Прилози за пљеску

  1. Па, пази, кад год сам јео гурманску, логично је да сам је наручио јер сам био МНОГО гладан. :) А кад сам много гладан, тад бих и говно појео, па много ни не обраћам пажњу.

  2. Што јес јес, ја сам једаред дошао у искушење, неко псеће знаш како се цаклило.. ал јеби га, нису ми дозволили добри људи!

  3. Ne znam za vas, ali ja sutra idem po gurmansku sa kačkavaljem i da dodam od priloga rusku salatu, senf, luk, alevu i so.

    P.S. Valjevsko ću da iscepam iz dvolitarke do zadnje kapi.

  4. urnebes,luk,kupus,paradise,majonez @..@

  5. Kečap, kupus, pavlaka - uvek i oduvek!

  6. kecap, pavlaka, vendeta..

  7. Павлака, сенф, парадајз и љута.

  8. Pavlaka majonez urnebes. A kad hoću baš da se počastim onda stavim i grčku, malo luka, tucane, kiseli krastavci ako imaju i još ponešto. Volim kad mi sve curi iz pljeske, mrzim kad je suva.
    Jedino što ne bi mogao da stavim je paradajz.

  9. najčešće pavlaka, paradajz, luk, vegeta, zelena...

  10. Неко поврће типа парадајз, краставац, купус. Лук у зависности од ситуације. Љуту туцану мећем од скора. Кечап ретко.

  11. Чекај бре, па ово је моја тема...

  12. Пеки написао си то још јесенас.
    :)))

  13. Пеки д џем

    Неко поврће типа парадајз, краставац, купус. Лук у зависности од ситуације. Љуту туцану мећем од скора. Кечап ретко.

    da, shvatili smo to još u prvom postu :DD

  14. Урош
    Пеки написао си то још јесенас.
    :)))

    Матор сам ја човек, ко ће то да се сети. :))

  15. Брате ти си и отворио тему.

  16. Чекај бре, па ово је моја тема...

    хахахаахахахахааха :Д

  17. Јбт која конфузија.
    :)))

  18. Pljeska bez crnog luka, ko devojka bez dupeta.

  19. Јебига, дешава се. :)

Rekli o sajtu

Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.

Deutsche Welle · 29. April 2011.