj deci. Ali, zar nije čovek najgora životinja, ili odakle čoveku pravo da sebe smatra boljom od drugih životinja.
Pa onda imamo i vegane od nekud.
Pa nekakve čivave u bluzicama i farbane ala Z.Brunclik, koje su po meni najugroženije životinje. Ko njihova prava brani.
Pa ljudi šetaju kerove po parkovima, kerovi jure džogere, seru gde stignu.

Ne mogu sad svega da se setim...ali ako se od nas traži da mi poštujemo životinje da bi ušli u EU jebali smo ježa u bocku.

Da li su i oni deo društva?

Prava za životinje ne isključuje borbu za prava ljudi.

Čovek je najčešće napadnut od strane drugog čoveka, a životinja najčešće od strane čoveka. Ne vidim zašto bi im još pored svega toga uskraćivali i najosnovnija prava.

Али, саставни део српске традиције је клање прасета! Укидањем клања прасета у кућној варијанти, укида се и традиција. Да ли бих их уопште толико било да нема потребе за њима као храном? Наравно, ова наша комунистичка демократија изродиће неког Растка Поцесту за прасиће, који ће рећи да му је мотив за убиство било то што је видео комшију како коље прасе. :)

А нико од нас да се позабави тиме да су многи концентрати који су и у ЕУ чак забрањени, код нас доступни и у неким случајевима једини у понуди. Типа, кљукаш свињу тим срањем, оно добија на маси, али на крајње нездрав, неквалитетан, непожељан начин за нормалног човека. Једемо отрове, пијемо отрове, дишемо отрове. То је већи проблем, зар не?

Успут, човеку којем је омиљено пиће Кока-Кола, Мекдоналдс сјајно место за хас и Б92 омиљена станица- неће ни покушати да схвати причу...

А како сад мој деда од 70 година треба да закоље прасе? Да му даје анестезију? бухаха
Дајте људи од памтивека се прасе коље тако што му дају "српску анестезију" тј мотку у главу, па га онда закаче да виси па знате и даље сви како то иде...

Или рецимо печено пиле, моја баба му зачас отфикари главу кратким потезом секире...

Како ћеш ти сад српске сељаке да научиш да то више не може тако, кад се то тако ради од 1700 и неке, можда и раније.

Дајте људи уозбиљите се.

А тај што пије кока-колу и једе у Мекдоналдсу, боље да пита кеву за недељним ручком како је то пиле окончало свој живот пре него што је узео да једе батак са кромпирићима.
Углавном се и некакви лелемуди боре за права животиња. Јбте ти товиш пилиће и прасиће да би их касније јелте појео, продао или шта већ. Живо ме занима како немачки сељак коље прасе на својој фарми?

Taj rad.

I da ne peku rakiju. Kako misle to da urade?

Добро Гамби, како би ти сад мом деди у селу објаснио следеће:

"Деда Ацо, више не можете да убијате прасе секирчетом у главу, па под нож. То је од сад у Србији забрањено. Сад морате да му дате ињекцију и да га прво лепо успавате."

Nekro, nisam bio ironičan.

Ponekad se ja i složim sa tobom. Nije poenta mojeg boravka na sajtu kontriranje tebi. :)

"Ali, zar nije čovek najgora životinja, ili odakle čoveku pravo da sebe smatra boljom od drugih životinja" - ovo je odgovor na jedno milion pitanja o čoveku.

prirodna selekcija. čovekom se komarac hrani, a čovek prasetom.

Mislim da ćemo pre doživeti armagedon, nego što će ova smejurija od vlasti uspeti da zabrani svinjokolj. Ima da se kolje kao nikad, Ming da vam kaže.
Što se tiče nebuloznog zakona o zaštiti životinja, imam postaviti pitanje...
Šta da radim kada mi pobesneli pit bul odgrize jednu ruku, i da mi ne bi odgrizao drugu ja uzmem pištolj i upucam ga...? Didem na robiju zbog džukeletine koja bi možda na isti način napala neko dete? Hoće li ta udruženja za zaštitu životinja odgovarati za postupke svojih štićenika?
Ako se stavljaju na mesto tutora tih životinja to bi trebalo da bude tako...

Ово што Минг каже је у потпуности тачно.
Занима ме како ће класични свињокољ да забране, на начин који сам горе описао.

И ово за џукелетине, ево пре неки дан ја пролазим поред продавнице и испред екипица од 5-6 ликова везали питбула и чачкају га нешто, скоро па да га и туку. Он нервозан лаје, бесан, и шта сад радити када тај пит неког нападне?
Заклати пита и пребити власнике на мртво име.

