Prijava

@shiva - Pa na primer da i buka ubija. Istina je da može da ubije i muva ako ti upadne u dušnik. Štos je u tome da to može,a li i ne mora da se desi. Marihuana ima "malo" ozbiljnije posledice.

Ok...Ja i ti imamo isto godina, oboje smo očevi, ja čak imam i stariju decu od tvoje(ako se ne varam), ali ovo nikako ne vidimo isto.

Povlačim se iz rasprave. :-)

Aha. Dakle, kad god možete svaku cigaretu zamenite dobrom knjigom, a svaku čašu alkohola dobrom muzikom, tako? Opet je sve stvar izbora i volje.
Htedoh da kažem da se u potpunosti slažem sa kurdom po pitanju umerenosti. Nešo, ja nemam problema sa pamćenjem, gubitak koordinacije, iskrivljenu percepciju, napade panike i paranoje, život mi nije u rasulu, studiram, a otišla sam dalje od marihuane. Pitanje je koliko je cela priča napucana, jer ti i ja posmatramo sve sa drugih krajeva, ti kroz izlog, ja iznutra.

@ Nešo Nisi niđe rekao da treba sve što koriste drogu pobit'. Mislio sam na to da zvučiš ka' moj otac, samo si tolerantniji od njega po tome pitanju.

Umerenost je veoma važna osobina i što se mene tiče treba biti umeren u svemu osim u par stvari. Ne treba umereno paziti na svoje zdravlje, treba ga stalno paziti i tu nema preterivanja.
Ne možeš me ubediti da droge ne utiču na zdravlje. Naravno, neće se simptomi pokazati odmah i zbog toga su korisnici, pa i ti u zabludi. Kada bude došlo do posledica biće kasno.
Lično verujem da većina korisnika su inteligentne , maštovite i osećajne osobe koje traže odgovore na pitanja koja ih muče. Ja samo tvrdim da ih traže na pogrešnom mestu.
Za danas toliko od mene. Sutra nastavljam ovu suludu borbu.

Ni ne pokušavam da te ubedim da ne utiču loše, naprotiv. Samo kažem da je priča napucana. Suprotno ću tvrditi jedino onda kada počnem da se pretvaram u zmaja zbog promene strukture hromozoma. Ili kad budem bila samo ubeđena u to.

Neso, nije borba suluda, nego tvoj inat.
I dalje niko ne moze da te ubedi da je smrtni greh koristiti rec "droga" za aspirin, marihuanu i heroin podjednako. Kazes da ce tvom Brdji neki diler da prvi put ponudi kanabis; to samo pokazuje koliko si slabo informisan. Ako tvom sinu, tacnije receno KADA tvom sinu neko ponudi travu, to nece biti nikakav diler; dileri trave ne idu okolo i nude marihuanu deci. To rade uglavnom dileri pajda i, (u drugim zemljama) - kreka i meta, svega onog sto ja uvrstavam u "lose" droge. Travu ce mu, moj prijatelju, ponuditi drug iz razreda ili iz ulice, mozda cak i devojka, mozda saigrac iz fudbalskog kluba ili kolega iz benda. Kao sto rece mali prst, ako bude probao i shvatio da trava nema veze sa onim o cemu si mu ti pricao, kada ga sumnjivi diler ponudi heroinom, tvoje reci upozorenja ce tada imati mnogo manju tezinu i merodavnost.
Kao sto kurd rece, jedina losa stvar oko trave je sto zaglupljuje ako se bas preterano konzumira, bas kao i loza. I to ne toliko strasno; ja pusim 2-3 puta dnevno, godinama, pa eto - ostade mi jos par grama mozga. Mnogo veci problem sa travom je to sto je kriminalni prestup pusiti je, a mnogo mladih i perspektivnih ljudi uziva u njoj i izlaze se opasnosti da zavrsi sa kriminalnim rekordom poput lopova, ubica, nasilnika i silovatelja, sto moze da im onemoguci odlazak u mnoge zemlje i zaposlenje u odredjenim strukama. Da li mislis da je to pravedno? To je cela moja poenta.

