Moram nekom da se izjadam :((

  1. Ne znam, ja siromah sam bio i u provinciji ckole izuchio :(

  2. Ja to ozbiljno. Eto ti recimo mog zeta otac, čitavog života radi u kolubari a bavi se domaćinstvom uveče i preko vikenda, dremne verovatno na poslu, ipak je to državna firma. Supruga obavlja glavni deo posla kod kuće i oko stoke, njemu ostaju te teže, muške stvari setva-žetva-plašćenje-drva. Tako ima par ovčica, krava, nešto zemlje, sir i mleko za prodaju...

    Ma otkud znam kako, valjda je moglo nekako, udao ćerku u mladenovac, pomagao i njoj i njenom muže dok se nisu skućili malo a sina poslao u Beograd da studira. Sad mu nedavno i stan kupio kad je prodao neku zemlju što je ranije nešto jeftino nabavio pa poskupelo jer valjda neki baja oće da gradi razna čuda uz magistralu.

  3. Vernere, odlično pitanje, i meni to vrlo interesatno. I ja tako kad vidim da neki ljudi idu po morima a ne rade ništa, studiraju godina Gandalfovih, ja paor čovek, pitam se - KO TO FINANSIRA? lolo Ozbiljno, radoznao sam - Kako jebote? Znam primer lika i njegove sestre. Sestra živi u Bg-u nekih 15+ godina pravo završila. (Joj kako sam se ložio na nju u srednjoj jebemiti, ona je za mene bila neki mlađi pandan Stiflerovoj kevi, ali to sad nije bitno za dalji tok priče.) Studirala nekih 8 godina, par godina bez posla blejala po gradu, sad nešto stažira šta li, tip one devojke koja čopa komadiće jabuke sa dva prsta 40 minuta i 30 minuta joj ode da nasecka te komadiće. On lik u Beogradu 10 godina, završio Singimingi neki fakultet za informatiku pa se tripovao da će na neke startape, outsorsinge, biznise sa nekim imaginarnim Tajlanđanima i još imaginarnijim nekim čipovima, tugo moja. Da, hoćeš postati Bil Gejts sa Nike torbicom oko vrata, manirima šljapanja po leđima drugova i fejk bosansko-bege akcentom. How yes no. Roditelji ćale inspektor finansijski, mater profesorica u srednjoj školi, kamaru neke šume nasledili pa režu prodaju šta li rade.

    KO TO FINANSIRA?

  4. Roditelji jadni uvijek nađu, ne znaju ni oni okle ni kako, ali nađe se, jedu prevrte poste i kad se ne posti, dva obroka, smanje cigare, alkohol, i namaknu nekako. Samo što neko ima obraza da guli roditelje neko nema.

  5. Nemam pojma, ovi moji seljaci sade marihuanu pa preprodaju u BG.

  6. ne znam baš kolko se može 'odvojiti od usta' za kintu za kiriju, hranu, faks i pičke materine, a da ti ne radiš ništa, a tvoji nisu baš ni srednja klasa, već ljudi sa sela. moji su srednja klasa ono skroz prosek, pa kad sračunam sve na papiru, frka je velika i u dosta jeftinijem novom sadu da čovek iznajmi stan i parazitira od roditelja, koji su srednja klasa, i ne radi ništa. meni je to, iskreno, misterija

  7. mrljo
    Roditelji jadni uvijek nađu, ne znaju ni oni okle ni kako, ali nađe se, jedu prevrte poste i kad se ne posti, dva obroka, smanje cigare, alkohol, i namaknu nekako.

    Mrljo, šta me jebeš sa tim a la bakinim ćućimući zamazivanjem?! :-) Jel' to što sam Musliman? Kako crno po belom, matematički, možeš namaknuti nekih realno 500 evra mesečno, ajde de i jedan mesec, ali kako neko može 10 godina namicati te pare? Neznanjem okle ni kako, postom i smanjivanjem cigara - nebireko. ;-) I stani, ajde da je jedno falično u rezon, ali jesu oboje roditelja toliko ludi da daje svaki mesec tako a od toga nema ladne vode? Što reče Verner - meni to misterija. Dižem ruke od logike.

  8. koji su me kurac pravili i izdrzavali ako nece da me prehranjuju i finansiraju? toliko od mene.

  9. Ne znam, nemam svoje djece pa ne znam kako bih ja namicao i odakle, lupio sam to onako, ali sigurno se sve svede na minimum. Jebeš ga ja sam bo u domu i ždero na fontani pivu pušio sarajevsku drinu svaki terci dan kutiju pa mi nije trebalo 500 evra...

  10. kao da milion ljudi sa strane zivi u bg i keva i cale im placaju gajbe.postoje ljudi koji imaju da plate sve te dadzbine.iz najgrdjeg sela dodju,pa puni kinte.cale trilijardu hektara obradive povrsine,samo salje novaca.

  11. Pop mi je uzeo hiljadu dinara za svećenje vodice.

  12. Odgledo sam juče Popodne sa Leom Kiš. :'(

  13. sinoć nam dovedu babu punu dekubitalnih rana, savesna kakva jesam , odem pravo kod nje, pod punom opremom( rukavice, hirurška maska...) da vidim šta možemo da saniramo.
    po završenom poslu ja tu masku samo podignem u kosu, kao rajf. u toku noćne smene skroz zaboravim na nju...

    ove dronfulje koleginice što došle jutros ćute, nijedna da mi kaže šta mi je na glavi... kulturno krenem kući, uđem u bus, svi me čudno gledaju... računam, 50ica je to, tu se sve kreteni voze... dođem kući i prođem pored ogledala i vidim.... zovnem one kurvetine iz dnevne smene i čujem kako pocrkaše od smeha, u fazonu : čekale smo da sama provališ...

  14. de, de, nista strasno.

    sta si ti medicinska sestra ili doktorka?

  15. Kosmo treba mi veza za posao u medicin ako imaš plaćam pošteno u ratama.

  16. zovnem one kurvetine iz dnevne smene

    Daj adrese :)

  17. šta bre ništa strašno... prošla sam pored neke dece koja se druže sa mojom decom...ko ludača.

    sestra sam, kakva crna doktorka...

  18. Daj adrese :)

    ma deca, '89 godište...

  19. Samo ovu običnu, nisam medicinsku :-(

  20. stari, dobri, bolesni bohor....

Rekli o sajtu

Slavna Vukajlija. Ima glupih stvari, ima bezveznih, ali ima i jako puno brilijantnih. Neću previše dužiti, samo odite tam pa vidite sami. Samo jedno upozorenje - ima ponešto napisano i na ćirilici (iako smatram da svako, ko kolko-tolko drži do opće kulture zna ćirilicu).

Skodin blog · 04. Septembar 2010.