Kviz opšte kulture i informisanosti

  1. Može jedno od mene na brzinu? Šta je bila koka kola pre nego što je postala osvežavajući napitak?

  2. Ворнеру, извол'те. Чисто да напоменем да мој брат је пљунути Стив Меквин у једној сцени у самици.

  3. Дебели Пацову, лек.

  4. Može jedno od mene na brzinu? Šta je bila koka kola pre nego što je postala osvežavajući napitak?

    lijek za grlo, i dan danas kojekakve nadzak babe znaju reci da je dobro popiti kolu kad te boli grlo

  5. Kad smo kod koka kole...
    Koje boje je bila prva i originalna koka kola? :)

  6. Bele? jebem li ga...

  7. Зелене.

    ПОЗИВА СЕ ВОРНЕР ФОН ЛАТИНШЕ УКОЛИКО СЕ ТАКО ЧИТА НА ШАЛТЕР 202

  8. Sirup za grlo, i pomaže stvarno a plus i nerviraš ove što te teraju da piješ čaj i kojekakva govna.

  9. А не знам. Колико је Бетовен написао опера?

  10. Sećam se iz nekog udžbenika iz Srednje, da je jednu samo... možda sam pomešao.

  11. Ја у средњој немам музичко образовање, тако да остајем при својој тврдњи да није писао опере.

  12. Ako se dijamant stavi u pecnicu...U sta ce se pretvoriti?

  13. Jednu?

    Точно. Удри.

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.