Automobilizam

  1. nije strasno kad se pomesaju ulja, bar tako kazu hemicari po internetu. zasro si to sinteticko ulje samo, pa nece da bude 100% efikasno, ko da je samo, ali bi trebalo sve u redu da bude.

    namerno se prave ulja da budu kompatibilna, da ti ovakve greske ne sjebu motor.

  2. a jbg kupovao sam na nisovoj pumpi da dosipam po malo i 5w-40 je sintetika a 10w-40 je polu a stoje jedno do drugog i ne znam kako sam pomesao jbg

    a koja je granulacija nemam pojma nista osim naziva ulja :D ostatk ulja je u kolima a zesce me mrzi da silazim dole

  3. nece nista da fali. bar tako kazu ljudi po internetima.

    https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080522152013AAuT6nh

    ako primetis da se greje, menjaj. mada bice ok, reko bi. nisu valjda debili da prave ulja takva da kad pomesas sjebes auto.

  4. gledao sam posle servisne knjizice do proslog servisa je bilo 10w-40 onda su mi prosle godine ispraznili motor i stavili 5w-40 i ja mislim da mu nece biti nista nego ono da mi bude ,,mirna savest''

  5. ma ne sekiraj se, u najgorem ces primetiti da ti se greje motor, pa ako dodje do toga znaces zasto je.
    moje tupavo misljenje je da neces da primetis bas nikakvu razliku :)

  6. Nije strašno polusintetiku i sintetiku, a i malo si sipao. Mislim, ja bih zamijenio (to prvenstveno jer sam pedantan, a i veoma blag, osjećajan, vrijedan, lijep i zainteresovan za druženje sa suprotim polom), ali ne bi trebalo da mu smeta.

  7. Jbg, nadamo se. Mada msm da je strašnije mineralno i sintetika kao što je jedan moj ortak uradio na Puntu.

  8. Pa 2.5 decilitra mu neće ništa naškoditi, može biti zajebano ako više mineralnog u sintetičko uspe.

  9. Nemam pojma, ali je puntić i pre toga trošio 1l na 1000 km. Tako da još kad mu je sunuo 1l mineralnog......totalschaden.

  10. A, jebi ga, ne paze ljudi. A vjerovatno je ovaj Kerov pred interval zamjene, čim mu je dolivao.

  11. Ma razmisljao sam i malo pustio u matu. Taj motor je pre radio na 10w onda mu je sipan na proslom servisu 5w i ja sam sad greskom sipao 10w pa tako i da sam sipao 2l 10w nema sta da mu se desi jer je pobogu pre radio na to a nista nije menjano na motoru kad je prebacen na sintetiku. Servis mu obicno radim krajem juna pocetkom jula, u poslednjih par meseci sam ga malo cesce terao do 6000 obrtaja (tero sam ga prva, druga, treca do okidaca) pa sam primetio i da malo pusta gore da me jebes koji je to deo rece mi neko pusta mi a da valjda na dihtungu nekom jebem li ga. A i za to pustanje sam procitao na netu da se obicno pojavi kad se sa polusintetike prebaci na sintetiku bas na ovom autu.

  12. Plakao sam malopre. http://effectauto.com/search-results/?alllistings=true Zašto su svi automobili od 30%-60% jeftiniji nego kod nas? Jesmo li imućniji, pa ono, da nam uzmu pare?

  13. Jedino im Kije skupe.

    Keru, što si uopšte prelazio sa polusintetike na sintetiku, ako je polusintetika fabrički predviđena da se sipa? Neosjetan je dobitak u performansama i manjoj potrošnji, samo veći trošak. A to je propiš'o na dihtungu jer je sintetičko ulje rjeđe.

  14. u poslednjih par meseci sam ga malo cesce terao do 6000 obrtaja (tero sam ga prva, druga, treca do okidaca) pa sam primetio i da malo pusta gore da me jebes koji je to deo rece mi neko pusta mi a da valjda na dihtungu nekom jebem li ga.

    A sto si resio da skratis zivot automobilu, i sta imas protiv para, pa duplo vise goriva trosis, jel te juri neko? :)

    jos jedan od razloga sto je elektro motor bolji od ovog govna sto jos ne menjamo iz nekog razloga. nema ulja. nema da se kvari, kolko god mu struju das da ubrzava (osim sto trosis bateriju). Boli ga kurac dal se pokrece na -40 ili +60, pokrece se odmah, nema tecnosti da zamrznu ili statijaznam.
    Jedina tecnost sto mu treba je voda za brisace.

    Za sad mi ne treba auto, ali prvi koji cu da kupim je model S ili koji Teslin vec tad bude aktuelan.

  15. Nisam ja sipao nisam ni znao da je ubacili ful sintetiku to sam tek saznao pre mozda nedelju dve kad sam gledao nivo ulja pa sam pogledao specifikaciju sa poslednjeg servisa. A servis je radjen u bg-u u ovlascenom servisu ko i prethodnih 7 servisa.

