Prijava

Пантера (од 1992. наовамо)

Tetra blam takođe. Pantera je, a i Dajmbeg sam, vrhunac dostigla na Great Southern Trendkill-u.

Е овдје сам се стварно непрецизно изјаснио, требало је да стоји од 1992-94, јер послије Фар Бијонда нијесам имао жељу да идем даље, није ми нимало легао албум. Али ако је стварно толико добар албум, није никакав проблем, одслушаћу.

И да додам, не мрзим ниједан од бендова које сам горе навео, једноставно их ич не варим. Може мени Пантера, то јест један дио њихове каријере да се не свиђа, али њихов значај и утицај не могу да оспорим. Не ја, него нико. Толико од мене.

Dubioza kolektiv, šit za mene. Još prolazim neki dan pored nekih klinki, jedno tri četri njih, možda 7 godina imau, i pevaju ''zaštoooo, u ovoj vukojebini sam ja odrasto, gde ne smeš reći da si drugačiji glasno'' lolololo

Pepersi - sve na isti zon, sve.

Чак бацио кобјасн у пар постова.

Смешни су ми ликови који једноставно не капирају/не лежи им/не воле одређени бенд/музички правац па онда смишљају ''аргументе'' којима би дали ослонац свом пљувању по истима. Пре-јебено-смешно. Оно што је учестало (не на теми, него уопште) је пљување по прогресивним поджанровима метала и рока (Пинк Флојд, Дип Перпл, Кинг Кримсон, Раш, Тул,...) . Тога сам се наслушао питај курац колико.
Не капирам како неко може да пљује по, на пример, Дип Перплу? Да ли тај птичји мозак капира шта је ДП(или било који од наведених бендова горе) за музику (не само за РнР) - за МУЗИКУ уопште? Да ли капира музичку величину и генијалност Џона Лорда, Ричија Блекмура, на првом месту, па и свих осталих људи који су прошли кроз тај бенд. Очигледно не, и таквом пацијенту је узалудно објашњавати.

Тек су посебна прича они које пишају по Металици, Мегадеду, Пантери, Деатху.

Прво, да би могао нешто да пљујеш, мораш да знаш довољно чињеница о томе. Ја сам завистан од музике; чак и бендове који ми не леже у потпуности, али капирам њихов значај, се осећам обавезним да преслушам цео или бар већину опуса тог бенда/извођача.
Пример - соло дискогрфија Ерика Клептона. Могу рећи да сам сам бар по десет пута преслушао сваки од двадесетак албума и никад нисам био очаран ни приближно његовим соло радом (штавише, већина албума је ужасно досадна) колико је то случај са са његвим бендовима Крим, Јардбрдс, Дерек анд д Доминос и Блајнд Фејт. Е, онда могу да се курчим и кажем за такав бенд/извођача да рецимо ''није нешто'' или да је прецењен. Што, генерално, није случај. Људи пљују по бендовима чије знају две песме, али ето, из неког разлога који нема везе са мозгом, имају потребу да пљују и једу говна као највећи зналци.

НЕ, НИКАКО НЕ КАТЕГОРИШЕМ ЉУДЕ ПО ТОМЕ КОЈУ МУЗИКУ СЛУШАЈУ.

Имам ортаке/познанике/колеге који слушају јебени турбо фолк, и то ми нимало не смета. И не смета ми да са њима излазим на места где се слуша таква музика. Јебига, човеку прија то и тачка, прихвати или пуши курац и одабиј. Ипак је то само музика.

АЛИ, они ме не убеђују да је било који бенд који слушам ''срање'' - а има лобања, који себи дају за право да управо то раде. Себе декларишу као слушачи метала/рока/панка, притом о истом појма јадни немају, а једу говна као највећи критичари.

Јер, јако је кул када о СВЕМУ имаш став, и у све се разумеш.

Још једна ствар која ми боде очи. Постало је тренд да се слушање поједнине врсте музике или појединог бенда назива ''сектом''. Тако имамо секту секталика и металика, Пинк Флојд секту, ЕКВ секту, блек метал секту и сл. Помињање тих ''секти'' је мени најочигледнији идиот-детектор. А главни протагонисти су ПО ОБИЧАЈУ људи који не слушају то, али виде да има оних који то раде и једноставно не капирају ту музику, па, јелте, ајде да то назовемо секта. Вау. Како то да ја нисам приметио те ''секташе'' који те пале на ломачи ако кажеш да је бенд који слушају лош и прецењен?! Наравно, изузетака има, али не баш толико да би се сви који слушају исти бенд називали ''сектом''. ЕКВ секта?! О чему ти мизерни мозгу причаш?!

Још један феномен - бенд који готивиш је променио музичку орјентацију па је сад одједном постао срање и продао се. Awww, мукице, па шта ће они јадни сад кад их ти, који си толико пара дао на албуме са торента и концерте широм света са јутјуба, без тебе. Не, тебе су требали да питају за дозволу.

Сморио сам се, ко разуме схватиће.

Чак бацио кобјасн у пар постова.

