Automobilizam

  1. Ako je samo to, onda nije loša. Mada ja mislim da je možda bolje za početnika Opel Astra, mislim da je jeftinija ako je negde kvrcne.

  2. Pa, ono, može svašta i od elektronike i motora, ali svakoj je trap boljka. I 300 eura nije "samo" x)
    Mada, Alfa se kupuje srcem, a ne razumom.

  3. Ja uvek gledam za kola da su što jeftinija u svakom pogledu. Ja sam sa, doduše, nepunih 19 godina (februara 2012.) kupio Vektru (A) za 700 eura i u prvih par meseci joj sjebao desni retrovizor (duvala košava i zatvorila mi vrata od garaže dok sam ulazio), zadnji lonac auspuha (izlaz iz ulice gde živim je bio ivičnjak od 20cm i odmah posle ležeći pandur), zadnji branik mi je spao dok sam išao u nazad i nisam video panj (jbg bio mrak). Nijedna od ovih havarija mi nije bila skuplja od 500 dinara, doduše branik sam sam vratio. Imao sam i par sitnih popravki, ali to je bilo sve isto dosta jeftino. Mada i ovog klinca boli kurac, ćale će mu održavati auto.

  4. Imaš ti kola koja su skupa, ali su im održavanje i djelovi jeftini, dok sa druge strane imaš kontra. Najbolji primjer za to su Golf i Eskort (mada eskort nije ni pouzdan lolo).
    Ja bih prije kupio starije, veće, pouzdanije auto u boljem stanju nego mlađe, manje, nepouzdanije čiji su djelovi skuplji. Al' dobro, 18 mu je godina, valjda može funkcionisati bez kola ako nekad ode do majstora. A i ima oca koji će to da finansira.

  5. Mada i ja bih da imam veću platu i da znam dobrog majstora uzeo Alfu 166 2.0 ts ili 2.4 jtd. Brutalan auto, a uopšte nema nekih naročitih problema sa trapom.

    http://www.polovniautomobili.com/oglas4366704/alfa_romeo_166_20_twinspark/
    http://www.polovniautomobili.com/oglas4608238/alfa_romeo_166_24_jtd/

  6. Djelovi su za to čudo nagrđeno skupi + majstoru se širi osmjeh kad god te vidi.

  7. Eto a meni ste pricali da sam lud sto gledam alfu 159 1.9 jtd 150 ks. A meni je 19godina, sad ovom ok alfa.
    Ne znam kako gledate to da je skupo odrzavanje idelovi alfe iz 2008? Pa koliko je odrzavanje i delovi bmw 3, mercedesa C i audija A4 iz 2008?

  8. Niko ti nije rekao da si lud. Ja sam samo rekao da su majstori dunsteri i da je pomalo rizik uzeti je. A ova 166 mi je želja pored E39.

  9. Ti si rekao da nemaš bogatog oca. A za njemačka kola iste klase i godišta je jeftinije održavanje nego za italijanska, a imaš i veći izbor dobrih majstora.

  10. Doduše Pasat b6 odvaljuje sa cenama održavanja....

  11. Kod nas je za njega 100 eura redovan (zamjena ulja i filtera) što je jeftinije od 'talijana.

  12. Ne znam kako stoje stvari za Volvoa V/S40 od 2000-2004 godišta?

  13. Pa i B6 je što se tiče Crne Gore jeftiniji za održavanje od 'talijana. Imaju modeli sa Simens diznama, ali bi trebalo da ovlašćeni servisi otišle dizne zamjenjuju novim, jer je to fabrička greška (tj. u Njemačkoj možeš zamijeniti stare novima).

  14. U ovlašćenom za Volvo dosta, a ovako jedno 170 eura (mali servis, ako te to interesuje).

  15. Mnogo je to, znam da je jedan drug platio 100 eura u ovlašćenom servisu za Citroen C5 2.0 hdi 109 ks.

  16. Kontam da je za S40 i preko 200 eura u ovlašćenom, samo se nadam da griješim.

  17. A da li mogu sada da vas pitam, po vasem misljenju koliko bi bilo idealno odrzavanje auta koji je nov kostao oko 30k€, vi ste ga uzeli polovnog starog oko 6-7g lupam za oko 10k€ (to je realna cena koja se dobije racunicom da vas ne smaram kojom). Koliko mislite da bi odrzavanje auta u ovlascenom servisu sa originalnim delovima sa garancijom na uradjeno, ne u servisu gde radi ,,iskusni" majstora brka odoka?

  18. Radio brkonja odoka ili ovlašćeni serviser (ipak nije komplikovano bar mali servis odraditi, a ovlašćeni ođe nijesu ni O od ovlašćenog) skuplje je za 'talijana nego za njemca.

  19. A je l imate neki cenovnik od ovlascenih servisa da uporedim, nmg nigde da nadjem.....?

Rekli o sajtu

Did you mean Vukajlija?

Google · 17. April 2015.