Prijava

Čisto da ostane zapisano. Nisam se složio sa legalizovanjem trave, samo sam rekao da shvatam vaše razloge, da su logični, ali se i dalje ne slažem jer i dalje smatram da izvesnom procentu mladih ljudi ona služi kao uvod u jače droge i niko me ne može ubediti u suprotno.
Možete vi još 1000 stranica ispisati na ovoj temi, ali će moj stav povodom toga ostati nepromenjen. Ne zato što teram nekome inat nego što je to moje mišljenje za koga smatram da je 100% ispravno.
Pozdrav svima.

Nisam ni rekao "legalizacijom", nego "dekriminalizacijom", a sa time si se slozio.
Utata! :)

Da nastavim ja sa kad si navaren muzičkim predlozima.
Ova stvar je neponovljiva u high stanju.Znači ostavlja bez teksta par minuta. (ali samo u ovom izvodjenju,znači ne Ivana Žigon sa gomilom dece)
http://www.youtube.com/watch?v=j0YF8zu-6FM

Dugotrajno koristenje kanabisa mozda i donosi neke nezeljene efekte .Ja ih za dvadeset godina nisam osetio.Imam prijatelja koji ce uskoro napuniti sezdesetu, pusi marihuanu oko cetrdeset godina.Kaze da ga malo bole krsta,slabije vidi - ali nista sto ne muci i vecinu njegovih vrsnjaka.Dakle nema nekih egzoticnih smetnji
Marihuanu u saksijama mogu gajiti samo odrasli ljudi koji imaju svoj zivot.Nema teoretske sanse da bi travu u stanu mogao gajiti neko ko zivi sa roditeljima.Bar meni nije jasno kako bi.Studenti najcesce zive kao podstanari ili sa roditeljima,oni takodje reko mogu gajiti travu.Zato su maloletnici i studenti bas najupuceniji na dilere.
@Vule,drago mi je da si prestao da se drogiras.Mene je zaprepastilo da i toliko mladi decaci kao sto si ti danas mogu doci do trave.Meni nije palo na pamet da je probam do sesnaeste godine.Ne zato sto sam bio zreliji od tebe vec sto nikom nije palo na pamet da mi je ponudi.Pa i tada kada mi je palo na pamet trebalo mi je nekoliko meseci da nadjem nekoga ko ce mi dati dzoint.Do tada smo smisljali kako da nadjemo travu pa smo dosli na sledecu moronsku ideju - da popusimo konopac.Razmisljali smo ovako - marihuana je indijska konoplja,od konoplje se pravi valjda konopac,zasto bi se zvao konopac ako se ne pravi od konoplje?A znas kako je sranje pusiti konopac?Nemoj ovo probati.Nebi ti naskodilo ali bi ti se zivot smucio.
Naravno, kada bi trava bila legalizovana njena prodaja bi bila zabranjena maloletnicima (kao i alkohol ili duvan).Maloletnoci bi, naravno, opet uspevali nekako da dodju trave ali teze.Ono sto je meni bitno je da im niko usput ne bi ponudio heroin.
@Neso - jasno mi je da mi tebe necemo ubediti da promenis svoj stav ni da ispisemo jos 1000 stranica o ovoj temi.Ali meni to nije ni cilj.Neko ko cita ovo sto pisemo moze doneti neke zakljuce za sebe.Ne brini se, ne mrzim te zato sto imas stav suprotan mom.Nemam ja nista protiv tebe, protiv tvog stava i misljenja o ovoj temi - imam.

Razačaravate me iz posta u post....
Ja sam očekivao konstruktivne predloge, lokacije i cene....
AND I WANT IT NOW!!!!!!!!

PS: Jeste da sam bezbednjak, ali neću da vas hapsim. Obećavam.... :D :D

PPS: I, da. Uz konzumaciju najbolje idu Doors-i... :)

Da,čuo sam da su tatule jebena stvar.Opet to je nešto čime se ljudi drogiraju hiljadama godina.Tatule su uvek bile droga srednjovekovnog proleterijata. :))

Nije moje, ali me je nateralo da se zamislim:

"Zelim da vidim da li ste vi koji uzimate narkotike svesni svega sto je u vasoj glavi promenjeno . u vaso psihi, u vasem pogledu na zivot, i mnogim drugim stvarima. da li ste svesni koliko ste duboko zagazili, i koliko ste uopste svesni situacije u globalu???