@Neso, stvar je jednostavna - onog dana kada trava bude legalizovana - tog dana ce dilerska stoka ostati bez posla.Tacno je da se trava u Srbiji mesa sa ko zna cime.Ovakva trava se zove "albanac" (jer dolazi iz Albanije).Jednom mi je dzoint albanca ispao u wc solju.Imao sam sta da vidim - dzoint je poceo da pusta boju i ofarbao je vodu u zeleno.Pomisli kolike bi bile koristi od legalizacije - Srbija bi ubirala porez od svojih narkomana,novac nam se ne bi odlivao u dzepove finansijera Oslobodilkacke Vojske Kosova, skotovi nas ne bi trovali ko zna cime jer bi trava bila proverenog i uvek istog kvaliteta.

U vezi onog clanka koji si linkovao, da navedem par kretenizama koje sam tamo prcitao:

- "Zavisnost od bilo koje droge postoji kad postoji snažna, nekontrolisana želja i potreba za njenim konzumiranjem, uprkos saznanjima o negativnim zdravstvenim i društvenim posledicama. Marihuana zadovoljava ovaj kriterijum...Neki teški korisnici pokazuju znakove zavisnosti, jer kad ne uzimaju drogu javlja se apstinencijalna kriza: nemir, gubitak apetita, nesanica, gubitak težine i drhtanje ruku."
Moja potreba za marihuanom nije nekontrolisana.Nisam duvao vec dve sedmice (izgleda da su opet racije bile u toku) i potpuno se normalno osecam.Mozda bih ja sada rado zapalio dzoint ali to je vise kao kad se coveku prijede sendvic sa kulenom.Rado bi ga pojeo ali svakako ne bih ubio nekoga zbog sendvica niti cu otici da prodam kompjuter jer mi se duva.Da ne pricam o ovoj budalastini da ne mogu da spavam i da mi drhte ruke :D

- "Kod redovnih korisnika marihuane može se razviti "tolerancija" što znači da su im potrebne veće količine droge da bi se postigli željeni rezultati, koje su ranije postizali s manjim dozama."
I sada mi je dovoljno par dimova da postignem zeljeni efekat kao i pre dvadeset godina.Jedino ako nije neko totalno djubre kojeg mozes popusiti ceo plast a da te ne radi.

- "Pored toga, ova droga u sebi kombinuje dejstvo različitih kategorija opijata, kao što su alkohol, sredstva za smirenje ili halucinogene droge."
Na koja se tacno dejstva misli?Vec sam rekao da nikakve slicnosti sa alkoholom nema (da je ima ostavio bih marihuanu kao sto sam i alkohol ostavio).Halucinogene droge?Halucinogeni su supstance od kojih covek vidi stvari koje ne postoje u realnom svetu.Na marihuani nema ruzicastih zeceva ni belih miseva.

- "Prema jednoj studiji, kod mladih koji uzimaju marihuanu i kod kojih je ranije zabeleženo antisocijalno ponašanje brzo je došlo do stvaranja zavisnosti na ovu drogu"
Glupost.Vec sam rekao da zavisnosti nema.Naveo sam ovo jer kroz tekst se svako malo pominju "jedna studija" i "neka istrazivanja".U ozbiljnim naucnim tekstovima se, kada se pomenu neka istrazivanja uvek napise i ko je vrsio ta istrazivanja, godina kada je sprovedeno istrazivanje i ko je finansirao to istrazivanje.Ovakva istrazivanja sa laznim konacnim rezultatima ili nisu ni vrsena ili ih finansiraju oni koji bi mogli imati najvise stete od legalizacije - proizvodjaci alkoholnih pica.Ovo sada moze zvucati kao teorija zavere ali u primeru cete videti da je to tako.Na istom sajtu koji si linkovao postoji i tekst o akoholu,Tamo pise sledece ( http://www.novine.ca/razno/BOLESTI/alkoholizam.html ) :

