Prijava

Stereotip, nisu ni gluplji ni pametniji od ostalih samo imaju visi standard time i vise mogucnosti. Sto se obrazovanja tice naj univerziteti nude naj usavrsavanje naravno imate i one lijeve jer se i ostali moraju skolovati, i naravno sve je privatizovano pa dobijas uslugu u skladu sa cijenom.

Ne svidja mi se sirenje njihove kulture ali neke stvari se brzo mjenjaju, mislim da ce za par decenija neko drugi biti glavni(pominju se Brazil, Kina, Indija...ekonomski potencijal ovo ono..) neka druga kultura i ko zna kakav sistem...

Ма има тих примера колико 'оћеш. Неки су позитивни, неки негативни.

Ово друго... то је занимљиво. У овој земљи мо'ш да успеш. Али тешко. Слажем се с тим.

Неко нешто проба овде, попије испалу, оде, успе, врати се... кажу да је пичка. Неко други, исто, не врати се... пичка. Неко трећи проба, не иде, не оде напоље, остане, пукне... није пичка али није ни цар јер ништа није урадио.

Зајебано. Ал' није то тема.

Nisi me uvredio, ne brini, ali hvala na izvinjenju. ;)

E, divno pitanje, samo se plašim da ću otići predaleko. :)

Ja ne mislim da traba da imaš mnogo. Naprotiv, da bi se ostvario kao čovek te neke materijalne stvari uopšte ne bi trebalo da budu presudne. Svaki čovek treba da ima dovoljno da bi sebi obezbedio egzistenciju, jer je to ključni uslov da se baviš esencijom. :D
Dakle, krov nad glavom, dobro zdravlje, mir... Problem je što ispada da nam za ostvarenje tih stvari treba sto đavola. :) Banalan primer - uđi u samouslugu da kupiš mleko. Verovatno nećeš znati koje da odabereš jer ima xy vrsta. To nam nameće ta potrošačka kultura. Sad mi baš treba mleko od -1% mlečne masti, jer ovo obično nije dovoljno dobro. Ako tako budemo posmatrali sve, upadamo u potrošačku rupu bez dna. Da bi kupio sve što ti "treba" ima da radiš ceo život, a ni tada nećeš imati sve, jer će uvek biti nešto novo što će ti opet "trebati"... Zato sam rekla da mi je mrska ta potrošačka kultura kojoj je jedini cilj profit, zato što odvraća ljude od onoga čime bi zaista trebalo da se bave. Ali na nju niko ne ostaje imun (dakle ja ovde sad kenjam po forumu, ali zapravo razmišljam šta mi sve treba od stvari za zimu i da li da kupim crne ili sive čizme... neko drugi ko već ima ono što ja nemam razmišlja da li da kupi mečku ili bmw... tako da je teško danas uopšte razlučiti prave od veštačkih potreba, kad su neke stvari već postale standard - to je onaj deo "Amerikanac je stekao, Srbin nije"). Samo treba postaviti neku meru i reći sebi gde je granica. A imam utisak da granice niko ne želi (ili ne može) da postavi, to je ono što mi se ne sviđa.

I da, otišla sam predaleko i izvinjavam se. :D Verujem da možda zvučim i kontradiktorno negde, ali jbg to je mana pisane komunikacije, tako da neću da širim priču, nadam se da sam koliko-toliko razjasnila šta mi smeta.

Sad mi baš treba mleko od -1% mlečne masti, jer ovo obično nije dovoljno dobro. Ako tako budemo posmatrali sve, upadamo u potrošačku rupu bez dna. Da bi kupio sve što ti "treba" ima da radiš ceo život, a ni tada nećeš imati sve, jer će uvek biti nešto novo što će ti opet "trebati"... Zato sam rekla da mi je mrska ta potrošačka kultura kojoj je jedini cilj profit, zato što odvraća ljude od onoga čime bi zaista trebalo da se bave. Ali na nju niko ne ostaje imun (dakle ja ovde sad kenjam po forumu, ali zapravo razmišljam šta mi sve treba od stvari za zimu i da li da kupim crne ili sive čizme... neko drugi ko već ima ono što ja nemam razmišlja da li da kupi mečku ili bmw... tako da je teško danas uopšte razlučiti prave od veštačkih potreba, kad su neke stvari već postale standard).

ja mislim da je ovo pogresno samo ako je nekome jedini zivotni cilj i stalno se opterecuje sa tim,ne vidim ako neko moze zasto ne bi vozio auto od na pr. 50 000 evra naravno ne ako ga vozi samo zato sto toliko kosta vec zato sto mu se svidja. Postoji razlika izmedju luksuza i potrebe al ipak treba udovoljiti sebi.

Ne vidim nista lose u mogucnostima.

Jasno... Ja sam malo banalizovala sve to čisto da bih bolje objasnila šta se meni tu ne sviđa. Ali činjenica je da živimo u društvu u kom se masovno prizvode veštačke potrebe koje se masovno prenose na masovnu publiku koja nije preterano imuna na to što prima. :D

Nego da se vratimo mi na Ameriku inače će da me optuže za spam i ko zna šta još. :D

Jel' se o politici sad priča? :D

Sto se politike i kulture tice nista novo pod kapom nebeskom, sire ih ko sto je to Rim nekada radio, kad ih pokore neki varvari ako ta kultura valja preuzece je ako ne pasce u zaborav kao sto se mislim desilo sa Spartanskom. To sto ovi imaju internet a rimljani ga nisu imali ne vjerujem da ce ih spasiti.

