Transfer blama

  1. Prsti i treba da su razdvojeni jer nam je usud da se delimo i bijemo jedan drugog po nosu, ni kad je najgore dogorevalo do nokata nismo svi bili zajedno. Eto čak i ona grešna četiri S su razdvojena linijama, slova mogu da znače šta god oćeš ali linije između znače samo jedno.

  2. smeta mi jer je manje gej i zato sto nema tolike veze sa religijom koliko ima sa srbijom. i zato sto, kada vidim taj pozdrav setim se uspeha srpskih sportista i okupljanja srba da proslave nesto a spojena 3 prsta me asociraju na debelog popa u dzipu. eto, zato mi smeta.

    http://www.vaseljenska.com/wp-content/uploads/2013/01/tri-prsta.jpg

    razumes, ne propustaju da opice krst pored ta 3 prsta.

    pa srbi su imali svoju mitologiju pa prihvatise pravoslavlje, ajde da vratimo nase bogove? ipak su stariji?

  3. ako mislis da to sto postoji razmak od 1 cm izmedju ta tri prsta utice na to koliko su srbi slozni onda ne znam sta da ti kazem.

    mislis da ce biti sada slozniji kada umesas religiju u to? pa nisu svi srbi pravoslavci jebem mu mater.

  4. ajde da vratimo nase bogove? ipak su stariji?

    Ja sam za, slovenska mitologija jebe, ili bi bar jebala da 95% nije zaboravljeno, vrati se Perune, sve ti je oprošteno. Dajte Svaroga, dajte Vesnu, dajte Hromog Dabu.

    Šteta nemerljiva, ne znam koji se kurac u dupe uvukao i nama i rusima da uopšte prihvatamo hrišćanstvo. Znaš ti da se danas u rusiji proizvodi samo 1% one količine meda koja se prozvodila nekada, onda kad smo bili plemeniti varvari i ljuštili medovinu. A onda budale dreknule 'dajte hrišćanstvo, dajte svetu trojicu, dajte vino, dajte pivo, dajte votku'. A medovina je plemenito piće, hranjivo i lekovito, od njega ni glava ne boli, medovina je simbol onog što smo nekad bili, onog za čim ćemo tek da plačemo ako nam ikad dođe iz dupeta u glavu.

  5. zamisli samo, dodolke kad krenu kroz selo, pa juri te karakondzula kad ides kroz sumu..

    ako me vec teraju da biram, biram baba rogu pre isusa svaki put.

    medovina jebe, vidim sad da umiru pcele po americi (a svi znamo sta to znaci)

    osveticemo se za one muve, klintonke!

  6. Znaš kako, ranije su crkvena i svetovna vlast bile mnogo bliže povezane, mislim, Sveti Sava je bio prvi podpresednik. :) U tom smislu, ne možeš da porediš onda i sad. Uostalom, ovo i nije državno pitanje, to kako će ko da pozdravlja, nego lično. Država reguliše svoje simbole kroz ustav.
    Ako se ispostavi da se ranije pozdravljalo kurčinom masnom, bilo bi licemerno sa njihove strane da to ne nastave. Tu si u pravu.
    Ali, ja sam bio skontao da tebi smeta pomodarstvo u celoj stvari, pa sam samo rekao da je orginalno pomodarstvo bilo menjanje iz spojenog u odvojeno.

  7. ne, generalno mi smeta povezivanje religije sa nacionalnim obelezjima. Da li ja moram da budem pravoslavac da bih bio srbin?

    http://www.e-novine.com/files.php?file=photo/Photo_enovine_archive/Sveta_Srbija_02_u_h_898850730.jpg

    kao da nekom pokazujes "sipak" tuga.

    http://www.e-novine.com/entertainment/entertainment-vesti/85737-U18-Lepi-sportisti-lepo-grle.html

    ma ko li je to na slici iznad ove dece?? pogadjajte 2x

  8. Naravno da ne moraš. Niti ti ko traži, odnosno, niko sa tri zdrave u glavi.
    Ali, isto tako, trebamo li sad menjati simbole koji postoje godinama, pa i vekovima, da se neko ko nije religiozan ne bi našao uvređen?

  9. Та словенска религија данас живи кроз разне паганске обичаје код нас. Више људи верују у те глупости и мађије него у оно што пише у Библији.

  10. Skupiš ovako tri prsta i guraš u picu.

  11. Pa vidis da teraju nase sportiste da pevaju himnu, a sada i da pozdravljaju sa 3 spojena prsta. a niko ih nije terao da pozdravljaju sa 3 razdvojena, niko se nije ni bunio do pre godinu dana.

    jebac pa bolje da verujem u glupost svog naroda nego u glupost tudjeg naroda? zar ne?

  12. http://www.e-novine.com/files.php?file=photo/Photo_enovine_archive/Sveta_Srbija_02_u_h_898850730.jpg

    Navijači su prvi izmislili takav pozdrav. Stalno su se krstili dok su naši timovi igrali.