Izrazito pozitivni odnos društva prema konzumiranju alkohola leži u njegovom psihofarmakološkom učinku na čoveka. On je izraziti anksiolitik i blagi sedativ. Ublažavajući napetost razgaljuje dušu i umnogome olakšava međusobnu komunikaciju.Anksioznost je u čoveka normalana pojava, bez koje ne bi bilo moguće prilagođavanje na svakodnevne nove uslove.Čovek tokom evolucije nije razvio neograničeni prag podnošljivosti (tolerancije) na frustracije. Najčešće rastemo u oskudici, skučenosti i u emocionalno nesređenoj porodici. Život je, takođe, pun osujećenja, zabrana, kazni i raznih nepravdi. Živimo u vremenu potpune zaokupljenosti samoljubljem i strahom od obespravljenosti. Nasilje nije nikad jače carevalo. Ljudsku zajednicu karakteriše “kultura mržnje”, gde frustracija, gnevnost, suparništvo, sebičnost i mržnja istiskuju sklad, ljubav, toleranciju…Navedene su svakodnevne pojave koje provociraju kvalitativnu i kvantitativnu pojačanu anksioznost. To su neugodne emocije koje čovek teško podnosi. Stoga on spontano traži neko sredstvo koje će ublažiti to stanje. Našao ga je u alkoholnom piću, prihvatio ga i ugradio ga u život u svakodnevnoj potrebi za olakšanjem napetosti. Tako se alkoholno piće instaliralo u kulturu najvećeg dela čovečanstva i postalo svakodnevni i nerazdvojni pratilac savremenog čoveka."

Kakav hvalospev! Za marihuanu se kaze da je "slicna nekim opijatima,npr. sredstvima za smirenje" a za alkohol da je "blag sedativ".Zar ovo dvoje nema isto znacenje, sedativi su sredstva za smirenje valjda?"Zivimo u vremenu nepravde, jadan covek tesko podnosi neugodne emocije, srecom pa je tu alkohol,on je nerazdvojni pratilac savremenog coveka".Znaci alkohol ti je pratilac,prijatelj takoreci.A ti si jos i savremen sto imas takvog prijatelja.Marihuana izaziva paranoju i anksioznost a alkohol kao leci anksioznost.Anksioznost i paranoju bi izazivale i Snikers cokoladice kada bi postojala mogucnost da dodje interventna patrola, umlati te ko vola u kupusu i odvede u pritvor zato sto ih jedes.

(Edit) Jos jedna stvar,napisao si i ovo na prethodnoj stranici:
"Smatram da iskreno želiš da te razumemo I ja I ljudi slični meni. Veruj mi da te u velikoj meri I razumem. Tvoje iskustvo je takvo kakvo je..."
Da li sam ja rekao "Razumite me,ja moram da se drogiram"?Ovo deluje kao da ja se ja sad gorko kajem i vapijem da me primite nazad u drustvo normalnih ljudi. Ne zelim ja da vi razumete mene vec problem o kojem pricate.Ovako izgleda kao da sam ja pojava dostojna zaljenja.

Moram da se izvinim zbog jedne nepravilnosti.Izneo sam netacan podatak da marihuana ne moze izazvati zavisnost jer sam pisao iskljucivo po svom iskustvu.Kod mene zaista nema nikakvih znakova kriziranja kada marihuane nestane ali izgleda da kod NEKIH ljudi apstinencija MOZE izazvati anksiozniost i nesanicu.

http://www.youtube.com/watch?v=KLUmpGOLdgo&feature=PlayList&p=37C27950D1598E43&index=1

Ipak, kao sto mozete videti iz videa, ta ovisnost nije jaca od one koju stvara kafa.

Shiva, (šaljiv ton) iskreno se nadam da se nećeš pretvoriti u zmaja.
Vuče, Ne teram inat. Sam one mogu da se složim sa tobom, a to je velika razlika.
Kažeš, ponudiće mu drug, a ne diler. Tačno, ali ja postavljam odmah pitanje: Odakle drugu trava? Da mu nije baka u saksiji odgajila. Kupio je od dilera, naravno. Zašto nudi svom drugu? Sigurno ne zato što mu je iskren prijatelj već iz lične koristi. Da sebi obezbedi nekoga od koga može da zatraži kada sam nema novca za kupovinu. ( Ne očekujem da ovo priznaš jer ne živiš u bedi ko mi u Srbiji):
Što se tiče Brdje, ja njemu iznosim samo suve činjenice najrealnije što se može.
Slažem se oko onog dela da treba ublažiti zakonske postupke protiv korisnika trave koji nisu prekršili nijedan drugi zakon. Ipak ovde ću navesti jedan primer koji sam izguglao sinoć.
Naleteo sam na neki forum za promociju I legalizaciju trave. Na tom forumu je post postavio neki mladić koji je korisnik marihuana nekih 5 godina. Zatražio je na forumu savet od nekoga ko je ostavio marihuana kako da to najlakše učini jer oseća neke zdravstvene tegobe I onda nabrojao nekoliko problema koje oseća. Veruj mi da se nisam mnogo iznenadio kada sam pročitao odgovore na post. Svi od reda su pljuvali po mladiću. Optuživaliga kako je slabić I kako je sam kriv za svoje probleme. Da trava tu nije ništa kriva. Na kraju posle takvih reči mladić je psihički pao i odustao od ostavljanja trave.(Verovatno ćeš na ovo reći da su takvi ljudi slabići) Slažem se da jesu jer nemaju dovoljno poverenja u svoj razum pa im treba tuđ, ali to je generalno problem svih mladih ljudi. Traže se odgovori, a nema nikoga ko bi im ih dao.