Смешни су ми ликови који једноставно не капирају/не лежи им/не воле одређени бенд/музички правац па онда смишљају ''аргументе'' којима би дали ослонац свом пљувању по истима. Пре-јебено-смешно. Оно што је учестало (не на теми, него уопште) је пљување по прогресивним поджанровима метала и рока (Пинк Флојд, Дип Перпл, Кинг Кримсон, Раш, Тул,...) . Тога сам се наслушао питај курац колико.
Не капирам како неко може да пљује по, на пример, Дип Перплу? Да ли тај птичји мозак капира шта је ДП(или било који од наведених бендова горе) за музику (не само за РнР) - за МУЗИКУ уопште? Да ли капира музичку величину и генијалност Џона Лорда, Ричија Блекмура, на првом месту, па и свих осталих људи који су прошли кроз тај бенд. Очигледно не, и таквом пацијенту је узалудно објашњавати.

+1

Још један феномен - бенд који готивиш је променио музичку орјентацију па је сад одједном постао срање и продао се. Awww, мукице, па шта ће они јадни сад кад их ти, који си толико пара дао на албуме са торента и концерте широм света са јутјуба, без тебе. Не, тебе су требали да питају за дозволу.

Сморио сам се, ко разуме схватиће.

Tako je! Realno, i ja bih se prodao za kilo koke, milion dolara, i brda pičetine. Svako ko kaže suprotno sere.

ma to za ,,sekte,, je kao neko kurcevo trolovanje sta vec...al ima mentola koji ozbiljno misle takve stvari,jbg njima je taj svet nepoznat,pa se plase,awww

НЕ, НИКАКО НЕ КАТЕГОРИШЕМ ЉУДЕ ПО ТОМЕ КОЈУ МУЗИКУ СЛУШАЈУ.

Ovo svi kažu, a niko zapravo ne misli.

Ја категоришем. Јеби га, али категоришем.
И то је нормално, ако сретнем два непозната лика, један је у мајици нирване и старкама а други пјевуцка нови хитић од Секе Алексић, кога треба више да готивим због самог првог утиска, а ?
Касније се све искристалише и човјек покаже какве особине има, па се неке ствари одбацују и занемарују, али , ово што каже фатални, велика већина наст категорише људе по музици коју слушају, и то није лоша ствар, то је нормално и уобичајено, тако смо барем учили из социјалне психологије некад.

ne treba kategorisati ljede prema muzici,jer ne stoje tako stvari,realno...u nekim slucajevima da,ali nista to ne mora da znaci...jedino kad je neko ekstemni ljubitelj nekog zanra,e onda vec moze,mada cak ni tad nije sigurno

ne treba kategorisati ljede prema muzici

naravno da ne treba, već po drogama koje koriste ili koje su seksualne orijentacije hehe

a jebiga šerloče...sretneš ta dva lika i ovog što pevuši seku odma otpišeš, a on možda dobar na leba da ga mažeš i možda jako inteligentna osoba al eto muzika ga ne zanima puno (ima takvih ljudi gomila koje boli kurac za muziku), a ovaj drugi kog si na prvu loptu zgotivio samo na osnovu prvog utiska, a on ustvari neko ko nema svoj stav, ko sluša tu muziku možda samo zato jer mu društvo sluša to pa neće da se izdvaja ili tako nešto...ima gomila takvih primera tako da mislim da ipak na osnovu toga ne može baš da se proceni kakav je ko....

Iz Pasata Perice Ognjenovića baš pičila Seka i neki njen tuc-tuc, bilo je kul videti takvu ljudinu s izbačenim laktom kroz prozor kako kulira 25 na sat po letnjoj vrućini.

кога треба више да готивим због самог првог утиска, а ?

Treba da se posereš na obojicu.

ЕКВ секта?! О чему ти мизерни мозгу причаш?!

Ne znam kako da ti to saopštim, al Milan je umro od droge što je ubado u pankreas.

milan ubrizgavao sektu direktno u venu

Дрогирао се аналним путем.

Mrzim GnR i Bon Jovi baš brda. Ima tu još bendova tog tipa samo što im ne znam imena srećom lololol.

Dubioza kolektiv, šit za mene

Prva dva tri albuma na engleskom su relativno ok, ovo na našem je suviše mejnstrim.

Milan je bio PESNIK ČOVEK a ne narkoman!!!11

Tetra blam, Nirvana kida, samo je tvoj problem što znaš 3 pesme.

Заправо не. Не вреди људима објашњавати. Слична ствар као што сте ме напали кад сам рекао да не свршавам на Пинк Флојд (успут имам јебену дискографију на компу и преслушана је н пута), једноставно не дркам курац на њих. Што се Нирване тиче, знам пун курац ствари, дуго сам имао и дискографију целу, а онда сам решио да је обришем јер ми не лежи апсолутно, то јест, мени је срање, за оно што ми се свиђа могу и на Јутјуб да одем. Једноставно ми не леже. Три песме нису довољне за оцену бенда. Сваки бенд има макар три песме које су говнурда што се тога тиче.

Nedostatak mozga, neću da trošim reči.

Цитираћу Бурзу. Иста ствар јебено.

