Prijava

Јеботе, ја сво ово време контам да је "Филантропбоб".

Gm, to je bila njegova ideja i nacin na koju bi je mogao sprovesti pod uslovom da je istina, a ne pravi jebeni plan za izbegavanje smrti, zaboga! Ne uzimaj to toliko bukvalno bas! Propovedao je svoje misljenje, a ne neoborive istine.

oni polaze od premise koju prihvataju kao neoborivu istinu- da postoji reinkarnacija

Ако су сви организми потекли од једног јединог, одакле онда све ове силне душе ко је тренутно шетају планетом?

Gm, to je bila njegova ideja i nacin na koju bi je mogao sprovesti pod uslovom da je istina, a ne pravi jebeni plan za izbegavanje smrti, zaboga! Ne uzimaj to toliko bukvalno bas! Propovedao je svoje misljenje, a ne neoborive istine.

Мени делује мало шашаво да цео живот проведеш покушавајући да сузбијеш сваку могућу људскост у себи, да би на крају сконтао да се неки индус само зајебавао.
Ма не узимам уопште буквално, само волим да трпам западњаке који то раде. Иначе, интересантан ми је тај будизам.

Ceo zivot? GM, on je sa 29-30 godina tek napustio svoju porodicu i dom.
Ovo ostalo.. no comment..
I meni je interesantan. Potpuno je drugaciji od svega na sta smo nauceni.

Ceo zivot? GM, on je sa 29-30 godina tek napustio svoju porodicu i dom.
Ovo ostalo.. no comment..

И после се питаш што ти се сви смеју...
Мислио сам на залудног западњака који покушава да се прави паметан "практикујући" неку егзотичну религију, не на Буду.

Filantropofobe, problem je što previše lupaš glavu oko pitanja na koje ne možeš naći odgovor. Tako se i ja skenjam kad uzmem da razmišljam o sličnim stvarima. Zato sam počeo da praktikujem da kad vidim da nema jebenog odgovora kupim gajbu piva i libo me racku. Onda, dok piješ i o tome diskutuješ sa nekim, svakako će se završiti sa masonima ili seksualnim kontacijama, a i jedno i drugo je urnebesno i otklanja sjeb nastao usled lomljenja mozga za džabe.

Što više razmišljaš o smrti sve ćeš više da se skenjaš, ukoliko si ateista. Ateisti bi trebalo da iskoriste oslobadjanje od religijskih, prvenstveno hrišćanskih okova i žive maksimalno hedonistički. Pivo, seks, roštilj, gitra, džoks. E, tad pričanje o ovakvim temama može i d'ima smisla. pogotovo ako tu bleje i neke male, zagorele, nabedjene intelektualke. :)

Gamby, ateisti neretko imaju neke svoje okove. To sto je neko ateista ne znaci da je manje moralan nego vernik. Vernik kad napravi sranje on se uzda u Boga da ce mu oprostiti, a u koga da se uzda ateista? Iskljucivo u sebe.

bolje te našli....

Sta je? Ova medju rijetkim otkljucanim pa da se iskoristi prostor? :))

Šta vi kao ljubitelj pičke mislite o budizmu i novonastaloj situaciji sa vikiliksom?

Smatram da trebam popiti nesto. Preferiram pivo, al' i rakiju cu jednu da drmnem. Picku ne konzumiram trenutno, postim. Tako da je... paralela izmedju picizma i nihilizma trenutno neostvariva. Zivjeli.

Odlično zapažanje!

Mislim da je potpuno besmisleno proglašavati sebe ničim argumentujući to zaključcima logike, koja bi prva otpala od čoveka kad bi krenuo da ljuši svoje biće sloj po sloj do ničega.

Ma taj nihilizam je preseravanje.

Ej bre Disturbed, ovi tvoji nihilisti se organizovali, još malo će da izdaju bilten, i udžbenik, i da traže mesto u UN. Šta se cimaju koji k kad znaju da od toga nema ništa. Nego je ovo neka ideološka prevara.

P. S. Tekst je tako pun gluposti da bi trebalo obesiti autora. Najgluplja stvar koju sam pročitao. Ne zovu se džabe anus.

Ej bre Disturbed, ovi tvoji nihilisti se organizovali, još malo će da izdaju bilten, i udžbenik, i da traže mesto u UN. Šta se cimaju koji k kad znaju da od toga nema ništa. Nego je ovo neka ideološka prevara.

P. S. Tekst je tako pun gluposti da bi trebalo obesiti autora. Najgluplja stvar koju sam pročitao. Ne zovu se džabe anus.

Pa ako ti se ne sviđa ti ne moraš obraćati pažnju i davati značaja. Nihilizam je odavno tu, nije odjednom došao. Većina misli da je za nihilista sve samo ništa. Nije, ne čitate pa lupate. Nihilisti samo imaju drugačije poglede i stavove koje većina ne prihvata. Pročitaj poneki od tih tekstova sa sajta, kao i ova dva na hrvatskom. Probaj shvatiti pa pričaj.

Прочито ја овај. Препоручавам га и другима. Постотак упишавања 100%. Лик поседује све особине врсног паћеника. Која гомила фрустрација и импотентности... туга. Мора да је много зајебано кад ти једино остане да у својој глави ствараш неки систем у којем ћеш, такав какав си, нешто вредети.