Prijava

Brate, nerealno očajan enterijer u svakom pogledu. Nevera da su onako nešto jeftino stavili u auto koji spolja izgleda više nego pristojno.

Pa to mu je i namjena da bude jeftin i za trzista u razvoju, ali i ljepsi nego lada, dacija, onaj citroen limuzina kratka itd.

da vas pitam ovdje. novi fiat tipo ovaj sto se reklamira puno vidim da se prodaje za nesto vise od 10k eura. valja li to sta?

vozio sam proslo leto jedno 10ak dana potpuno nov rentakar. ok je, ne izgleda lose kao ostalo po toj ceni. jedino sto jebem li ga kako, ali u novom automobilu, preso 100km, unutra sta god da pipnes razlabavljeno ko da je korisceno godinama. ceo enterijer fusarski odradjen.
ako kupujes nemoj dizel, nemam pojma koji motor je bio u rentakaru, al je bio bas anemican za poveci auto kao taj tipo.

1.3 diesel je u rent a caru

lep auto inace na oko, i ima prostora unutra. ako je 10k€ (sto mi se cini mnogo malo za tu kao klasu) dobra je cena za ono.

pa i meni djelovao lijep na oko. ali jebes to ako je raspad i los kvalitet. za tebe pare se moze uzeti bolji polovan :D

pa jbg sad, ako hoces sve da ti bude na mestu, mora skuplji auto, ne golem auto za 10k€.
dobro je ako su samo tepisi i par dugmica :)

ono to im je i glavna razlika izmedju tih kao premijum marki i ovih sto nisu, do detalja i "sitnica" je. nikom nece da crkne motor nepopravljivo na sred puta... tj moze da se desi, al to se desava i mercedesu.

ma kontam, kontam. samo imali su bas agresivan marketing ovdje kod nas u BiH pa me zanimalo sta se to dobije za 10k eura.

za 10k eura, BiH trziste, verovatno auto sto od opreme ima motor, koji izgleda ok. dobar izbor za lizing za sluzbeni auto, kad turis nalepnicu sa strane na relativno lep auto da kazu, u gle ga memo, otvorio se za sluzbene automobile, a ti placas tipa 50€ mesecno i psuju te radnici kad moraju negde da idu na 40C :)

bas je dosta skuplji.
http://www.marketauto.ba/Cir/Tekst/739/
ovaj je bio.
jedno vrijeme dok je bila akcija bio je 500 eura jeftiniji.

https://www.fiat.ch/de/fiat-angebote/promotions.fiat-tipo-4-tuerer

Imaš i u Švici tu klotaru najosnovniju za 12500 franaka, to je 11000 evra.

psuju te radnici kad moraju negde da idu na 40C

Kontam da sedaju iz punta bez klime, tako da su već izdrilovani.

ovo je verovatno to, za firme koje kupuju na veliko, lizing 110fr mesecno, ko mesecna za bus :)
cenim da je 30% cene ovog automobila ako tako uzmes kasko osiguranje

inace zajebavam se, mislim da i u ovim najosnovnijim modelima imas manuelnu klimu danas

Nema smisla danas ako mene pitate dati 11 k evra za tako nešto
Nema izgovor pa znaš novo je novo pa na kredit
Daju banke kredit sad i za polovna vozila sa istom kamatom a za 11 k ima da se nađe odličan auto star 3, 4 godine 3 klase iznad koji će da nadživi ovog novog jbg

nije fora sto ce da nadzivi nego odmah kad udjes u auto vidis da je bolji, iako polovan

recimo ovaj novi tipo, ako hoces sa nekom normalnom opremom, 25kfr. sad mi pada na pamet lexus od 3-4 god, koji lici na ovog tipa, slican auto od spolja po izgledu i velicini.

https://www.autoscout24.ch/de/d/lexus-ct-limousine-2016-occasion?index=2&make=46&sort=price_asc&st=1&vehid=6463616&vehtyp=10&yearfrom=2016&returnurl=%2fde%2fautos%2flexus%3fmake%3d46%26sort%3dprice_asc%26st%3d1%26vehtyp%3d10%26yearfrom%3d2016%26r%3d5

28kfr. jedno milion puta prijatniji auto, iako nije nov, noviji je jedno 7-8 god od tipa.

Pa kako nije fora što će da ga nadživi, kad kupiš kola računaš da će da ti traje bar neko vreme jbg

jebem li ga, nekako kapiram ako vec kupujes novi auto nes ga cuvas 20 god dok ne crkne, nego teras pa prodas posle.
a do 10 god, i do 150-200km nece ni jedan auto da pravi vece probleme osim ako nije nesto sistemsli felerican na startu. mada ima i toga, izadju nove serije, problemi, vracanja, popravke kurci palci.
recimo da pogledas garanciju sta pokrivaju i koliko dugo i vidis koji auto ce najamnje problema da pravi ako vec bitna pouzdanost. danas mislim da hjundaji/kia i tojota sa tom osnovnom garancijom najbolji.

Pa sta govori gtd vazda na ovu temu
Auto nekolike godine staro koje prodas kad ti dosadi, max do desete godine starosti dok se jos dobro moze prodati. Poslije doplatis razliku opet za polovno i uvijek mlado auto vozis.

Novo samo ko oce da vozi isto 10+ godina. I u pravu je celt, tipo ovaj je za a do b, za flotno vozilo dok je u garanciji. Ne moze se porediti sa necim ozbiljnijim jbg