Усрани Тул. Нико неће добити титулу Пинк Флојда 21. века, јер триповати се и педерисати није исто што и креирати психоделичан звук. Извинте молим вас што нисам музички образован нити довољно интелигентан па не капирам ту зику.

Даље:

Смешни су ми ликови који једноставно не капирају/не лежи им/не воле одређени бенд/музички правац па онда смишљају ''аргументе'' којима би дали ослонац свом пљувању по истима. Пре-јебено-смешно. Оно што је учестало (не на теми, него уопште) је пљување по прогресивним поджанровима метала и рока (Пинк Флојд, Дип Перпл, Кинг Кримсон, Раш, Тул,...) . Тога сам се наслушао питај курац колико.

Прочитај први пост. Пљујем по ономе што ми се не свиђа. Субјективно је крајње.

Не капирам како неко може да пљује по, на пример, Дип Перплу? Да ли тај птичји мозак капира шта је ДП(или било који од наведених бендова горе) за музику (не само за РнР) - за МУЗИКУ уопште? Да ли капира музичку величину и генијалност Џона Лорда, Ричија Блекмура, на првом месту, па и свих осталих људи који су прошли кроз тај бенд.

ДП ми је у топ 5 бендова, али никад, никад кад је неко рекао нешто лоше о њима, нисам узео да му серем како је ретард, јер онда ја испадам већи ретард од њега. Не може нико да оспори утицај ДП, Цепелина, Блек Сабата, Пинк Флојда, Дорса и осталих на музику уопште, али свакако може да каже да му се не свиђа тај звук и шта мисли о њима.

Прво, да би могао нешто да пљујеш, мораш да знаш довољно чињеница о томе. Ја сам завистан од музике; чак и бендове који ми не леже у потпуности, али капирам њихов значај, се осећам обавезним да преслушам цео или бар већину опуса тог бенда/извођача.

Апсолутно исто. Једини је проблем када кажем мишљење које се не свиђа некоме, што аутоматски тај неко сматра да сам чуо ТРИ песме. Е па може да га сиса тај неко.

НЕ, НИКАКО НЕ КАТЕГОРИШЕМ ЉУДЕ ПО ТОМЕ КОЈУ МУЗИКУ СЛУШАЈУ.

Апсолутно. Кад сам рекао да не дркам на флојде, рекао си да сам ретардиран. Аплауз.

АЛИ, они ме не убеђују да је било који бенд који слушам ''срање'' - а има лобања, који себи дају за право да управо то раде. Себе декларишу као слушачи метала/рока/панка, притом о истом појма јадни немају, а једу говна као највећи критичари.

Машиш поенту. Нико овде никога не убеђује да је неки бенд срање, кажем своје мишљење и то је то. То што ти нећеш да кажеш да ти је Клептон досадан, није моја ствар, него твоја. Ја хоћу да кажем шта мислим о неком бенду, и исто тако ми је интересантно да читам кад неко пљује по бендовима које ја слушам, мени ни из џепа ни у џеп. Генерално, боли ме курац, и тако треба да буде.

Како то да ја нисам приметио те ''секташе'' који те пале на ломачи ако кажеш да је бенд који слушају лош и прецењен?!

Зато што први то радиш. Исто тако, пар страна раније је неко прокоментарисао како би попричао са неким бајом што је рекао да је Пинк Флојд срање. Јебено, као да му је рекао да хоће да га бије зато што му се не свиђа неки бенд. ЈЕбе ми се за слушаче тог бенда, слушам шта ми се слуша, јебе ми се за то што се теби не свиђа што ја мислим да је Пинк Флојд прецењен (иако је квалитетан), слушаћу песме без обзира на то да ли се теби то свиђа или не.

Још један феномен - бенд који готивиш је променио музичку орјентацију па је сад одједном постао срање и продао се. Awww, мукице, па шта ће они јадни сад кад их ти, који си толико пара дао на албуме са торента и концерте широм света са јутјуба, без тебе. Не, тебе су требали да питају за дозволу.

Ово је дебилно и ту се слажемо.

Заправо, мишљења нам се подударају скоро потпуно, само што има малих разлика. Ето, тако, пробао сам да објасним како год могу, а да остане на неком јебеном нивоу, и да буде разумљиво. Притом, никоме нисам рекао да је ретард зато што воли нешто што ја не волим.

ЕДИТ: И што нико није узео да брани Боно Вокса, примера ради? Овамо серете кад напљујем некога ко се вама свиђа, а и сами пљујете оно што вам се не свиђа. Јебига, лицемерно је. Вашом логиком немам право да кажем ни како је музика Лепе Брене срање, јер је имала утицај на комплетну музичку сцену у Србији. Да га јебем баш.

Једина сурова истина је да кад год се неко од тих људи пробуди (уколико нису крепали), почеше јаја и заплаче зато што га неки Чак или Реме пљују тамо негде у пичкој материни. Не зајебавајте ме.

Meni je flojd je takvo sranje, Gilmur je narkomančina veća od Mladenovića, pucao se heroniom kada niko nije. Roger Waters je bolji pevac od David Gilmoura. I brate ako bend ima Pink u imenu, sve je već rečeno.
KILL IT BEFORE IT LAYS EGGS!