Prijava

Ma odnosi se na pred seks, u smislu "strejteri" se ne peru, pederi plaknu tuki, a megapederi se kupaju full, kao

Muškarac je peder kad je šupak od čoveka.

muskarac je peder ako jednom u zivotu ne otpeva
http://www.youtube.com/watch?v=ehyqe6oT3TI

Daj Stivene, skroz su normalne, prave fenserske. Ima razlike između pederluka i pozeraja :)

Ма све то тражи курац. :D

Ma jok, traži zamjenu za to, recimo palica, pendrek, tako nešto tog oblika :D

Hahaahah to stivene
meni je totalno gej kad neki lik nosi jakne sa cicama

dušane, pa gdje si ti, mi haxa mlatili

Mislim da treba razdvojiti seksualno opredeljenje od karakterne osobine. Ovde isključivo govorimo o ponašanju, bez aludiranja na to da je neko homoseksualac.

Јелице, не постоји појам попут ''сексуалног опредељења''. Шта то значи, да се људи опредељују да буду стрејт/геј? Је л' си се ти ''определила''? Ако сам стрејт, то значи да сам се ''определио'' да јебем курцем у пичку, а не да га примам у буљу? :) А сутрадан се можда определим другачије? Не функционише то тако. Прави израз је ''сексуална оријентисаност''.

Pošto reč peder uopšteno posmatrajući, predstavlja sinonim za lošu osobu, mislim da su i žene i muškarci pederi jedino u slučaju kad se podmuklo ponašaju, lažu, varaju, ako su cinični.

Ја реч ''педер'' никада не користим у значењу ''геј''. Зашто бих вређао некога због нечег што је потпуно легитимно, а што не може да промени и да хоће? Педер је увреда која се користи за описивање карактерне особине. А геј је геј.

kad to mi do malopre igrali
edit ja sam na tom remeovom

pa gdje si tamburao, ja nisam mogao da uđem za onaj drugi od reme-a

Не знам је л' неко написао, мрзи ме да читам све :
Је л' постојала реч педер за време Обреновића, нпр? :)
Мислим, када је измишљена? Да ли онда када је наш народ сазнао за дукатлије, или пре тога? Има ли неког изворног значења или не? Џими, ти си лингвиста, решавај!

Је л' постојала реч педер за време Обреновића, нпр? :)
Мислим, када је измишљена? Има ли неког изворног значења или не?

Ima

Francuzi su pedere prepoznali kao bolesne, i početkom XX veka su ih prozvali Pe-De, što su u tom trenutku već koristili kao skraćenicu kojom su označavali pedofile. Da li i naša reč potiče odatle, i koliko je tačan datum porekla reči ne bih da tvrdim pošto sam sve to samo čuo (od Francuza, doduše).

Ja nisam peder.Ja sam okorela pederčina.I volim pivo.

Коришћена је и реч отпозадичар.

Као и реч тетка, али овде нико није дефинисао.

Peder, imenica nastala od imenice pederast, grčki paiderastes (od pais, dete, i erastes, ljubitelj). U početku je označavala homoseksualca koji voli dječarce (a u staroj Grčkoj to nije bilo toliki blam kao voleti mišićave brkajlije), pa se kasnije proširila na svakog homoljuba.