Prijava

Ovde se ljudi ustručavaju od rukovanja i grljenja, ali bez pardona goli budu u sauni s neznancima.

Ne znam.

Ko bi znao više, svet i nije tako mali, i svi smo različiti.
Znam samo da mi mnogo treba da se u tom smislu opustim, to je možda užasno, ali je tako. Nije ni po mene dobro, počela sam da izbegavam stvari koje volim, bazene recimo. Ne znam, bila sam i ranije takva ali nakon svega još više. Jbg. Odem na reku pa se isplivam, puna kapa.

Hladni i topli ljudi.

E ovo mi je zanimljivo, rade u fabrici koja je neka teska industrija šta li, i idu na kolektivna kupanja kasnije haha prejako

A jel moraju ono ako se stide svog tijela ili sta, mogu valjda odbiti ono umiješ se malo i kući se kupaš?

Baš kratak a tako snažan opis Houltu. Bravo.

Može da, sam biraš ali iz većine sektora izlaziš potpuno crn, samo ti se oči vide. Na primer dosta ljudi ide odmah po decu i to, ili mladi koje čeka cura, ili idu da beleje odma po gradu i to pošto imaju smenski rad, hvataju svako slobodno vreme... Tako da češće moraju no što ne moraju. Jbg.
Ozbiljan je gigant Tigar ali je posao i sve što se te firme tiče bukvalno izrabljivačko. Odista, odista je teško. Divim se svima, naročito ženama koje dole rade a mnogo ih je. Mada ti i za to treba veza jbg. Oni rade ono verižno 3 prva, 3 druga, 3 treća smena i to na ogromnim mašinama ili kad motaju gume teraju normu, tipa moraš da napraviš 250 guma ... lupam sad ne znam precizno. Neke žene koje znam često padaju u nesvest a čitava fabrika miriše na lepak i dim i tako 8 sati ...

Kakve su plate tamo?
El prelaze 55k?

Mislim da je razlika između rudnika i Tigra odista neznatna.
Osoba koja izađe iz treće treće smene liči na živi leš.
Mislim da i da oće da se vaćare po kupatilima nemaju ni volje ni želje. hh jebem ti život.

Pa iskreno za onaj rad treba biti dosta plaćeniji. Ali jedne od pristojnijih plata u regionu mislim da su u Tigru. I u Rudniku u Boru. Ali ozbiljno ti nemaš život, veruj mi. Ali tako živi 80 posto grada.

55k - 55hiljada misliš?

Za punu normu ko je tera i uvek je drži, jer plata od te norme zavisi većini, zavisi od sektora, tipa oni koji prave lopte sigurno nemaju te plate ... Na normama i na mašinama plate su oko 90 000 do 120

U principu znaš kako kažu za ovaj grad - Sve se ima al' nema se kad. Laku noć družino

Ma kakva crna plata, sudeći po ovome što avvl kaže, kambodža je diznilend

Jbg kada Srbima sindikat služi da kupuju paprike i ćumur, eventualno da se ode do Ostroga.

Realno je Diznilend. Pitaš nekog kakva je atmosfera dole - zapali parče gume na sred sobe i radi u tim uslovima najteže stvari, tipa podiži i spuštaj orman 8 sati.

Mislim smešno mi je poređenje, ali ne znam bolje. Krvav je to hleb, svakako.

Odmrzavam frižider, krvava je to rabota.

Post pre tvog posta napisala je jedna veoma lepa i pametna Piroćanka

Autore Vuk, zašto prizivate bedu?

zato što ga ne ignorišete.