Prijava

Luli, da. :) Neko bolje pliva u snovima, a neko na javi.
Jeste, Fejz...i cesce bi to bilo da ne izbegavam, jer se trudim da budem normalna. :))

Ма дај бре, ај немојте да ме ложите, какве астралне пројеције какве зајебанције, то не постоји!

To su sve snovi i/ili halucijacije. Dokle god to nije stvarnost, bezbedan si. :)

I ja sam hteo da idem par puta na Astral Projection, jednom za novu godinu, i jednom onako, ali jebi ga, ne odoh.

Sto se tice sujeverja, predmeta naseg interesovanja, nisam sujeveran, iako sam ranije pomalo i bio. Ponekad cak i namerno prolazim ispod znaka, tj. radim te "malerozne" stvari iz principa. I gle cuda, nista se ne desi.
Mada, ima dana kad sve ide naopako, ali to ne uspevam da povezem sa necim "pogresnim" sto sam pre toga uradio, cak ni na silu.

Mislim da je objasnjenje "posledica" kod sujevernih ljudi upravo u samom tom sujeverju - kada urade nesto sto "nije trebalo", podsvest ih stalno gura ka tome da pogrese i da se "kazne" za gresku. Druga strana iste te price jeste dodeljivanje uzrocnosti negativnog dogadjaja koji bi se svakako odigrali (van kontrole pojedinca kome se to desava) nekom "sujevernom grehu" koji se odigrao pre toga. Par takvih primera, i sujeverje se sve dublje ukopava.

А има и то објашњење за малерозан дан. Све зависи како прихватиш први малер који ти се деси тог дана, ако те изведе из такта, чак и због најмање ствари ћеш после одлепити и онда то све делује као да си устао на леву ногу :) Јеби га, то је ланчана реакција негативне енергије. Ја искулирам први малер, па и други и трећи и четврти, прихватим и дан буде до јаја. Е да, шта мислите одакле потиче сујеверје за устајање на леву ногу?

Сербе, какав је то мушкарац којим манипулише жена? То је рибизла. То је тај тип људи што купује цвеће.

Прави мушкарац манипулише женама.

Tako je Dzimi, ali zene ipak imaju iskonsku potrebu da manipulisu muskarcima. Onostrano je idealan materijal za tako nesto.

Е да, шта мислите одакле потиче сујеверје за устајање на леву ногу?

Pretpostavljam od onoga sto leva strana simbolise. Smatra se da je to negativan pol te prostorne podele na levo i desno. Od antickih vremena predstavlja nesto sto je nepovoljno. I u Starom zavetu se pominje. Zanimljivo, i na slikama koje prikazuju tajnu veceru, Juda sedi levo od Hrista. Jung levu stranu oznacava kao nesvesnu. Levo je simbol za pasivno, dole, mracno, demonsko, za zensku stranu (!), za bolesno...
Sujeverje se prenosi, i eto, deo je i religijskog tumacenja.

Не, само људи једноставно имају у својој божанској природи потребу да нешто створе и обликују на начин који желе. А пошто су жене ближе иницијацији, оне константно имају потребу да нешто стављају у свој калуп, мењају му облик :))) Мислим, то је све симболика.

Јес, и већина леворуких људи које сам упознала су неки чудаци и трипови.

jebote sto sam ja sujeverna.... izvinite svi vi emancipovani ljudi...al brate verujem u sve to!
i merdevine! i crna macka! brate sve!

Jesu. :) I rukujemo se i krstimo desnom... I kako da covek onda ne bude sujeveran ako ustane na levu nogu kada ga vekovima ubedjuju da levo ne valja! I zato smatram da apsolutno neverujuci covek ne postoji. Biti ateista, to je borba protiv mnogo jakih sila! Ko uspe, svaka mu cast! :))

Јано, лупа фејз да то има везе с интелигенцијом и еманципацијом :) Знам лика који је ултрапаметан, а има трипове да шапуће одређене бројеве кад узима одређене ствари. Лупка о сто одређени број пута кад каже одређене речи. Скроз неки трипови с бројевима које никад не бих сконтала, док ми није рекао. И он капира да је на путу да отркије нешто врло битно о универзуму :))

Сербе, какав је то мушкарац којим манипулише жена? То је рибизла. То је тај тип људи што купује цвеће.
Прави мушкарац манипулише женама.

