Prijava

A šta je sa onim fekalnim bakterijama na četkicama za zube? Kako se njih riješite?

Tačnije, ne samo na četkicama. Ima ih svuda po jebenom stanu.

Ne misalim da sam potpuni frik, ali ima onih koji to misle...
1. Uvek operem ruke kada uđem u kuću.
2.Kada sam na poslu perem ruke i pre i posle nužde, kod kuće samo posle. Inače, ukoliko sam kod kuće, pa recimo spremam ručak, a u isto vreme još nešto radim po kući, svaki put pre nego se dohvatim nečega u kuhinji, operem ruke.
3.U kancelariji imam asepsol i dezinfekciju vršim na svakih 5-6 dana, ali malo-malo vlažnom maramicom mlatnem. Kod kuće isto.
4.Ne volim da pijem iz limenke ništa, ali ne iz nehigijenskh razloga, već zato što mi je nezgodno...
5.Naravno da perem voće i povrće, klasika, pod mlazom vode.
6.Šminku ne bih pozajmila nikome! Ne delim ni makazice, turpije i tako to. Viđam devojke koje se đoraju sa maskarama, a meni je to nepojmljivo.
7.Za kupanje koristim veliki peškir, menjam ga svaki 2. dan, za ruke onaj klasični, nas je dvoje u kući, pa recimo da ga menjamo na 4 dana. Imam i peškirić za lice.
8.Ljudi mi naravno ulaze obuveni u kuću, ali mi se izuvamo kada uđemo spolja. Zar to nije logično? Nikada mi niko ne ulazi obuven u spavaću sobu. A i zašto bi?
9.Kada dođem iz grada presvučem se u stvari „za po kući“, trenerka, majica...Nemam taj trip da sam sedela u autobusu, ipak redovno perem prekrivač sa garniture u dnevnoj sobi.
10.Puškom me ne bi naterali da golim nogama sednem na sedište u prevozu, pogotovo na ono koje je upilo sav znoj i prljavštinu miliona, a u kafićima manje više, zavisi od prostora...Uglavnom ne.
11. Za ruke koristimo običan sapun, zajednički, svako ima svoje gelove za tuširanje, a ja imam svoj sapun za lice.
Meni je sve ovo tako normalno, a što se tiče četkica za zube, pa i na njih povremeno prsnem asepsol ili alkohol, menjam ih na svakih par meseci.

A šta je sa onim fekalnim bakterijama na četkicama za zube? Kako se njih riješite?

Četkice držimo u ormariću iznad veš mašine, daleko od wc šolje i menjamo ih na svakih četiri ili pet meseci.

Fekalne bakterije ćeš naći i u spavaćoj sobi koja je, pretpostavljam, mnogo dalja....

Jedino ako sereš i pišaš u posteljini :)

Jok, buraz, strahovito brzo se šire tako da preplave kompletnu kuću. Sreća pa su bezopasne al' samo ime FEKALNE je neugodno.

Inače, meni ne smeta to ništa. Kada bi čovjek živio u savršeno sterilnim uslovima svaki kontakt van tih uslova bi ga koštao života.

Prečesto pranje skida onaj zaštični sloj na koži. Onda se tek najebe.

Pa ima valjda nešto između totalne štroke i sterilnog okruženja?

natnat
Pa ima valjda nešto između totalne štroke i sterilnog okruženja?

nema. štroka jebe! :D
baci pogled na prošlu stranu i moje postove, mada ti si normalna kakvih sve bolida ima u ovoj temi

Moj gornji post je opširan, ali može da se svede na:
Da, perem ruke, kupam se i menjam peškire, čistim svoj radni prostor i perem voće. Ne vidim u tome apsolutno ništa neobično.

Džimi
Воће перем детерџентом, као и оно поврће које је могуће опрати на тај начин.

Voće i povrće se NE PERU deterdžentom (možda te zato muči stomak). Potopi ih u rastvoru sode bikarbone ili u rastvoru sirćeta pa ih dobro isperi toplom vodom. Evo ti jedan članak o pravilnom pranju voća i povrća. http://www.stetoskop.info/Pranje-voca-1593-s7-content.htm

А хигијена фрижидера је посебна прича. Стално се деси да извадим нешто што се толико распало да не могу да га идентификујем. Никад нисам темељно очистио фрижидер.

Podhitno da se oženiš.

Ja perem ruke pre jela uvek, iritira me kad jedem prljavih ruku, uvek kad dodjem od spolja. Voce perem vodom, jebote, de deterdzentom? Ja mislim da je TO lose, jer, ti ne mozes da speres sav deterdzent, a niko pametan ne doji domestos.

Tronožac

Čekaj malo, možda ja i jesam malo bolestan. :)
Kao Džek Nikolson u jednom filmu. Ili Monk. Znam da se neću menjati. Možete reći da preterujem, ali šta ću. Takav sam. Ježim se bakterija, grinja i ostalih gamadi. Jebiga.

As good as it gets. Tako se zove taj film, gledao sam, fantastican je.
Nego, jeste li razmisljali vi, opsesivno kompulsivni o psihoterapeutu? Mislim, nije to nista strasno, ne morate da cekate da poludite skroz do te mere da pola rolne sjebete na svoju vecesolju pre sranja, a drugu polovinu rolne posle toga ne smete da pipnete.

I, jebote Dzimi, kako mozes da peres jabuke sto puta, a da ti frizider bude ko ruralna Indija? Mislim da je to licemerno.

Haha, imam drugo pitanje.
Sta mislite o obrezivanju i brijanju genitalija? Jeste li potkresivali te dlake?
Ljudi to rade uglavnom zbog lakseg odrzavanja higijene, inace.

Чудо нико прстима не брише дупе.

Brišu balije. Pa se sapiru Aqvavivom i VodaVodom (ili se piše VodomVodom? Ili pak voda/vodomVodom za dom spremni, dom, dom, dom, pardon).
I onda jedu pitu prstima sa sve govnima pod noktima.

Kažu - nisi Srboćetnik ako za života ne pojedeš kilu dlaka (što zbog brade što zbog lizanje pičke jer smo mi Srbi najveći jebači).
Isto kažu - nisi Musliman/Bošnjak/Balija ako za života ne pojedeš kilu govana (baš zbog toga što slabo koriste tojlet pejpr).

Ja sam jednom bio kod mog druga balije u kući. Odem u wc s namjerom da se izaserem ko ličko magare - kad ja tamo a ono međutim nema tojlet pejpra. Ja se sjebem i nisam ni srao.

Dobar je....

Мислио сам на ауторе.