sad, da ne bi neki koji me ne znaju i moju celu pricu, komentarisali ili mislili da lupetam gluposti i filozofiram u prazno,prvo cu da kazem da sam ja prosla kroz jedan vrlo tuff period sto se toga tice. uzimala nekoliko godina, bas dosta i heavy ( samo oni koji me dobro znaju znaju kako je to bilo. i koliko ). E sad.. znam da ce vecina vas pomisliti " pa sta i ja uzimam..ona kao da je jedina koja je uzimala pa misli ona zna sve.. ovo ono".. Dobro vas stav. Ali nije svako prosao kroz stvari koje sam ja, i nije svako ( a verujem cak da 90% vas jos i nije ) prestao. a to je ono sto zelim da diskutujem ovde.

takodje znam da oni koji ce razumeti moju pricu ovde mozda biti pronadjeni.. ili identifikovati. Mozda ce to neke pogoditi ( znam da hoce, jer ovo sto cu reci nije bezazlena stvar, nego vrlo realna i vrlo surova ).

Prica je o tome da zelim da mi odgovorite na pitanje gore, koje ste verovatno vec stiklirali sa DA, SVESTAN SAM SVEGA SAVRSENO do jaja mi je, osecam se stabilno i lepo.da li cete odgovoriti isto kad procitate sve ovo? Sad, neki mozda jesu svesni da je droga takva i zato medju nama, da bi se ovako osecali i kad najmanje lzgleda tako. i da nikad ni ne pomislimo da je suprotno. A oni koji nisu to uvideli.. ili osetili.. zapitajte se. nije sustina droge da nam bude lepo. ja bih to pre nazvala side efekat. mozda je sustina da nas upropasti, i sputi veoma nisko sto su mnogi i osetili . A na nacin na koji to najvise odgovara njoj, da nam bude lepo super.. i idemo sve nize a da to ne primetimo.i da postajemo polako njeni robovi. cak i kada vidimo ocima svojim, da jednostavno to ne registrujemo tako, jer nam je svest tad vec dovoljno poremecena da joj je to sve normalno.. i samo vazno da se opet nadrogira jer je sve u zezanju zar ne? ko oseti ovako drogu nece je vise pozeleti. i verujte nikakve krize tu ne postoje, skidanja ovo ono... sve je samo u sopstvenom umu.

E sad.. zajebana stvar..kad i neko dobije zelju da prestane.. i prestane.. kakav je onda proces? Verujte ljudi mnogo gori i tezi od samog odvikavanja. Ne samo odvikavanje na takvu vrstu zezanja, takav nacin provoda ( da samo izadjemo sa drustvom i ludiramo se )... i sve ostalo sto ide uz to. Neki ce reci " nije tesko prestati, to mozes kad hoces". Nije to tesko. Najteze je postati ona stara osoba koja si nekad bio. tesko je opet radovati se istim stvarima kao pre, onim za koje si nekad ustajao.. pre 7,8 godina mozda..koje su te dizale na noge a sada ni ne pomislis na njih mesecima. tesko je imati isti stav o mnogo stvari.. da ih ne pominjem bezveze.. znate na sta mislim. SVE. zasto sad ne zelite da idete sa drustvom u bioskop. zasto ne na exkurziju. zasto ne da odete kod nekog na kafu. opusteno. da se ne planira sve kroz gudru i da ona bude tema uvek. zasto da se ne zezate kucji sa mamom ili kime god, nego samo da se dernjate jedni na druge i lupate vratima za sobom..
Jeste znam da radite i ove stvari... ali je tu i gudra, i ona je glavna jel? I ona vas drzi sa drustvom u vezi. i ona vas motivise. sve bez nje bi bilo smor i bez smisla. a da li se pitate koliko ustvari znacite jedni drugima kad ne bi bilo nje? verujem da se dosta vas ne bi ni druzilo jedno s` drugim. Ja npr. znam mnoooogoo ljudi u tom svetu. ali ne mogu da kazem da me 5% njih zna onakvu kakva sam i onako kako treba. to nisu pravi prijatelji. Iako to nikome ne deluje tako.. niti zelite da je tako jel? Pa naravno gudra to cini da tako izgleda. i da vi verujete u to kao da ono drugo ni nema nikakvog smisla razmisljati u tom pravcu. pola tih "drugara" iz psy sveta.. ni ne smatram prijateljima. Uzmite to kako hocete ja sam iskrena . I sad kad je proslo vise od godinu dana bez hemije koju nisam ni pipnula mogu da kazem da je to tako. i da je to stvarno tako.I smem da priznam to sebi. i da se osecam OK joshuvek i ne napusteno zbog toga ili kako vec...