Prstiću, prvo ću da se osvrnem na dilere. Dilerska stoka koja se sada zove Pera , Mika ili Laza kada dođe do legalizacije zvaće se Ministarstvo za trgovinu , a za mene će i dalje biti stoka koja I sada legalno truje narod alkoholom, duvanom i bensendinom.
Naglašavam da je za mene pogubno sve navedeno, jer sve to kao i trava menja ljudsku psihu na neprirodan način. Tražeći odgovore eksperimentisanjem sa drogama (sve nvedeno) upada se u vir iz koga je teško izaći čak I kada si potpuno svestan da ti njihovo korišćenje smeta.
Što se tiče članka koji sam linkovao, odmah sam video da nije možda 100% realno oslikao problem, ali sam ga svejedno postavio jer da sam kopirao samo isečke ja bih bio nerealan. Za sendvič sa kulenom nisam baš siguran da je isto štetan kao I navedene droge.
Još nešto. Ti trenutno ne osećaš nikakve posledice što ti realno daje za pravo da to I kažeš, ali ni ti sam ne možeš biti siguran da ti to neće jednog dana zasmetati na neki način. Pogotovu ako povećaš količinu unosa.
Inače, koliko sam je razumeo tek ako je veliki unos THC-a pojavljuju se halucinacije.
Što se tiče alkoholaponavljam da je za mene ništa drugo nego legalna droga I o njemu mislim isto što i o travi I u 99% onoga što pišem o travi važi i za alkohol.
Sve u svemu, postoji u životu svakoga od nas toliko zamki da u njihovom zaobilaženju samo retki uspeju. Što se tiče mene, ja lično bih želeo da svaka osoba na svetu pronađe svoje odgovore i svoj mir bez ijedne droge .Iako je ovo utopija ja ću pokušati koliko mogu da svojim pisanjem od sada pa na dalje učinim da bar nekome olakšam put kojim ide.
Pozdravljam sve.
Nastaviće se…

Nešo brate...ja koliko vidim ovde svi tebi pričaju i nešto ti objašnjavaju, a ne ti njima. A jedino ti nemaš baš nikakve veze sa time, a svi ostali imaju. Valjda zato i ne možeš da deluješ "edukativno", materiju poznaješ samo iz teorije.:-))
Ja mislim da ova tema postoji sada da bi mi malo smirili našeg druga Nešu DeBelog jer je on u frci za decu.
'Ajde da i ja pomognem malo:

1.-Trava se i gaji u saksijama...ili to ili kod babe na selu, nisi znao? To skoro niko ne kupuje, a ono kad uhvate nešto veliko na TV-u je uglavnom bilo za "izvoz".

2.-Niko ne traži "smisao života i odgovore na duboka životna pitanja" u travi, nego svi duvaju proste zabave radi, zato jer im je dosadno.

3.-Ja sam imao prilike da profesionalno(radio sam u MUP-u) budem u kontaktu sa ljudima koji su postali heroinski zavisnici, a da nikad i nisu duvali pre toga travu. "Od odmah" su bili na heroinu. Govorim o Vranju gde skoro da trave nema, samo heroin. Toliko o teoriji "počinje se sa travom".

4.-Narkoman se postaje usled spleta socioloških problema u kome se neko nalazi, a ne zato što ga je neko prevario negde, pa mu dao drogu. Baš isto kao i sa alkoholičarima.
(Ne, nema veze sa finansijskim stanjem porodice, nego sa nekim odnosima unutar same porodice i sl.)

5.-Pojam "narkoman" je danas među mladima u Srbiji slično pojmu "klošar", "šljam", "zaraza", "dno-dna" i mladi gledaju narkomane sa mnogo više gnušanja nego što ti to i možeš da zamisliš.(Jednom sam video svoju stariju ćerku da je "uhvatila vazduh" kad su pored nas prolazili nekih par narkomana. Kad sam je pitao šta to radi, rekla mi je da se plaši da se neki od njih ne nakašlje, a ona da to udahne!)
Mislim da su deca puno svesnija značenja pojma "narkoman" nego ti.

