Prijava

Na iksu i mila majko na limuzinama je ne daj Boze

odrzimo u zivotu r/automobilizam

Planiram (naterala me žena) da se promajem sutra do Sofije, crni petak i ta sranja.

Je l' i dalje se kupuju vinjete, ono desno od granice kad se udje, bio li je neko skoro?

Ajmo braćo bugari!

Snašo sam se, vinjete su, al ima i vikend varijanta da se kupi, to je novo.

I da, hvala nizašta! Zabili ste mi nož u leđa braćo bugari.

Ne znam šta ste očekivali od Bugara, autore Thilmo. Ovi su čak fini, bar vam nisu dali pogrešne informacije.

Si realan da ideš u blg zbog crnog petka?

a kako mi je bilo lepo čekati bukvalno pet sati na granici.

Сталкер
Si realan da ideš u blg zbog crnog petka?

Iz niša sam, nama to 150km auto-puta. Jedino to ako na granici bude gužva.

Što se toga tiče, Niš na idealnoj lokaciji.

Sofija, Beograd, Skoplje, sve unutar 200km, sve auto-put.

Jedino to ako na granici bude gužva.

biće, ne brini.

dosao sam ovde da smaram narod o svojim auto problemima, eto u tom sam periodu zivota kad se sve uci na tezi nacin, ko u pesmi dine merlina

auto kad sam kupovao sve sam gledao, al dzabe kad nista ne mozes videti tad. plus ovaj auto se magicno dobro drzao nakon kupovine da bi kasnije poceo da pokazuje svoje neke mane koje ce mene kostati zivaca i para

prvo sam primetio zaletanje na leru, koje niko ne moze da ustanovi, ni majstori ni dijagnostike. jedna teorija je da zamajac koji je pri kraju remeti radilicu svojim tresenjem, druga teorija su lose dizne

popravka: za sad nepoznata, mada retko kad se zalece na leru pogotovo kad sam ocistio egr ventil ja licno sam svojim rukama

zamajac - kad sam prvi put shvatio da zamajac nije bas dobar, rekao sam samo da sastavi do nove godine i dobro, stavicu drugi. do nove godine je sastavio tj evo blizi se nova godina a i dalje nije prolupao

popravka: 370 evra bez ruku set kvacila sa zamajcem
kvacilo je ustvari ok zamajac ne lupa ali verujem da ce prolupati kad tad

dizne: auto se zalece kao sto sam rekao, nekad zna da cuga na niskim obrtajim u niskim brzinama, opet mozda je do zamajca al svakako bilo bi odgovorno pregledati dizne. takodje ne pali kao mina i ne pali na pola jebenog kljuca kao svaki auto na oglasima, pali nekad malo teze. malo nekad i baca beli dim

popravka 100-200 evra

glava motora - najnoviji problem koji sam skontao i koji me baca u opasan matriks. auto pod broj jedan gubi vodu. pitao sam se i plasio zbog cega, dok nisam svojim ocima video kako kaplje iz same boce za antifriz dok sam dosipao vode sto fali. bio sam sto posto siguran da je suplja boca od antifriza koja kosta 30 evra jebenih. takodje, koliko god zapostavim gledanje vode i dosipanje, nikad ne bi palo ispod odredjenog minimuma, valjda jer je nize ispod te pukotine, koja nije bas vidljiva ni opipljiva. jesenas, cep od ventila bio je crn kao sto i treba, dok je auto gubio vodu.

danas, nakon sto sam video da auto malo vise dimi, otvorim taj cep i vidim belu skramu slicnu dzelinoj spermi sto je kuvao, na cepu od ulja. sasrah se. gubljenje vode + beli dim + sperma na cepu = glava motora prsla.

sad se setih da moram prepipati creva da vidim da li su tvrda, to moze biti znak

popravka a) dihtung glave: 90 evra b) ravnanje glave dodatnih ko zna koliko mozda isto oko 100 evra c) ispravna polovna glava motora 250 evra bez ruku

osim ovih gluposti moram priznati da auto ide kao zmija, vrhunsko uzivanje u voznji za male pare, klasa.

moj otac mi je rekao ''lako je kupiti auto, treba to odrzavati''

i dalje kad god pomislim da sam pametniji od njega u bilo cemu doceka me neka karma ili sta vec da mi dokaze da je covek za sve sto je u zivotu rekao bio u pravu

