Automobilizam

  1. Ja dok god bude benzinaca i dizela u prodaji ne vjerujem da ću ih mijenjati za električno. A i sve da 'oću, nemam od čega, kao ni većina ljudi kod nas. Onda moraš da ga priključuješ na šteker ili i ono opet zahtijeva naftu. I onda kao ne zagađuju, moramo biti "zeleni". I ekologičari (da, ima ih čak i ođe) tvrde da trebam da prodam Golfa (šta njih briga šta ću ja vozit?) jer čadi. Pa ko čadi zlo ne misli. Jebi ga, mene je auto potreba. Pređem minimum 100 kilometara na kuća-poso, a đe je ostalo? Vele biciklom da idem (paninaro između ostalih lolo). Pa jedino da neđe, nedaj Bože, padnem kad me nekakva žena retrovizorom zakači. Onda ako pada kiša mora čovjek taksijem. Nema autobusa i vozova đe god nam se prohtije. Mislim da se nekom ko prelazi preko 6-7 hiljada godišnje itekako isplati auto.

    volim s tobom da pricam o ovom :)

    Realno, ovo sto kazem, ne bi ja vozio teslu da spasavam okolinu, jebes okolinu. Jednostavno, cela tehnologija, i kazu nacin voznje i kvalitet jebe kevu u poredjenju sa bilo kojim benzincem ili dizelasem.

    Ako cemo da spasavamo okolinu, bolje da postavljamo pruge i poboljsavamo javni transport :)

    Ovo cisto iz sebicnih razloga pricam. A i najzad auto u koje se bolje razumem od svih automehanicara. A i nema sta da razumem, u principu baterija sa elektromotorom na tockovima, uz ostalu mehaniku tipa amortizeri volan i ostalo. Da nije nepredvidjenih situacija ne bi mu ni kocnice trebale, sve bi motorom kocio (dok isti motor dopunjuje bateriju).

    I, tera kazu 400-500km sa jednim punjenjem, i to ne babske voznje.

  2. Sredio sam bio problem sa sedištem. Bio mi je pukao mehanizam za lumbalnu podršku na sedištu pa je zato bilo neudobno. Sad je super.

  3. Pa kad nalaziš debelguze, pa odvale sjedište kad skaču tokom orgijanja.

  4. Realno, ovo sto kazem, ne bi ja vozio teslu da spasavam okolinu, jebes okolinu. Jednostavno, cela tehnologija, i kazu nacin voznje i kvalitet jebe kevu u poredjenju sa bilo kojim benzincem ili dizelasem.

    Ako cemo da spasavamo okolinu, bolje da postavljamo pruge i poboljsavamo javni transport :)

    Ovo cisto iz sebicnih razloga pricam. A i najzad auto u koje se bolje razumem od svih automehanicara. A i nema sta da razumem, u principu baterija sa elektromotorom na tockovima, uz ostalu mehaniku tipa amortizeri volan i ostalo. Da nije nepredvidjenih situacija ne bi mu ni kocnice trebale, sve bi motorom kocio (dok isti motor dopunjuje bateriju).

    I, tera kazu 400-500km sa jednim punjenjem, i to ne babske voznje.

    Ne znam đe živiš, ali kod nas je, rekao bih, promašena investicija. Mogu mislit' koliko košta i koliko se čeka za dio, čak i da se nikako ne kvari. To je egzotika vođe. Neko moje lično mišljenje je da bih, ako bih zahtijevao neke tehnologije i pičke materine, za te pare vjerovatno uzeo npr. Nisana GTR. Jes, troši i čekaš isto na djelove i da ga je vjerovatno zajebanije servisirati, ali bar uživaš da voziš. Mislim, nije da poredim Teslu i Nisana, nego 'oću da kažem da za te pare možeš uzeti minimum jedno auto sa dušom. I još je zajebano (ne znam jel' fabrička greška) što su se nekolike Tesle spontano zapalile.

    Aj' i nekako nju, na neki način je i egzotična, ali prosječan čovjek ođe ne može da tolike pare za kola skupi. Jedino da kupuje onaj Nisan Lif što je bio najprodavanije auto u, čini mi se, Norveškoj. Ali, koji će mantrak to nekome? Ima domet od 160 kilometara. Ja sam danas preš'o sa pauzama oko 400km i đe ja da nađem da ga punim? I kad mrtav umoran dođem kući ponovo u struju. Tačno ima i onaj gadni ekološki šmek, k'o što imaju Prius ili čak neki ekonomični benzinci/dizeli (npr. Audi A2).

    EDIT:

    Suvozači unose nervozu
    Nedavno sprovedena anketa među vozačim pokazala je da nivo naše nervoze raste u zavisnosti od toga koga i gdje vozimo u automobilu.
    Prema istraživanju koje je sprovela jedna osiguravajuća kuća stres pod kojim je vozač može se učetvorostručiti kada se pored njega u vozilu nalazi neko kog vozač poznaje i do koga mu je stalo.
    U istraživanju je učestvovalo preko 1 000 aktivnih vozača, koji su u velikoj mjeri rekli da su najviše nervozni kada prevoze djecu, bilo svoju ili tuđu. Takođe kada voze svoje roditelje ili ostale članove porodice takođe su dodatno nervozni.
    Pod najvećim stresom su vozači u gradu, dok oni van naseljenog mjesta voze daleko opuštenije. Najveći stres predstavlja vožnja od posla do kuće, nakon čega slijede vožnja na poslovni sastanak, odlazak kod doktora i vožnja djece u školu.
    Istraživanje je pokazalo i razlike u nivou stresa i među polovima. Svaki dvanaesti muškarac je nervozan u vožnji što je daleko manje u poređenju sa podatkom da za volanom nervozu osjeća svaka šesta žena.
    Izvor: autoportal.rs

    Tako im i treba kad ne umiju ućutkati suvozača.

