Kviz opšte kulture i informisanosti

  1. Da odgovorim ja, da vidite kako se služim vikipediJom?

  2. Aj' pa da produžimo igru.

  3. Ако сам добро схватио, сем што је богиња сунца, од ње по веровању потиче царска династија.

  4. Ja nisam majke mi cackao vikipediju a mislim da je u pitanju Izanami...Jel jeste?

  5. A rece onaj baja da ima nekakve veze sa mikadom, ja pokusao da uporedim, nidje veze...

  6. Da, navodno je navrbaba prvog japanskog cara. Izanami je njena keva.

  7. Možete da postavite sledeće pitanje.

  8. Žena rimskog cara Klaudija. Poznata po svojim trovačkim sposobnostima, bludu i razvratu. Žena koja je zauzela mesto u knjizi o najvećim zlikovcima. Takmičila se sa prostitutkom u njenom zanatu i pobedila je. Ubijena po Klaudijevom naređenju.
    Kako se zvala?

  9. Валерија Месалина. :)

  10. Ajmo dalje Dvajt ;)

  11. Која држава ће се у току ове године поделити? Тачније, јужни део ће се отцепити.

  12. За Судан је већ прошао референдум, а за Белгијанце немам појма, можда се и они покидају једном. :) Терај даље Урад.

  13. Htedo' da kazem Srbija. lolo

  14. Po čemu je poznat David Rice Atchison?

  15. Samo znam da su neki mislili da je izigravao predsednika, i da se zalagao da ropstvo opstane u SAD.

  16. Za prvo nisam siguran, a za robove 100%.

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.