Dobro.. sad zelim da kazem sta sam mislila pod onim teze nego samo odvikavanje. A to je ovratak u normalan zivot. Prosla sam kroz taj proces... veoma tesko. i za svakog ce biti bar priblizno tezak kao za mene, ako ne i vise. zavisi od osobe do osobe, ali svako ce sigurno osetiti koliko je to gorko.

OK. Na hemili je super. nista se ne oseca. ni kad nesto boli. ni kad je telo bolesno, ni kad pati.. nista.ono nista ni ne trazi jer nema snage.a droga mu samo daje vise i vise osecaj da je sve u redu...a mozak uziva. sve mu je dobro. zurke - poslastica.Posle 2,3 meseca skroz bez hemije.. trave.. icega... polako vam se ocisti glava tako da mozak kad razmislja o svemu moze da sudi zdravo. ( mada jos samo razmisljanje nije zdravo i potpuno - to dodje mnogo kasnije ) dovoljno da vidi na cemu je u tom stadijumu. posle toga pocnes da osecas promene u telu.. i kako ono pocinje da zivi.. i kako se tesko bori samo sa sobom , i kako si ako si nekad bio sportista.. i trebalo ti je dva meseca npr. da udjes u formu.. sad ti treba toliko samo da postignes da mozes da pretrcis 1000m u jednom mahu. i kako tvom jadnom telu to tesko pada. i kako ti se bubrezi raspadaju i muce svo to vreme. onda odjednom provalis koliko si ostario a da nisi to nikad primetio.i ako ti sad telo pocinje da zivi.. to se oseti.. to je nepovratan proces. dobro.. necu dalje o telu i svemu... u svakom slucaju.. ja sam mislim prekinula kad je bilo najneophodnije za moje zdravlje, i srecna sam zbog toga sad.. ni ne znate koliko

sta je jos teze od samog procesa oporavljanja tela... sam UM > psiha. potrebno je minimum godinu, dve da se vratite na ono sto sam vec rekla da se radujete drugim stvarima. da razmisljate o njima na pravi nacin. U jednom stadijumu dobicete zelju da se uhvatitie ponovo za nesto ozbiljnije u zivotu. npr. fax, ili skola, ili neki projeakt ili bar posao. meni je trebalo godinu dana da skontam da zelim ponovo da studiram. da nakon sto sam ostavila dva fakulteta posle dva meseca to je nesto sto ipak treba raditi da bi ostao u "toku".Samo kad se setim pre dve godine.. kako sam razmisljala.. nezelim da zavrsim fax, to mi ne treba, potrosicu 4 prelepe godine svoje mladosti na to.. a ionako cu naci neki posao dovoljno dobar da mi nadoknadi fax.... niti sam imala neke dalje ambicije osim da se zezam i drogiram. heheh klasican primer.
Mnogo mi je bilo teze da mi se iznutra javi glas da to tako nije pravilno. da treba fax.. skola.. progress.. to cini coveka. cini da se osecas dobro. Nije mi bilo tesko da kazem e moram da studiram, ali da to stvarno zelim.. nije.I da se smorim kad svaki put pomislim na to...ako razumete razliku. e za to treba min 1 god "ciste" glave. i normalne psihe. i joshuvek ne znam tacno sta zelim da ucim.. jos uvek ne mogu da se identifikujem sa svojom licnoscu.. i vodim teske psiholoske krize sama sa sobom. kad se udubim u ova razmisljanja osecam se mnogo izgubljeno.. i rasparchano. i tek kad se zadesim u ovakvim i slicnim stanjima postajem svesna na jos dubljem nivou sta se samnom desilo.. i to me dosta supsta.. a da ne pricam sto ce vam se posle javiti osecaj krivice koji nije lako prebroditi. koji traje mesecima.. godinama.. moras biti jak da bi se nosio sam sa sobom.a droga te tu najvise unisti... to su najgore krize. bas tu.
Sto se mene tice stvari idu na bolje posto sam prestala.. i ipak vidim i osecam sebe kao nekad davno..dobijam neku viziju koju sam bila izgubila..ne bas istu, ali u okviru realnih mogucjnosti. A nisam jedina ovde sigurno koja je bila uspesna u necemu. ( ja u klizanju ) . Verujem da svako ovde ima neki talenat u sebi. i sad se zapitajte.. sta ste imali.. sta ste postigli.. gde ste bili .. a sta sad imate od sve te gudre... i gde ste. i pogledajte se u ogledalo. i pogledajte dublje u svoj osmeh.i u svoje oci, ako smete, onako iskreno. i da li se prepoznajete ako se uopste secate vas samih pre. ili ste pobegli i od toga. I koliko to sad ide u vasu korist? sta ste dobili? i da li su mogle sve te zurke i bez te gudre jebene?!?