  13. E, ali vidi, nije ovo i himna isto. Napisah već gore, prsti su lična stvar, himna je državni simbol propisan ustavom.
    Ti se možeš izjašnjavati kao Mohikanac protestant, i u tom smislu nisi ništa bolji ili gori od mene. Svi smo ljudi i svako negativno isticanje razlika je kažnjivo. Ali, Srbija je država u kojoj svi živimo i ako se ne poistovećuješ sa istom nemaš šta tu da tražiš. I to ti je isto svuda, od Amerike do Rusije.

  14. ako su licna stvar zasto teramo malu decu da ih pokazuju ovako? ja sam covek iz rasinskog okruga, iz opstine trstenik koja ima 96 procenata srba, iz sela milutovac koje ima 99 procenata srba.

    na slici gore je vladika kacavenda koji je iz sarajeva. sada on treba da dodje ovde i da uci moje dete da li su tri prsta spojena ili odvojena???

    pa da je 3x deblji opet ne bi bio veci srbin od mene. a svoje pravoslavne simbole moze svojoj kevi da pokazuje a ne da moju decu vaspitava da li treba spojeno ili ne.

    opet kazem, sve je to maslo crkve koja na najnize moguce nacine pokusava da popularizuje crkvu, a na stetu svih onih koji su srbi ali ne i pravoslavci.

  15. ПРВИ ЧОЕК КОИ ЈЕ ПОКАЗАО ЈАВНО 3 ПРСТА У ВИС ЈЕ РОНИ ЏЕЈМС ДИЈО ПА СМО МИ СРБИ ОД ЊЕГА ТО ПРЕУЗЕЛИ. ДИО СРБИНЕ!

  16. Nisam skontao da je ovaj crveni vladika jebač, kapiram šta hoćeš da kažeš.
    Ali, da li je neko stvarno pokušao da uči tvoje dete kako da pozdravlja ili ti to hipotetički? Mislim, ako jeste, i to ti se ne sviđa, odeš i kažeš mu, i gotova stvar. Ako nije, da li si možda pomislio da roditeljima ove dece to ne smeta, da oni to ustvari žele.
    Drugo, nije da pre nisu učili decu da pozdravljaju sa tri odvojena. Nećemo se lagati. A to ti onda nije smetalo?
    Pokušavam da kažem, deca su deca, njih 90% formiraju roditelji. Biće onako kako ga ti naučiš, a ne neki pop.

  17. http://www.e-novine.com/files.php?file=photo/Photo_enovine_archive/Sveta_Srbija_02_u_h_898850730.jpg

    JANPI PRIZNAJ, TI SI OVAJ MALI TRECI SLEVA IZ DONJEG REDA!!!! @@!#!@

    PROVALJEN SI DECXKO

  18. samo hocu da kazem da nije bitno ko je prvi, eto vuk je podigao, u narodu ostalo prihvaceno. i nikakav problem nije postojao u vezi toga, niti je vuk imao neku korist, nikome nije smetao, nije uvredljiv, nema veze ni sa cime osim sa nama, nije nas zanimalo ko je pre dizao 3 prsta i ko i dalje dize jednostavno kada osetimo potrebu dignemo ta 3 prsta i cao zdravo. i tako 20 godina.

    e onda dodje neko svesteno lice, uvali pricu kako toboze razdvajamo oca i sina? koga briga za njih covece pobedili smo u basketu i digli 3 prsta, zasto u nesto sto se ustalilo u narodu kao simbol unosis neki nemir? pa sta bi lose izaslo iz toga sto su 3 prsta razdvojena?

    upravo je to poenta. sta to ima lose kod razdvojena 3 prsta pa bi sad to trebalo menjati? koristili nemci? pa i toalet papir koristili nemci, ae da ne brisemo dupe vise.

    i nema to veze sa vladikom jebacem, slucajno je bas on na toj slici. iskreno me ne zanima sta on radi sa svojim zivotom sve dok se ne mesa u moj.

    hipoteticki je. Zasto ja moram da odem i da mu kazem? zamisli ja sad dodjem kod tvog deteta i ucim ga kako treba (lupam) da se drogira ili sta vec. hoces ti da dodjes da mi kazes da to ne radim ili se jebeno podrazumeva da ja to ne bi trebalo da radim?

    jednostavno uzimamo za difolt da, ako si srbin ti si i pravoslavac i upravo je to ono sto i stvara probleme medju srbima. i uspece crkva na kraju da svede tu srbiju na parce zemlje koje je gle cuda bas moje.

  19. кретени, срБски и спојена три прста! србенде... србачу на те две форе обе везе с мозгом немају то неправилно усташки је раздвојено итд.

  20. kapiram da sam naveo 2 banalna primera ali nije poenta u njima. i ono, nije u redu da spamujemo temu vise, nista ja necu promeniti ovim svojim postovima, jednostavno sam revoltiran hrabroscu crkve da se mesa u apsolutno sve, a vlast na to gleda sa odobravanjem.

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.