Prijava

Fudbalski tim Srbije nikad nije imao ni trunku pobednickog mentaliteta. Uvek se ide na ono, ocemo ovog onog, ako ovaj onaj, delimo pare i tako to, ciganisanje. Moz mi da jedemo govna ovde ko je najbolji za nas, muka sto ceo fudbalski savez i selektori jedu govna ko forum vukajlije :)
Kad imas bas jake igrace, prodje i ovako nekako ali sad, mislim da ko god da nam dodje u grupu igracemo odlicno dok u nekoj utakmici neko ne preokrene razultat, neki los penal/ofsajd, gol iz greske odbrane ili tako to. Ako bude u prvoj utakmici, raspad sistema dok ne ispadnemo sa 0 ili 1 bodova, ako proguramo grupu, doci ce neko bas jak sa motivom da bas tu igra, dace prvi gol i onda jos 3-4.

i onda ce da se smeni trener zbog objektivno loseg rezultata

kvalifikacije nam bolje idu uglavnom, i protiv jacih timova, jer prodje dovoljno vremena izmedju dve utakmice da se zaboravi ciganisanje nakon greske sudija, glupe odbrane, i tako to, pa krenemo od pocetka sa svakom.

ne znam samo ko su ti jaci protiv kojih igramo dobro.
austrija i vels nisu jacih timova

pricam na duze, izvucemo mi nereseno sa svakim, nekog i pobedimo (sad se secam utakmica od pre sa portugalom, nemackom na prvenstvu itd). poenta je da se reprezentacija Srbije raspada na odredjeno vreme nakon sto nesto ne ode po planu, kad odigramo lose protiv slabijeg, ili neko sranje ispadne, glup gol ili tako nesto. Samim tim na prvenstvima gde se igra utakmica za utakmicom ne mozemo nikad nista da uradimo.

sem nemacke na svetskom, mi nismo dobili nijednu jacu reprezentaciju decenijama.sto u kvalifikacijama sto na prvenstvima.najveci uspesi su nam 3 neresen sa spanijom, jedna sa italijom i jedna sa francuskom.to je za 20 godina od jacih.
jednostavno nismo toliko dobri koliko mislimo da jesmo.

утисак мало вара, рекао бих... нпр. против португала имамо два пораза и два нерешена. мислим да имамо мизеран скор против најјачих репрезентација после распада сфрј. победили смо немачку и можда још аргентину у пријатељској пре сто година. можда смо извукли нерешених, али кад би се и све сабрало ценим да би се и из тог скора видело да смо друга-трећа лига и да смо на граници пласмана на велика такмичења. у комбинацији са фудбалским савезом и мафијашким системом оваквим какав јесте добијемо ово што имамо.

da, i 2 nersene sa portugalom.
to je realno kurac.kao sto kazes.druga treca liga.

има ли негде база интернационалних утакмица? баш бих погледао какав нам је скор са репрезентацијама из прве лиге и против ових слабијих. мислим да би се и по резултатима видело где смо отприлике. она генерација са видићем кад смо имали много јаку одбрану је можда имала највећи домет, али као и у свакој фалило је ту још три-четири солидна играча плус што су најбољи играли видно слабије него у својим клубовима.

фала ви, али више сам мислио на нешто као онај лингваспорт: http://www.linguasport.com/futbol/internacional/mundial/worldcup.htm

ту можеш да претражиш базу по различитим параметрима, али су радили неку миграцију података, па им сад не ради, јбг. на овима мораш да листаш и да бележиш сам.

можете да се играте жреба овде: http://ultra.zone/2018-FIFA-World-Cup-Group-Stage-Draws

мени два пута изашла иста група: бразил, хрватска, костарика, србија

https://en.wikipedia.org/wiki/Serbia_national_football_team#Head_to_head_records_.282006_onward.29

recimo ovo, mada ovde se vidi da smo sem nemačke i belgije pre 10-ak godina kad su bili očaj dobijali jedino buraniju hahah

Treba da budemo u grupi sa Nemačkom, Hrvatima i Kosta Rikom(prvi valjda priznali nezavisnost Kosova) hahahahahaha

Meni tri puta ispao Tunis na onom žrebu, dva puta Urugvaj.

Evo i ja odigrah sad ovaj žreb, i ispadosmo u grupi H, sa Argentinom, Engleskom i Kostarikom

Бразил, Швајцарска, Тунис и Србија.

Иначе макс 2 екипе из Европе могу у једној групи.

Ono što sam ja primijetio je nedostatak volje, bađ kao što je gore rečeno - gubitnički mentalitet.

Kada pogledate utakmice na SP, svi lete i ginu one prve tri utakmice u grupi, baš ljudi trče, trude se, i onda dođu naši i ide pas unazad, polako nešto, lagano, idemo na bod.
Koji kurčev bod, batice, nema tu baraža, ako nisi prva dva raus kući. Al kod nas to lagano, jebiga, i normalno da će da dobiju po pičci sa pičkastom igrom.

ево, нашао сам наш скор са јачима (на википедији је најлакше, добијеш све резултате на две странице). од кад не постоји југославија (ни срј, значи од србије и црне горе и србије потом) против следећих репрезентација: немачка, шпанија, француска, енглеска, италија, холандија, бразил, аргентина, португал и хрватска (задње две сам додао зато што имају континуитет добрих тимова за тај период и да их буде десет укупно) скор на званичним утакмицама је: 1-11-14 са једином победом против немачке.