First thing first, auto isključivo za sebe se kupuje isključivo od prijatelja, drugara, ortakovog mnogo dobrog drugara pa si samim tim i upućen u stvarno stanje auta, ili od dugogodišnjeg jedinog vlasnika auta kupljenog novog u Srbiji i to opet pod uslovom da se zna kad i šta mu je menjano i rađeno, šta tek treba da se radi i za koliko otprilike. Servise ne računam, oni se podrazumevaju.
Nekad ni prekaljeni majstor na prvu vožnju ne može da provali da li nešto nije u redu.
Zajebana je kupovina polovnjaka kod nas, previše je preprodavaca i placeva kojima je jedino bitno da se ugrade za koji evro više.
No nebitno to sad, malo i ja serem.
Kažeš da si sam čistio EGR, da bi detaljno očistio moraš komplet da ga skineš i odvojiš od motora, oni sprejevi su sranje. Been there done that. Bolje da ga fizički zatvoriš i dijagnostikom obrišeš, al može te keca to na izduvnim gasovima prilikom tehničkog. Onda ga ponovo otvoriš lol i tako u krug.
A beli dim sad pošto je hladno može da bude i kondenzacija, al pošto kažeš da gubi antifriz onda jbg brt, glava ili nedajbože blok motora.
Skup je dizel za održavanje, izakani su podosta.
Najbolje bi ti bilo da si uzeo klasičnog atmosferca, jest da će troši, al mirna glava što se tiče skupih popravki, osim ako nije neka havarija motora u pitanju.
Jbg mestro, izgleda da si se zaleteo s golo dupe u koprive

Nije tolko baš dogorelo sve dok nema ulja u posudi za antifriz, tj da meša ulje i antifriz, to je bato moj parada full generalka, a to sam teo prvo da napišem

Maestro rekao sam ti da bi rijesio tu turazu na leru mora malo neko da se posveti autu. Moze biti dizna, moze i glupost neka tipa senzor ili klapna. Nemiran ler rezultira nemiran standgas tako da su ti ta dva problema povezana.

Bijeli dim, nemiran rad kad se upali i duze verglanje jbg otisli grijaci. Najcesce auto ni ne pali lampicu kad odu.

Sad je hladno vrijeme, auto vozis po gradu i ne stigne ni da se zagrije kad ga ugasis. U tom rezimu rada volio bih da vidim cep koji nema bijelu skramu, pojescu ga

Nijesi lud toliko para da upucavas bezveze, nadji majstora normalnog

Manijace, iznenadio bi se koliko imaju malo moderniji benzinci sranja. Pri tome ne mislim na vw turbo koji jede ulje ili ove trocilindrase 0.9 i 1.0 koji imaju predvidjeni vijek 200.000 (duduse taj vijek su imali i atmo 1.0 prije 20 god). Mislim i na atmosferske benzince 1.2 opel ili 1.4 kia sto im puca lanac kao dobar dan, mora da je od momenta preljutog. Svaki mini, alfa benzinac, bmw, vw u zadnjih 15 godina ima vise sanse da dobro prodjes sa dizelom nego benzincem. Reno novi 1.4 turbo preplavi oglase svaki sa kvarom na motoru. Cak ni hondin ovaj najnoviji malolitrazni benzinac (mislim da je atmo jos uvijek?) se nije pokazao.

Tako da moze te vrlo lako i sa benzincem zadesiti neko sranje. Ovi novi su sveli potrosnju na otvorenom na rang dizela. Ali cim se gaze ode potrosnja u nebo. To kazem kao vozac bmw 3.0 dizela xD

Upoznat sam donekle sa modernijim benziskim atmosfercima, prvenstveno sam mislio na ove novije dizele, drugar kupio Insigniju karavan dizel, mislim da je 2008-09, prelepo izgleda, ali se takođe i venčao sa njom već 4 meseca po kupovini: elektronika, dpf fail i obrada glave. Sve to sredio, slidnu kintu puko i skoro mi reče da polako počinje da zvuči kao traktorče plus pojačane vibracije. Min 600-800€ u najavi. Dosad potrošio oko 1000€..
E sad, vrv istrošen auto iako izgleda ko iz salona, al jbg, tako mu zapalo

Ortak ima Alfu 147 jtd 1.9 već skoro 10 godina, ništa apsolutno ništa nije falilo autu osim što izmenjao trapove, kao najveće ulaganje
Kaže dok ne bude jefnom zakočio krovom neće je menja

Ta insignija je bas tesko smece do neke 2014. tj do restajlinga. Restajling izgleda skoro isto ali je mehanicki druga prica.
Slicnu pricu ima i astra tih godina, 1.6 dizel radi kao motorna sega dok ne nabije pritisak ulja jbg

Dok a6 taj model i sa tom kilometrazom po mome moze jos da ga sluzi lagano.

Inace sam vazda za firmu uzimao opele i ta generacija konkretno kod njih je najgora. Sa astrom g najmanje ulaganja sve kad saberes, 1.7 isuzu motor. Jednom pomijesao ulje i vodu na caurama dizni. Potrosnja smijesna kako god da ga vozis. Pun kurac djelova po otpadima.