Спортски квиз

  1. Unapred se izvinjavam zbog spema, ali moram da pitam. Gonzo, ima li leba od te profesije? Jedno vreme sam imao jaku zelju da svoje skolovanje usmerim ka sportskom novinarstvu, ali me je okolina ubedila da je to neisplativo i da je jako tesko probiti se. Zanima me tvoje misljenje, cenim da si kompetentan da odgovoris :)

  2. Ха! Драгослав Јаковљевић. Јбг, ћале познаје материју. :Д

  3. Драгослав Јаковљевић

    Bravo Veverice! :)

  4. Unapred se izvinjavam zbog spema, ali moram da pitam. Gonzo, ima li leba od te profesije? Jedno vreme sam imao jaku zelju da svoje skolovanje usmerim ka sportskom novinarstvu, ali me je okolina ubedila da je to neisplativo i da je jako tesko probiti se. Zanima me tvoje misljenje, cenim da si kompetentan da odgovoris :)

    Generalno gledano tvoja okolina je u pravu, ali to nije slučaj samo u sportskom već u kompletnom novinarstvu. Četiri godine sam u jednoj redakciji kao honorarac, plata nije sjajan, ali obožavam taj posao. Jednostavno nije ukalupljen u neke smene, imaš vremena za sve i iskreno rečeno obožavam taj posao. Možda ću zvučati kao neki idealista, ali ja ga nikad ne bih menjao i nemam nameru. Sarađujem sa sjajnim ljudima na rubrici i u redakciji, zajebavamo se, a sa druge strane ima i dovoljno tenzije i uzbuđenja da se iscimaš i završiš posao kada te pritiskaju rokovi za zatvaranje izdanja. Kada dođeš do stalnog zaposlenja situacija je ipak bolja po pitanju plate, ali svakako se ne radi o hiljadama evra. Doduše ja radim u štampanom mediju, dok je recimo na TV stanicama situacija ipak nešto bolja kada je kinta za stalno zaposlene u pitanju.

  5. Који ски-скакач је највише пута освајао турнеју Четири новогодишње скакаонице?

  6. Јесте Јане. Терај Гонзо! Ја вас напушЋам.

  7. Koji ski skakač ima najviše pobeda u Svetskom kupu?

  8. Namazano, ali nije. :) Evo pomoći takođe je Finac u pitanju.

    Šarlo pogodio, piči Francuz sa pitanjem :)

  9. Koji naš rukometni klub je igrao finale Kupa šampiona 1991. godine sa Barselonom?

  10. Borac iz Banja Luke

  11. Nije Borac. Iz Srbije je klub.

  12. Металопластика Шабац

  13. Proleter iz Zrenjanina ili Metaloplastika.

  14. Jeste Proleter iz Zrenjanina. Gonzo teraj...

  15. Veverica je pre mene, Veverice pitaj.

  16. Veverica je pre mene, Veverice pitaj.

    Pa ti si pogodio Gonzo, on je rekao netačan odgovor...

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.