Prijava

eo ove godine u periodu od februara da kraja aprila nisam pušio, a eo opet sad pa skoro 3 meseca nisam zapalio pljugu.

Pozivate se na manju štetnost u poređenju sa alkoholom, a s obzirom da ljudi nemaju mjeru, većina bi bila stondirani kao zombiji, i baš bi prijatno bilo sjedjeti u društvu s tako usporenim likovima.

A sad se ne desava to? Svako ko voli da se preduva ce se preduvati, bila trava legalna ili ne. Kao sto ce svako da ide na kurve ako mu se ide na kurve, bila prostitucija legalna ili ne. Ali sa legalizacijom trave dobija se bar to da panduri ne hvataju klince koji duvaju kao da su belosvetski kriminalci, dok pravim kriminalcima ne smeju ni da se sagnu da im popuse kurac ko ljudi.

Posto me mrzi da iscitam 55 strana ove diskusije, interesuje me samo koji su glavni argumenti za legalizaciju? Koje su prednosti? Jer ako je samo ovo u pitanju

dobija se bar to da panduri ne hvataju klince koji duvaju kao da su belosvetski kriminalci

onda bukvalno treba da ostane zauvijek ilegalna.

ma ljudi ce kupovati drogu i ovako i onako, samo je ovako teže, legalizovati sve i ubirati pare, Srbija postane velesila, pozz

Porez, klinci koji hoce da kupe travu nemaju kontakt sa ljudima koji prodaju i pajdo npr tako da smanjuje kontakt klinaca sa dilerima, kontrola kvaliteta itd

Ako treva postane legalna nema veze sto je trava legalna uvek ce se naci neko ko ce zeleti da uzima eksere,MMDA i slicne stvari i ako opet trava bude legalna imace kontakt sa dilerima svako kome trava nije dovoljna.

Aha, onda ima neke logike

Posto me mrzi da iscitam 55 strana ove diskusije, interesuje me samo koji su glavni argumenti za legalizaciju? Koje su prednosti? Jer ako je samo ovo u pitanju

dobija se bar to da panduri ne hvataju klince koji duvaju kao da su belosvetski kriminalci
onda bukvalno treba da ostane zauvijek ilegalna.

Glavni argument je da nije nista specijalno opasnija po zdravlje i drustvo od cigara i alkohola (narocito ako se cigare i alkohol konzumiraju neumereno, sto nije redak slucaj). Ovo za pandure je jedna dobra posledica eventualne legalizacije marihuane.

Pa ne znam bas koliko je dobra poslijedica, jer ono, iz licnog iskustva jos i ja kad sam bio klinac, a i ove danas sto vidim, svi klinci koji cesto duvaju i koji upadaju u probleme s policijom zbog trave su obicno neodgojena goveda i huligani u pokusaju, i obicno ubrzo predju i na teze droge. Nikad nisam upoznao nekog ko je samo probao, ili povremeno duvao rekreativno a da je imao problema sa policijom. A ovaj prvi tip i treba maksimalno i tuci i zatvarati i kaznjavati. Naravno ne kazem da je trava kriva sto su oni goveda, samo kazem da psiholoski profil tih klinaca zavisnika je jako sjebana stvar, i treba ih maksimalno ukloniti sa ulica, jer oni mnogo vise narusavaju javnu bezbednost, red i mir i sjebavaju ovo drustvo od pravih kriminalaca.

Brt poenta je da ne treba da postoji opasnost da te kao normalnog gradjanjna koji vari povremeno rutinski zaustavi policija I nalepi ti krivicno delo u dosije, pa te tako tim cinom tehnicki izjednace sa raznim provalnicima, dilerima, ubicama I slicnim olosima. Onda si jebeno krivicno osudjivan I dosta je I poslova kojima ne mozes da se bavis. Bukvalno 1g trave moze da ti sjebe karijeru ako si npr pravnik, sjebe ti ugled nesto tako benigno zbog zaostalih zakona iz praistorije.

Kontam, kontam, nego konkretno za klince govorim, jer kao sto rekoh, iz licnog iskustva sam vidio da samo onaj najgori sljam od klinaca je upadao u probleme sa policijom zbog trave. Ne govorim protiv legalizacije, i trava je u ovom zadnjem komentaru potpuno sekundarna, govorim da su klinci zavisni od trave obicno glupa stoka, i da ih nije steta kaznjavati

Sto se same legalizacije tice, uglavnom mi puca kurac, jesi ti gore naveo neke legit razloge i ono kontam zasto bi to bilo bolje, ali licno ne konzumiram, tako da nemam neke stete ili koristi od cijele stvari, kako god da bude meni dobro

Gamby je najpametnija glava na sajtu, kako mudro zbori i sustinu pogadja.