iznervirala sam se sad. a planirala sam da zavrsim drugacije.
never mind..

mislim da bi trebalo da izvucete jednu dobru lekciju iz ovog texta. retko ko kod nas da prodje ovakvu fazu.. full recovery kako bih rekla.. i mislim da je ovaj moj jedisntven slucaj ( bar jedini koji ce da pise na netu ) koji ce vam nadam se pomoci da razumete nesto vise o posledicama droge nego sto vam se cini..."

Datura je otrovna i halucinacije su proizvod borbe tela sa otrovima. Isto kao kad neko ima visoku temaperaturu. Mada na livadama postoji jos biljaka koje imaju halucinogene u sebi, ali da bi se ti halucinogeni ekstraktovali iz biljke one se moraju posebno obraditi.

Zajebana, ako ti nekada treba drugar da te sasluša piši na PVT.
Za tebe ću uvek naći vremena. Pozdrav.

Zajebana, mnogo ljudi iz mog okruzenja je na kasicici skrckalo citavu flotu luksuznih brodova. Mnogi nisu vise zivi. Drago mi je da si se ti izvukla, ali ja ni posle tvoje price necu promeniti stav da marihuana nije droga.

Zajebana, slabost se ne ogleda u padovima, ali se zato snaga ogleda u ustajanjima :) Bravo;)

Mene je taj tekst naterao da razmislim o svemu, jer moja priča inače dosta liči na priču te devojke. Ali ne verujem da iko ovde nešto posebno želi da sluša moja izjadavanja, niti imam nameru da ih prepričavam. Samo želim da skrenem pažnju tim tekstom, jer bi se mogao još neko pronaći.
I da, ni ja ne mislim da je marihuana droga, ali ovde je reč o ozbiljnijim stvarima.

zajebane ako vam nekad zatreba neko za seks u troje i uživanje u porocima imaš pvt pa javi.

Jao, ne preporučujem vam Gvozdena nimalo. Em nije obdaren, em se brzo umori.... Totalno razočarenje.
:D
Sve u svemu, mislim da se tema marihuane malko lomi oko celokupnog pojma korišćenja droga, jer kako sam primetio, mnogi je ne ubrajaju u droge, neki apsolutno ubrajaju, neki su neodlučni. Sveusvemu, mislim da bi trebalo da se ograničimo na narkotike van marihuane, a da marihuanu stavimo pod zasebnu temu.
Recimo "Pitanje legalizacije marihuane". Mislim da mnogo ljudi ima mišljenje o tome i želim da ih čujem... Sem toga, bilo bi preglednije. Ovako dobijamo dosta lepih postova, mišljenja, iskustava i predloga(PS: hvala Prste na predlogu, probaću obavezno... :D ), i smatram da bi svako trebao da pročita temu, ali bi bilo lepo i da imamo jednu uže orijentisanu po pitanju legalizacije marihuane.

a kombinacija sexa,droge i alkohola??:D

Nešo, ovu bitku si dobio, ali si rat izgubio. Dokazao si da su droge štetne, pa se kraljevi ipak pucaju u vene. Marihuana može, sve drugo ne. To ti je ka' vjera, uzaludna borba. Evo 2000 ima od pojave prve vjere, i narod se još uvijek kolje oko toga čij je Bog jedini vrijedan divljenja. A ja na to kažem: Neka ih, kad su budale, neka se kolju.

jbt ovaj deo forma postade leglo narkomana,a shto volim kada se narkoman raspricha shta je sve radio,pa pishe pishe i to sve u cilju toga da neko drugi tako ne pogreshi.ALO bre ljudi!nije glavna stvar u uzimanju ili ne uzimanju narkotika.Ionako mi se ovde najvise svidja ono sto je Mensur rekao,bitnije je to da svako bude misaono bice.U principu ja sam i za ratove,treba istrebiti malo ljude,ako se to radi drogom,ja sam za to da oni sto se drogiraju uzmu odmah i sjure sve u venu i odu vec jednom.axaxaxaxa,salim se,sve se salim,ja sam upao u bure sa drogom kada sam bio mali,sada samo pijem pivo i jurim zhene od 16-36