Ostali su izgleda otisli da gledaju nesta na americkim televizorima, idem i ja :)

Amerika je najveće zlo koje je ikad postojalo.
Amerikanci, obični su potpuno isti ljudi kao i svi drugi, ali vlada, politika i država su Zlo. Gde oni dođu tu trava više ne raste. O standardu je bespredmetno pričati, imaju vladavinu zakona i to je razlog što ne bacaju đubre po podu a ne jer su fini. Ko je mogao narediti Srbinu do pre par godina da ne veže pojas, diži kazne, drž se kazni i vidi čuda-svi vežu, uglavnom.
Prema tome ko kaže da su oni civilizacija-nisu.
Koncipirani kao Rimljani, ali ovi su bar dali svetu mnogo toga, a Amerika?
Koka-kolu i hepiend holivudskih filmova.
Ako ko može da mi kaže šta su još(a da nije reciklirano od drugih, uključujući i rokenrol) neka mi javi.
Ići po svetu i praviti ratove zarad jeftine nafte e jbg bože da mi to bude uzor.
Svoj narod su naučili da radi i ne pita puno, i to je to. Kakva bre civilizacija, to je sramota civilizacije.

Evo bre... Cura je rekla sve što treba:
http://www.youtube.com/watch?v=lj3iNxZ8Dww&feature=related
Nisu Amerikanci glupi, nego mi, jer je naše poimanje sveta oko sebe zaostalo! Mi još uvek verujemo da se Sunce okreće oko Zemlje, a najnovija istraživanja NASAe su pokazala, da se i Zemlja i Sunce, okreću oko Amerike!
http://www.youtube.com/watch?v=QiZ4ocNK4Wk&feature=related

Ali sad ozbiljno, evo, ovaj čova je vrlo lepo objasnio problem američkog obrazovanja: http://www.youtube.com/watch?v=a0efLWdJWk4&feature=related

Medicus ti i dalje teras po starom..jebali te jutjub klipovi..nemoj toliko plitko ici..

Onda nisi odgledao ovaj poslednji.. naglasio sam da je ozbiljan...

она плавуша је глупа и не знам шта је хтела уопште да каже, као и све мисице што су тако благо ретардиране, други клип - и по нашим улицама ћеш наћи свакакве глупаке, трећи клип је више о утицају медија и информисању грађана САД-а, ниђе везе ни са чим, ако мене питаш. А тај трећи је можда интересантан, али ако размислиш, па неће сигурно да објављују како су говна и како бомбардују шта стигну, него смуте нешто, већина народа верује, као и код нас што сервирају којекакве глупости. Сад ћу погледам још једном

Jesi li ti nekad uopste razgovarao sa amerikancem iz amerike?

Već sam rek'o da su prvi i drugi zajebancija, a ovaj treći je ozbiljan, i upravo čovek priča o onim stvarima, za koje neki kažu da su urbane legende.
Reko bi neko, da vrlo dobro rezonuje, dobro bi nam došlo par takvih ko on.

A, ako se tvoje pitanje musssashe, odnosi na mene, mogu slobodno reći da sam, ne samo razgovarao, već i proveo dosta vremena sa nekolicinom naših ljudi iz Amerike, i nekoliko njihovih prijatelja Amerikanaca.

што се тиче статистике из трећег клипа, ако су тачне, оно јесте хаос, али баш ме занима колико би просечних Срба тачно одговорило на слична питања. Ако имаш такав податак, и ако је проценат већи, ок, образованији смо (опет не интелигентнији!).

Мада видиш, колико ја успех да закључим, они се ту највише баве незаинтересованошћу Американаца за политику (погледај последње, наводно 50% зна да наброји бар двоје из Симпсонових, то треба да каже да то знају а ово основније не знају?), што мислим да такође постоји и код нас. Моја другарица рецимо до скоро није знала ко је Обама(!), јбга, не гледа вести, не чита новине, није у круговима људи где се то помиње, и на крају крајева, у ствари пре свега, не интересује је. Ја нпр, срамота ал тако је, немам појма ни ко нам је министар чега ни ко је сад опозиција исл, нит ме то занима

Sad sam se setio da sam skoro čitao nešte na tu temu (na temu našeg obrazovanja), i evo da podelim sa vama, ali ipak da apelujem da ako neko želi da komentariše to, neka ode na drugu temu, ili otvori novu. Ipak je ovo tema o Amerikancima, pa ne bih da idemo mnogo офтопик. Mkej?

Ovo parazit i stereotip smara dosadni ste. Samo toliko

http://www.youtube.com/watch?v=sHL83OjMrzE

Medicuse, rekao bih da je ova negde iz Luizijane, sudeći po akcentu. Šta ti misliš?

Ako hoćeš da usmeriš ovu temu ka gađanju klipovima sa tupavim ljudima, dobro ti ide.

Amerikanci nisu ništa gluplji i neobrazovaniji od Srba, prosečno gledano. To što smo na ovom sajtu svi uzvišeni i Bogom dani ne pobija činjenicu da Farmu prati 70% populacije.

MrSupergirl

Ti misliš da je moguće da, na primer, 80% populacije bude visoko obrazovano? Još nam samo to fali, mehaničari koji objavljuju autobiografije, "Trines ključ i krstasti šrafciger".