КОКА-КОЛА - Друштвени паразит или можда само стереотип?

  1. (iskreno marketing im je golo govno ponekad)

    Al si sad lupio i ostao ziv :D Njihov marketing ti je ubedljivo prvi u svetu. Proveri gde hoces. I milion sam tekstova i ekspertiza citao o njima. Dovoljno govori podatak da su IZMISLILI LIK DEDA MRAZA! Ovog debelog, u crveno belom odelu, sa bradom , koji je simbol nove godine (bozica) u celom jebenom svetu.

    A mozda jedna od najzanimljivih je ova.
    Palo na pamet njihovom umnom timu da spuste cenu koce od 2litra. Cini mi se da su sa 1$ spustili na 0,8$. Ocekivali ljudi da ce im prodaja skoci zilion posto kad kurac!
    Mejlovi i kancelarije im bili zatrpani pitanjima " sta nije u redu kad pojeftinjujete" " zasto ste oborili kvalitet" i slicno, a prodaja opala za 30% (u tim radnjama gde su sprovodili akciju).
    Inace, koka kola je verovatno jedini proizvod (van ovih osnovnih namirnica) koji zivi na principu konstantnog podizanja cena! Evo, kod nas primer. ja kad sam bio u osnovnoj, pola litre koce je kostalo 30 dinara, a dvolitra je bila cini mi se 69din. Sad je dvolitra 129 din (valjda, tako nesto videh u prodzi pre neki dan) a pola litra je oko 60 din.

    Za isto ono sranje koje je u originalu zelene boje, koje je dokazano da jede dzigericu, ima kojekakve otrove i statijaznam.. To je nista vise nego SAVRSEN MARKETING. Kad ljudi kupuju govno, znajuci da je govno,a placajuci ga kao da je BLAGO.

  2. To jeste, sasvim je dovoljno reći da su skratili Sveti Nikola, ofarbali ga u crveno nabacili bradu i popišali se po svetu.

  3. kada cujem da neko kokakolu zove koca,dobijem koprivnjacu.

  4. kada cujem da neko kokakolu zove koca,dobijem koprivnjacu.

    Vala baš, ti joj tepaš ona ti gricka džigericu.

  5. Coca Cola je decenijama najjači brand na svetu. Oni su školski primer dobrog marketinga.

  6. kada cujem da neko kokakolu zove koca,dobijem koprivnjacu.

    Ja sam prvi put na ovoj novoj reklami cuo za taj naziv. Ocajan je.

    Coca-Cola daje (ako se ne varam) 50% svojih prihoda na marketing.

  7. Pre par godina sam izronila mnogo nekih školjki u kojima su živeli oni majušni račići i na sve načine pokušavala da ih izmamim napolje pre nego što školjke stavim na sunce da se suše i ništa nije uspevalo. Onda mi pukne film, ubacim ih sve ukoficu i nalijem koka kolom. Za desetak sekundi su svi plutali po površini...
    A kao da vi to ne znate...znam i ja, ali volim da je popijem ledenu uz pizzu, jbg.

  8. Coca-Cola daje (ako se ne varam) 50% svojih prihoda na marketing.

    ja sam cuo da je 70.
    nesto na predavanjima profa pricao.

  9. ja sam cuo da je 70.
    nesto na predavanjima profa pricao.

    То је заблуда, мислим то да 70% прихода иде на маркетинг. Замислите који су годишњи приходи кока-коле, све и да хоће не би могли 70% тога да потроше на маркетинг.

    То о чему ви причате је 70-20-10 стратегија. 70% буџета за инвестиције иде за “Now”, 20% за “new" и 10% за “next”. Значи, 70% за тренутне производе, 20% за иновације и 10% за планирање производа које тренутно немају.

    едит: Да додам једну интересантну причу, када је цена шећера скочила, а шећер је једина скупа ствар у кока-коли, ударили су по маркетингу за кока-колу зиро, дали Бонду да је пије у филму, око 10 мил долара, исфорсирали максимално и сад продају тотално јефтин бућкуриш и млате паре.

  10. ipak cu verovati profesoru ekonomskih nauka.

  11. То је доказ да данас свако може бити професор.

  12. ne,nego da svako misli da zna sta je marketing.

  13. isto neki gari na faksu kenjao.

  14. Ni većeg sranja, ni boljeg marketinga.

  15. КОКА КОЛА МАИКА

  16. Od gaziranih sokova pijem samo Bitter Lemon i to jako jako retko. Jedini razlog je to sto mi se ne dopadaju. Mada znam ljude koji cepaju po 2 litra Kole dnevno... ni oni ne umeju da mi odgovore na pitanje zasto.

  17. Ma to može da izazove i zavisnost. Eno, pre nekih mesec dan na Novom Zelandu umrla neka žena jer je pila 10L Kole na dan. To je po meni zavisnost.

    http://www.youtube.com/watch?v=xnHJdyME-NE
    Evo je nova reklama.

Rekli o sajtu

Kada pitate dva čoveka o nečemu, dobićete više od dva mišljenja. Na toj osnovi je stvoren Vukajlija. Rečnik slenga i idioma.

Kompjuterska Biblioteka · 7. Maj 2009.