6.-Nemoguće je nečime permanentno zaštititi svoje dete, svet je pun opasnosti. Ono što jedino možeš da uradiš je da budeš što stabilniji roditelj, što više ti budeš stabilan, biće i tvoje dete.

Hoću reći Nešo, nije to baš sve tako kockasto...
Da je tako prosto, bilo bi odavno rešeno: Ja uhapsim narkomana, ubijem ga od batina kao sliku-on mi kaže odakle mu...Onda odem kod toga, mučim ga dva dana i on mi kaže odakle njemu, ja odem kod toga pa ga unakazim i saznam odakle njemu...itd, itd. Na kraju tako dođem do onog glavnog i uhapsim ga, pa droga više ne postoji na svetu!
Bilo bi dobro da je tako prosto, ali nije.:-)

I da ne postoji nikakva droga na svetu, ljudi koji su odgajani da budu narkomani(propusti u vaspitanju, stresne situacije u mladosti, asocijalne ličnosti, itd.), bi te svoje "felere" ispoljili na nekom drugom nivou.
Jednostavno, raj na zemlji ne postoji, niti će ga biti. Život je opasna rabota i treba svoju decu pripremiti za to...ali nikako ne prostim davljenjem deteta kako je droga opasna! To izaziva sasvim suprotni efekt!

Jednostavno, stabilno i lagano usmeravanje prema pravim vrednostima u životu je sasvim dovoljno, ali samo ako je UVEK to podupreto i praktičnim primerom samog roditelja.

Makar ja to tako radim i mislim da tako treba...:-)

Da Neso, ali stoka iz ministarstva za trgovinu nece trovati decu pomenutom zelenom materijom, prodavace im cistu marihuanu.Legalizacijom marihuane ona bi se razdvojila od teskih opijata i vise ne bi bila prvi stepenik ka smrti od igle u veni.Diler koji sada prodaje travu klincima uvek zna i gde moze da se nabavi heroin.Kada trava bude legalizovana nikad vise necu cuti ono "Evo,paket trave - petsto dinara.Inace, imam sjajnu semu za pajdo, znas kakav je, a sutra dobijam ekstazi".Legalizacijom ce ova veza biti prekinuta, uzivaoci marihuane nece morati da dolaze u dodir sa kriminalcima koji valjaju teske droge.Hiljade i hiljade mladih koji bi pocele da duvaju travu (a i ovako travu duva na storine hiljada mladih) ne bi bile hiljade i hiljade mljadih koje ce posle preci na dop.Vidis, ironija je da legalizacija moze samo zastiti tvog Brdju.Trava ce mu u svakom slucaju biti ponudjena, pre ili kasnije.

Za celokupnu priču da je trava u stvari polazna droga i da ako neko krene sa travom završava na heroinu, najbolje je rekao Ozi Ozborn:
-Nekada sam mislio da treba da se legalizuje trava. Sada imam drukčije mišljenje. Treba zabraniti sve! Kafa vodi do red bula, red bul vodi do kreka."

Čovek je super objasnio. Ako neko ima u tu falinku da će se postati narkoman (bilo zbog nekih trauma, nedostatka stabilnosti, neke mane u vaspitanju, bag u genima, ili šta god...) on će postati narkoman makar marihuana ne postojala uopšte. A "gateway drug" izgovor za ilegalnost, onda treba i sisu zabraniti. Od nje se kreće...

Ova tema je postala smrtno ozbiljna.Moram da stavim ovaj klip da malo razvedrim diskusiju.

http://www.youtube.com/watch?v=zlQSwY-YiH4

A nije da nema veze sa onim o cemu pricamo :))

Vule, ako te opet neko ponudi, ti uzmi i stavi u džep. Ako te pita što sad ne popušiš/popiješ/ubrizgaš to što ti je dao, reči da ćeš ti to kući. E, onda kad dođeš kući, ti to fino spakuješ i mene pošalješ u Podgoricu poštom, a zauzvrat ja tebe pluseva. Važi? Dogovoreno. Čekam tvoju pošiljku.

Mens zar nemate dovoljno dilera u Podgorici?

