Prijava

@Gregor Samsa
ne pricamo o tom vidu iskrenosti...to je vec neki drugi problem..jednom je zupermen ostavio dobar komentar na jedan poster i ide ovako...
,,tzv. zlatna sredina ili onaj ko će zahvaljujući svojoj sakrivenosti u sivilo života verovatno mnogo bolje proći nego neko ko kontrastira crnoj ili beloj podlozi. on se ničim posebno ne ističe, sem oznakama pola i roda, prosečan je, osrednji i zato se dobro uklapa u svaki društveni ambijent. ne talasa. nema mišljenje, sem opšteg, čineći najosetljiviji instrument za merenje ideja javnog mnjenja. u dozvoljenom statističkom intervalu greške, taj nit-smrdi-nit-mirisavac razvio je, opet zahvaljujući socio-biološkim osnovama, savršeni evolucioni mehanizam prilagođavanja na svaku situaciju. njegova mimikrija je nepogrešiva u proceni kako ostati skriven, odoleti grabljivcima i preživeti nečiji talenat. zahvaljujući njemu ustanovljene su merne jedinice morala, političke korektnosti i društvene prihvatljivosti. obično se boji humora i smeha. površno je pobožan ili obrazovan. što bi Hese rekao 'feljtonista'. ipak budući tek polovinom čoveka savršeno je sredstvo za ukrajanje i prekrajanje te uvek baš on nedostaje da bi se formirala celina.
loš znak je kada postane uočljivo da postoji, kada se mediokriteti namnože do te mere da prepokriju kao korov plemenito bilje. tada mediokritet postaje pluralitet i briše nekada postojeće granice, iza kojih se nije video jer je čučao, klečao ili puzio što je fiziološki položaj njegovih hrskavičavih, beskičmenih leđa. ''

To više nije taj problem, jer svako ima mišljenje i želi da ga kaže što glasnije.

Evo ja se vratih s polja, odoh sad pročitat da vidim kako se tema razvija, pa da uskočim :)

To više nije taj problem, jer svako ima mišljenje i želi da ga kaže što glasnije.

loš znak je kada postane uočljivo da postoji, kada se mediokriteti namnože do te mere da prepokriju kao korov plemenito bilje. tada mediokritet postaje pluralitet i briše nekada postojeće granice, iza kojih se nije video jer je čučao, klečao ili puzio što je fiziološki položaj njegovih hrskavičavih, beskičmenih leđa. ''

Ne vidim kauzalitet između poređenog.
Tu je naravno i problem uopštavanja - što se svaka, svaka, apsolutno svaka ljudska dobra, ili loša osobina i ponašanje ovde svodi "pod kompleks".

nije problem to sto on ima svoje misljenje i zeli da ga kaze...problem je kakvo mu je misljenje i dal to sto kaze ima iole smisla...
pogledati ceo klip...al bit je od 5:30 http://www.youtube.com/watch?v=V-Uyo5y5T70

sva deca su podrzala da je mali toza u pravu....problem je kad nema branka kockice

e da...da ne racunamo tu koji imaju gadnu narav kada su pobedjenim jakim argumentima pa idu na buku frku itd...
kontam da je toza bio malo stariji...slomio bi branku glavu stolicom...sva sreca pa su to deca...

Ako tako gledaš, ne vredi slušati tuđe mišljenje (ukoliko druga strana nije Platon, ili Tesla).
Treba samo malo granice i samokontrole i svačije će se mišljenje čuti.
(
neću da ispadnem klarisadalovejski though)

A sada primer za ono što kompleksi jesu, a šta nisu:

http://vukajlija.com/kompleksi/78897

http://vukajlija.com/kompleksi/185692

nisam rekao da ne vredi slusati tudje misljenje...bas naprotiv..treba cuti tudje misljenje...ma koliko glupo bilo...vecina ne zeli ni da cuje..a kamoli da prihvati..
a najbitnije pre svega je misliti svojom glavom..

nisam rekao da ne vredi slusati tudje misljenje...bas naprotiv..treba cuti tudje misljenje...ma koliko glupo bilo...vecina ne zeli ni da cuje..a kamoli da prihvati..

Do you listen to anybody? You do not; you listen only to yourself. When
you leave the sense of hearing alone, all that is there is the
vibration of the sound -- the words repeat themselves inside of you, as
in an echo chamber. This sense is functioning in just the same way with
you, except that you think the words you are hearing come from outside
of you. Get this straight: You can never hear one word from anyone
else, no matter how intimately you think you are in relationship with
that person; you hear only your own translations, always. They are all
your words you are hearing. All that the other person's words can
possibly be to you is a noise, a vibration picked up by the ear-drum
and transferred to the nerves which run to the brain. You are
translating those vibrations all the time, trying to understand,
because you want to get something out of what you are hearing. That is
all right for a relationship with someone on the level of " Here is some
money; give me a half kilo of carrots " -- but that is the limit of your
relationship, of your communication, with anybody.

pa rajko jebote kakve to veze ima sa mojim tekstom..
ne znam dal si me razumeo sta sam hteo reci..

Kompleksaša ima svuda, pa i ovde. Povraća mi se najviše od takvih ljudi. Stvar je u tome da se nametneš da si takav kakav si i da nema popuštanja. Muka mi je više kako kukaju što ne zaključaju neke teme i banuju one što ih otvaraju, zaboravljajući da su oni ti koji spemuju temu i dovedu je do zaključavanja. Dvolično, zar ne? :)

Nekad se spemovalo po komentarima, sad je moderno po forumu.

A pošto se sve vraća, kad-tad će se vratiti i trend spemovanja po komentarima...

Лулаби управа је крива!

Naravno da jeste. Tome i služi. Da bude kriva. I dobro obavlja svoju funkciju.

NISU MODOVI KRIVI....MI SMO GOVNA!!

Mus, to na ispovjedaonici da kazuješ. :)

Е луллеј баш си ме подсетила на исповедаоницу,могао бих ја нешто да нашкрабам тамо :)))