Nikad nisam upoznao nekog ko je samo probao, ili povremeno duvao rekreativno a da je imao problema sa policijom.

Dajem vuglu da svako na ovoj temi ko ima ikakav socijalni zivot zna bar par ljudi koji su imali problema s pandurima, a nisu presli na iglu ili postali gangsteri.

A ovaj prvi tip i treba maksimalno i tuci i zatvarati i kaznjavati.

Ovo je izraz mentaliteta koji nas je doveo u situaciju gde smo sada. Da se prosecni Srbin pita, sve bi se pendrekom resavalo.

Naravno ne kazem da je trava kriva sto su oni goveda, samo kazem da psiholoski profil tih klinaca zavisnika je jako sjebana stvar, i treba ih maksimalno ukloniti sa ulica, jer oni mnogo vise narusavaju javnu bezbednost, red i mir i sjebavaju ovo drustvo od pravih kriminalaca.

Tako je backo, da ispendrecimo mi tu neke klince koji misle da su smekeri, da im izbijemo to malo mozga iz glave, a prave kriminalce cemo posle, pa pobogu, oni ne narusavaju javnu bezbednost, red i mir, oni su fini ljudi koji pljackaju, prete i izivljavaju se suptilnim metodama. To sto neko ukrade milion evra od para predvidjenih za bolnicu ili auto-put ili sto podigne nelegalnu zgradurinu od 7 spratova bez ikakvog urbanistickog plana ili sto dotera tonu dopa pa u dosluhu s drzavom razbija klincima po kraju da unisti vec unistene porodice, nema veze, bitan je javni red i mir.

mali mujo je lik koji, da je saobraćajac, zaustavio bi svakog jugića i nalupao vozaču kazne strogo se držeći propisa, a onda bi kad zaustavi neka besna kola i video ko u njima sedi sam sebi napisao kaznu

Nije sustina da se sve pendrekom rjesava, ali sa stokom se ne moze fino i civilizovano, a gore navedena stoka terorise ostale redovno, i definitvno zasluzuje degenek. Zivio sam godinama u gradu gde policija radi jos manje nego u vecini Srbije, i znam koliko takva glupa stoka pravi problema, i zahvaljujuci njima bezbednost na ulicama ne postoji. Neces nikad cuti nekog narko bosa ili bilo kog ozbiljnog kriminalca da je poceo da se tuce s nekim zbog kacenja ramenom, ili navijanja za neki od ovih par supackih bijednih klubova sto Srbija ima. Pravi kriminalci gledaju svoja posla, gledaju ko njima duguje, kome oni duguju, s kime ulaze u biznis itd. Glupavi klinci su oni koji ce zgutati ekser, skupiti ekipicu od 20 slicnih maloumnika, i napadati ljude po gradu bez ikakvog razloga ko hijene. Kriminal postoji i u najsredjenijim drzavama, razlika je samo sto im je politicka postava normalnija, pa obezbede da obican gradjanin moze normalno da zivi i radi, a oni sta rade iza paravana, to je druga stvar. Kod nas toga nema, jer smo drzava kriminala, pa sve i jedan gradjanin mora na svojoj kozi da osjeti koliko je situacija uzasna.

I nije da se zalazem da se pravim kriminalcima gleda kroz prste kao sto ti insinuiras, nego samo kazem kad su nam policija i sudstvo toliko suplji da ne mogu kriminal ni da uspore, a kamoli zaustave, da bi bilo dobro da makar pociste ono sto mogu, a sto obicnom gradjaninu definitivno smeta.

Jer sta treba po tvojoj logici, kriminal je svuda, pa neka onda i ovih sitnih jajara jer je i onako sve sranje? Onda najbolje svako po kantu benzina, i da zapalimo cijelu drzavu

Mujo o cemu ti pricas,ovo kako 60. godisnji radnik trece smene razume danasanju mladez.
Znoj mi izbija na celo,nisam video nikad da grupica ljudi koja vari zlostavlja uplasenje gradjane hahah o jebem ti

Ne govorim ovde o travi, vec o psiholoskom profilu danasnjeg klinca huligancica, trava je samo tu cesta pojava pa smo skrenuli s teme

Jer sta treba po tvojoj logici, kriminal je svuda, pa neka onda i ovih sitnih jajara jer je i onako sve sranje?

ne brate, nego da se pociste bitne vugle koje drže konce i de facto upravljaju najvećim kriminalnim aktivnostima

kad ti gori kuća, gledaš da je ugasiš, a ne da okrečiš sobu u drugu boju jer ti se trenutna ne sviđa

al ne mogu više da se raspravljam, mislim da si pobedio u diskusiji