Tako je Dzimi, ali zene ipak imaju iskonsku potrebu da manipulisu muskarcima. Onostrano je idealan materijal za tako nesto.

Ja sam potpuno ubedjena da svako je manipulisan na onom ili ovom nivou svesti to zapravo i dopusta.

Sto se tice teme- nisam sujeverna uopste. Zanimljive su mi ove price, ali ih posmatram upravo tako- samo kao price.

milice ja ti se divim gde ih nalaziš

Знам лика који је ултрапаметан, а има трипове да шапуће одређене бројеве кад узима одређене ствари. Лупка о сто одређени број пута кад каже одређене речи. Скроз неки трипови с бројевима које никад не бих сконтала, док ми није рекао. И он капира да је на путу да отркије нешто врло битно о универзуму :))

То се већ назива опсесивном компулсивношћу. :)

Ja sam potpuno ubedjena da svako je manipulisan na onom ili ovom nivou svesti to zapravo i dopusta.

Оно. Да.

Marcipane sto covek vise stvari zna sve mu je lakse da prestane da veruje u ono sto je nemoguce dokazati.
A sto se tice astralne projekcije to su obicne halucinacije koje donekle mozemo, ili barem odrednjeni ljudi mogu da usmeravaju u pravcu koji im odgovara, tj. to su snovi koje mozemo da kontrolisemo.

Tacno. Svest-prava rec! Ali, opet, ko je u mogucnosti i uspe da se neprestano pouzda u sopstvenu svest... i njemu svaka cast! :)

Пуфно, фора и јесте код манипулације да је ти ниси свестан, без обзира колико си интелигентан и самосвестан.
Научиш да од манипулације не треба бежати главом без обзира, јер што је се више плашиш то си више подлежан њеном утицају. Најсигурнији је онај човек који уопште није сигуран, јер тежи сигурности. Док свако ко је стабилан и сигуран може за трен ока да изгуби тло под ногама. Несигуран се бори и труди за сигурност, а сигуран хронично пати од њеног присуства.

jao ja sam najistripovanija osoba sto se toga tice.
kad idem na ispit uglavnom gledam da broj koraka do kabineta koje napravim, e pa da taj broj bude paran. ako je neparan ja napravim mali korak cisto da se osecam lakse.
Vrtim brojanicu ne iz verskih pobuda vec zato sto...znate vec sa brojanicom se lakse uci. zbog teza.
Nikad ne oblacim zeleno kad izlazim sa nekim tipom (dok su me zvali na sastanke :)
jer je zeleno losa boja
Imam trip da necu zaspati ako mi ruke nisu namazane kremom i ako na usnama nemam labelo. znaci ako taj ritual ne mogu sebi da priustim nista od sna.
Imam odredjene "baksuze" u zivotu kojima nista ne govorim unapred kad nesto moze da se desi. Vec im kazem tek kad se desi to sto ocekujem (i uvek dobijem odgovor "Kako to ja posljednja saznajem???" al mi zao da kazem "zato sto si prokleti baksuz")
Ne planiram seks jer kad planiram obicno ga ispusim.
Case ne smeju da mi budu okrenute ko gore vec uvek ka dole.
....
izvinite el ovo tema o opsesivno kompulsivnom poremecaju? :)

* 14. oktobar 2010

samo neki moji tripovi prepisani sa prosle teme :) a to je vrh ledenog brega :)

Haze, u potpunosti se slazem sa tobom. Ali bih dodala, u vezi tog dokazivanja, da se slazem da se sve moze dokazati, ali mnogi i nacini i metodi jos uvek nisu prihvaceni, pa se neke pojave i stvari jos uvek vode kao nedokazane. Seti se jadnog Galileja... :)