Знам да ће по правилу сад да се јави неко што ће да брани питове, и да ће ми дати неке статистичке податке како на глобалном нивоу пудлице нападну више људи него питови бла бла, трт-мрт.
Људи, са тим опасним врстама: питови, добермани, ротвајлери, булдози ја мислим да никад ниси сигуран. Сви они имају неке црне моменте. И моја теорија је да од власника дебила постаје куче дебил (а поготову када имају ту неку опаснију расу).

Било би стварно добро да поставе психолошки тест за онога ко хоће да купи неку животињу....

Ljudi, slažem se s vama...veliki je problem to sa tim novim životinjskim shvatanjima i srpskim tradicionalnim običajima...pa kolko sam čuo u Skandinaviji se robija za ubistvo vuka (možda i nije tačno, al neki podatak, onako okviran), iskreno mislim kad bi neki Englez zaklao prase na srpski način da bi ga ljudi vodili na lečenje.

Da izvinu svi koji imaju nekog kera pa ga šetaju i maju se s njim, meni je to kerovođstvo, zajedno sa golubovima kad neko čuva, mi je totalno paljevinski i besmisleno. Pa onda oblače onog psa, pa ga šetaju, pa vode kod zubara...svašta!

Ja iskreno mislim da glavni kamen spoticanja ka EU nije Ratko Mladić nego, ovi životinjski evropski zakoni i običaji pomešani sa srpskom nenormalnom i normalnom tradicijom kad su životinje u pitanju. A ko što gamby, reče, tek pa za rakiju...ccccc...to stvarno ne znam kako će da se usaglasi.

Jel se i vama čini da novine preteruju s ovim kerušama? Malo ga onako po srpski, u krajnost preteruju...

EDIT Slažem se s Trišom!

Ма наравно да претерују, на ону ствар ми се попело и то ћопаво куче и председник Србије што га усваја.
Лепо то куче да успавају, починиоце наћи, ребнути их мало затворском казном колико закон налаже и готово.
Ако уопште и дође овај случај до судског процеса могу одмах рећи да ће то представљати одређени судски преседан за овакве случајеве, јер нико још није робијао за злостављање животиња, барем не нешто озбиљно, а ове ће ребнути пар година јер се велика прашина дигла.

Иначе испада да је једно куче вредније од деце Србије, па мајку му колико унесрећене деце има којима су потребне протезе и шта ти знам све не, сад ће за једно куче да се наручују протезе.

Potpisujem ceo tvoj komentar...samo da dodam: Ako nekad nađu te likove, treba ih dobro rebnuti, čisto da postanu žrtveni jarci za nov zakonski sistem, mame im ga nenormalne.

Ја бих иначе за све малоумнике увео неки вид радног логора, уместо што те клинце шаљу у Централни затвор, где изађу као још већи лудаци и несигурније особе него што су били кад су ушли.

Све те младе што су осуђивани за разбојништва, наношење тешких телесних повреда и сл, невезано за овај случај око кучета треба послати у неки логор да цепају дрва, туцају камен и слично.

Значи што ће он са разноразним лудацима да лежи у затвору 6 месеци, много је за његов млади мозак боље да туца камен 6 месеци, и мислим да се само тако могу вратити на улицу као рехабилитовани грађани.

Ево шта мислите какви ће из затвора изаћи они момци што су убили Француза?

Ma samo rudnik soli!

Meni je iskreno ponekad žao onog Mišića, deset godina zbog takve gluposti, al jbg morala su kola na nekome da se slome. Ne bi ja njega u zatvor, nego na planinu ovce da čuva! Dečko je ipak ušo u istoriju, a to što će da ima sjeban život kriv je koliko i sistem...

A što se tiče životinja, moj otac mi pričao da mu neki lik govorio kako je ubio nekog Srbu i kako treba da mu sude. Moj otac je jedva ukapirao, da lik nije ubio Srbu, nego srnu, i da ga zbog tog sude. Eto, i kod nas sude ljude zbog srna, al tolko je čudno, da je mnogo čudno :) ne mož se čovek opasulji kog je ovaj ubio, i zbog čega mu sude. Proći će godine dok se naviknemo.

Па грешка система...
У принципу о томе нико не размишља. Урош ће са око 26-27 година да изађе из затвора, неће вероватно одлежати свих 10 година, и шта он је сад као рехабилитован грађанин?
Ево и ови момци што су Француза убили, и њих ће доста да ребну, неко 3, неко 5, а неко ће богами и 15 година добити од њих 10-так сигурно.
И тај ће са 30+ година да изађе из затвора, као још већи лудак него што је био кад је отишао.

И шта такви ликови близу 30 могу да раде?
Кривица јесте и њихова, али и система.

Уопштено много има младих људи који просто не знају шта ће са собом, а можда би нешто и радили кад би имали где.

Ja mislim da ova tema zaslužuje da živi.
Sutra ću da napišem šta mislim,sada mi se spava.