Ja sam kao klinac stalno od starijih ljudi slusao kako u kaficima (klubovima) sipaju drogu u pice. Obisao sam veliki broj istih, ali jos uvek nisam nasao kafic iz snova mnogih. :)

Obelix, to samo đevojkama sipaju. Pđi neđe u neki jači kafić obučen ka' žensko, pa ćeš napijen drogom i nasperman da se vartiš kući.

Druže Kurde, tražim reč po povredi poslovnika tj zahtevam pravo na repliku.
Pod 1 – Nisam uznemiren da bih se smirivao.
Pod 2 – Verujem da si veliki deo svoga znanja o svetu stekao u školi. Tamo naravno postoje razni predmeti. Neke čike su vekovima unazad sakupljali razna znanja koja su svima nama servirana na gotovo. Tako smatram da nije neophodno da se “varim” kada je neko drugi to već uradio. Neki tamo čika naučnici (nekad manje, nekad više objektivni) su utvrdili da DUGOTRAJNO korišćenje kanabisa donosi neke neželjene efekte. Ja lično nemam nijedan razlog d aim barem ograničeno ne verujem.
Pod 3. – Znam da se gaji u saksijama, ali znam I to da u Srbiji nema toliko saksija da zadovolje tržište.
Pod 4 – Možda se nisam lepo izrazio, ali mislim da sam negde spomenuo da postoje različiti uzročnici početka korišćenja trave I drugih droga. I više puta napomenuo da je sve individualno. Na hiljade razloga bi se moglo nabrojati I ja sam toga svestan.
Pod 5 – Stvarno ne znam za Vranje, ali ovde nisam sreo takve mlade ljude.
Pod 6 – Možda si stekao pogrešnu sliku mene kao roditelja. Nisam ja nikakva babaroga koja samo plaši svoje dete.
Čak naprotiv. U našim odnosima vlada visok nivo poverenja što se možeš I sam uveriti ako budeš pitao Brdju.
Potpuno sam svestan sda ga ne mogu štititi ceo život, ali ga učim koliko je normalno da razlikuje dobro i loše.
Pod 7 – Veoma sam svestan kompleksnosti problema.Pod 8 – Slažem se sa tobom da bi neke ličnosti poblesavile I bez droge jer su takvog mentalnog sklopa, ali to nikada nećemo zasigurno znati.
Pod 8 – ODAVDE pa do kraja se potpuno slažem sa tobom.
“Jednostavno, raj na zemlji…”

Gospodine Prstiću. Sve si logično sklopio u jednu celinu, ali ja se I dalje ne slažem sa tobom I verujem da će to tako ostati I ubuduće. Nadam se da to neće uticati na to da ostanemo frendovi na Vuki.
Iskreno. Malo mi je dosta ove teme pa planiram uskoro prestanak pisanja o ovome.
Inače spot ti je gotivan.

Piro, pozdrav. Nemam ništa novo da dodam na tvoj post samo želim d ate pozdravim.

Vule, pozdrav drugar. Ne daj se da te navuku. Izdrži.

Nina pozdrav I za tebe.

Obi , za tebe samo pozdrav mvbs.

Neso, drago mi je da si ipak pokazao sposobnost za kompromis, prihvativsi to da bi dekriminalizacija sensimilije bila prava stvar.
Kurde, svaka ti je na mestu. Drago mi je da tako razmisljas.
Licno, mislim da je sjajno sto ova tema uopste postoji i sto imamo toliko razlicite tacke gledista i toliko jaka osecanja o svojim stavovima. Neko kao Vule moze samo da izvuce korist iz toga i mislim da je to najbolja stvar oko cele teme.

Na kraju, da citiram isecak iz nastupa Bill Hicks-a:

"Marihuanu ne bi trebalo legalizovati - trebalo bi je uciniti obaveznom! Zamislite - sedite u saobracajnoj guzvi i neki kreten iza vas legne na trubu TUU-TUUUUU, prilazi mu policajac: "gospodine, molim vas spustite prozor... uzmite dim...", covek se odjednom smiruje
i smesak mu obliva lice "mmmm, izvinjavam se, shvatao sam zivot malo previse ozbiljno..."
Gomila srecnih, stondiranih, gladnih ljudi na sve strane... Jedini automobili na putevima su raznosaci pizza... pustite njih da se medjusobno zaglave u saobracaju - sve nase pizze ce biti besplatne!

You may call me a dreamer
But I'm not the only one".