  5. Fina ova Tojota i čini mi se povoljna:
    http://novosti.rs/vesti/naslovna/auto/aktuelno.233.html:493383-Tojotin-gospodar-gradskih-ulica
    http://novosti.rs/upload/thumbs/images/2014//05/27/auto-tojota_620x0.jpg

    Nego, čini mi se da je grđi dizajn "fejslifta":
    http://www.vrelegume.rs/vesti/novi-yaris-dolazi-najava/

    Nekako mi se sad ne sviđa ta dizajnerska politika na Ajgo i ovaj novi Jaris što treba da iziđe, mada nijesam uživo viđeo, ali sujmam da će utisak biti drukčiji... Ka' nindže neke izgledaju.

  6. Doce i kod nas, a to sto nema dusu, mislis sto nema benzinski motor :)

    I još je zajebano (ne znam jel' fabrička greška) što su se nekolike Tesle spontano zapalilI

    Isprodavano dosta automobila u americi. Zapalila se 3, od toga 2 u nezgodama od toga 1 udario u zid preko 100kmh. I izaso iz kola.
    Veci procenat mercedesa se pali, pogotovo ako uracunas i saobracajne nesrece.

    Nego novo ljudima pa ih plasi... A i konkurencija jedva ceka da natakne tako nesto.

    Pale se cesto ko i telefoni ili sve sa baterijama sto se pali. Dakle, redje od normalnih automobila :)

  7. Ne znam tacno brojke, pricam ilustrativno, ali sigurnije je auto od bilo kog benzinca.
    To je ko ono sto se plasi neko od letenja a mnogo mu vece sanse da pogine u kolima do aerodroma.

  8. Jednostavno na Balkanu nema uslova, niti finansijskih niti resursa za elektromobile. Ja ovde točim euro premium 98, a u Srbiji ima 3 pumpe na kojima toče benzin takvog kvaliteta. Jednom sam sipao 95 i potrošnja mi je bila 1l veća. Takođe mislim da stuja nije gorivo budućnosti, jer vidim da i ovde ljudi imaju dobar standard pa ne voze takve stvari jer su preskupe ili ružne (prius). Po meni su goriva budućnosti etanol, CNG i vodonik. Etanol bi se mogao u Vojvodini proizvoditi jer ima jako puno šećerana i odatle bi se mogao dobijati.

  9. Doce i kod nas, a to sto nema dusu, mislis sto nema benzinski motor :)

    Dolazio je i Prijus, al' se nije baš proslavio prodajnim rezultatima (samo su ga neki budvanski taksisti jedno vrijeme vozili).
    A jebi ga, neka je i dizel. Pa obična Fića ima dušu. Đe da dam 80 hiljada u kola bez duše i kola bez motora. Pa kasnije da ubudžujem neki sa otpada x)

    http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/foto-zapalio-se-i-treci-tesla-model-s---310352.html
    Ne znam što bi ga onda NHTSA istraživala. A i mediji stalno seru o električnim kolima, a nijesmo još ni naftu potrošili.

    Kad smo kod zagađivanja:
    http://novosti.rs/vesti/naslovna/auto/aktuelno.233.html:493421-Kina-iskljucuje-iz-saobracaja-6-miliona-automobila
    Mada, oni vjerovatno mogu da isfinansiraju novije auto.

  10. http://novosti.rs/vesti/beograd.74.html:493535-Kupite-auto-od-grada-za-18000-dinara
    Fino. 15-20 centi po kilu.

    Kad smo kod ovih službenih kola što ih policija između ostaluh koristi, baš ih volim. Ranije kad bih telefonirao iza mene bi se stvorio bijeli službeni stojadin kome bih "bježao" (tj. dao gas do daske, a oni nijesu pod rotacijom i voze tranju). Sad počeli bolja kola nego ja da koriste, pa kad se stvori presretač samo pipnem kočnicu da se štop upali.

  11. Ko zna kakvi su to dreševi.

  12. pazi na onu ladovinu kod groblja na meterize, onamo je 60.

  13. Znam otprilike đe je to, a i skoro uvijek neko blica. Zbilja, šta ide od presretača na PG-CT? Vele da ima neki Avensis sade. Jesu li sve one Pasate slupali znaš li?

    Ko zna kakvi su to dreševi.

    K'o svako službeno, pravo da ti kažem. Dobro za svatova, mora, planine, da odvezeš taštu do kapele.

  14. prije neki dan me pratio jedan pasat sivi, a imaju i mercedesa bijelog nekog. tablice cini mi se da mijenjaju, zabljak, herceg novi, rijetko su iste.

  15. Ovde nema presretača ali panduri imaju Saab 9-5, Volvo V70 i VW Pasat. Mada ima specijalna saobraćajna policija i oni imaju Porše.

  16. za ćeranje po avtoputu, nista manje.

  17. Imaju nekolika Mercedesa bijela. Jedna E-klasa, najčešće PG-MN i DG-AA (to je ovaj na 0:25):
    http://www.youtube.com/watch?v=tTyy9FmxaWI

    Imaju i bijele A klase. I po PG patrolira crna B klasa, B200 je, a piše B500.

  18. taj na 0:25 samo nije imao drzavne tablice kad je meni duvao pod rep.

  19. Kažu da imaju i karavana. Još samo da im krovni kofer nakače.

Rekli o sajtu

Did you mean Vukajlija?

Google · 17. April 2015.