    Ma nesto sam nervozan u poslednje vreme pa se cesce svadjam u saobracaju, pa sve cesce jurim da nekom jebem mater, a najvise sam u sukobu sa taksistima. Kada se svadjam sa njima gledam da nisimo blizu neke taksi stanice jer sa njima si na principu hit end ran. Jer ti govnari se cuvaju i za 5 min nacrtata se njih 20 i odmah te prvi udari cim cidi da se svadjas ili sta vec. (izgleda da nisam popio postene batine). I malo kurcenja na semaforima kad stanem do nekog jaceg auta :)

  16. Jer ti govnari se cuvaju i za 5 min nacrtata se njih 20 i odmah te prvi udari cim cidi da se svadjas ili sta vec.

    Није да их браним, али, да се не лажемо, замисли да живиш од вожње, по цео дан у колима, мораш држави да даш део, да испуњаваш стопедесет услова и још те зајебава лик у спортском стојадину с тениском лоптицом- а ти имаш залеђину у виду колега. Па нормално је да ћеш искористити своје ''право чопора'' да се коначно најебеш миле мајке лику који те нервира па макар био и већи од тебе. Е сад, што је подоста таксиста говна, то је општи друштвени проблем.

  17. Jebi ga, znaju u Beogradu taksisti biti zajebani. I ja sam taksir'o (čovjek bude nervozan ako vozi 48 sati u cugu) i bilo je par malih čukanja, znao sam možda ponekad i bahat da budem, ali nikad nijesam išćerao nekoga sa puta ili ubio pješaka (udario jesam, tj. on mi se prosuo preko krila i haube, valjda me nije viđeo, a ni ja njega, jer je bjež'o nekud). Ali, nikad ne bih udario čovjeka u saobraćaju osim ako mi opsuje porodicu, napravi štetu, a neće da plati i u samoodbrani mu polomio kosti. A mrzio sam, pošto sam tad imao Vektru 5-6 godina strau, kad stane napaljeni klinac pored mene pretežno u Audiju jajetu bez auspuha i počne da turira.

    A nemoj stalno na 6 hiljada obrtaja voziti. Jebi ga, znam da si mlad, ali nije Hjundai za trke. A i nemoj mnogo brzo, niđe ne žuriš, jer se može desiti da ne mogneš iskontrolisati kola, a to čovjek kasno primijeti i prestane sa tim (u tvojim godinama) tek kad napravi sranje. Dešavalo da kroz grad lik vozi 150 đe je ograničenje 50, a dosta ljudi ne može procijeniti njegovu brzinu. Ako je neko bolje auto možda uspije da zakoči i nekako zaobiđe, a ovako ti sa Acentom možeš da ubiješ ili sebe ili njega, pa da vučeš traume čitav život. Zato, laganije, posebno u naseljima.
    Ima dijabola koji pored škola voze takvom brzinom. Pa onda ako pandur piše kaznu vele "neđelja je". Pa valjda mogu biti vanškolske aktivnosti, a i danas svaka škola ima fudbalske i košarkaške terene kojima ima pristup ko god 'oće, bio radni ili neradni dan.

    jos jedan od razloga sto je elektro motor bolji od ovog govna sto jos ne menjamo iz nekog razloga

    Ja dok god bude benzinaca i dizela u prodaji ne vjerujem da ću ih mijenjati za električno. A i sve da 'oću, nemam od čega, kao ni većina ljudi kod nas. Onda moraš da ga priključuješ na šteker ili i ono opet zahtijeva naftu. I onda kao ne zagađuju, moramo biti "zeleni". I ekologičari (da, ima ih čak i ođe) tvrde da trebam da prodam Golfa (šta njih briga šta ću ja vozit?) jer čadi. Pa ko čadi zlo ne misli. Jebi ga, mene je auto potreba. Pređem minimum 100 kilometara na kuća-poso, a đe je ostalo? Vele biciklom da idem (paninaro između ostalih lolo). Pa jedino da neđe, nedaj Bože, padnem kad me nekakva žena retrovizorom zakači. Onda ako pada kiša mora čovjek taksijem. Nema autobusa i vozova đe god nam se prohtije. Mislim da se nekom ko prelazi preko 6-7 hiljada godišnje itekako isplati auto.

  18. moramo biti "zeleni". I ekologičari (da, ima ih čak i ođe) tvrde da trebam da prodam Golfa (šta njih briga šta ću ja vozit?) jer čadi.

    Ovde mahom taksisti i oni eko likovi voze na CNG ili etanol. Znam da ih i država podstiče, npr. ne moraju da plate parking u gradu, jeftinija registracija i sl.

  19. To nešta slično ko plin? Jel' jeftinije za sipat'? Ja ne bih ništa dirao da imam benzinca tamo u Skandinaviju. Kad pomenuh plin, čini mi se da su kod nas korektni po tome pitanju. Samo ne znam pošto je atest.

  20. Etanol je 10 kruna po litru, a benzin je 15 kruna po litru. Al' ne znam koja je potrošnja etanola.

Rekli o sajtu

Kada pitate dva čoveka o nečemu, dobićete više od dva mišljenja. Na toj osnovi je stvoren Vukajlija. Rečnik slenga i idioma.

Kompjuterska Biblioteka · 7. Maj 2009.