Prijava

Jasno je da je sajt u suštini koncipiran tako da posetioce zabavi, nasmeje i razonodi u prvom redu, a donekle ih i obrazuje, informiše, kulturno uzdigne..Elem..Kontemplirajući promet i ponašanje autora koji imaju potrebu da nešto i ocene, došao sam do lako opažajućeg zaključka da jednorečenični iskazi i kraći tekstovi kod publike pobudjuju radoznalost pre nego opširnije naracije, ma kakve strukture i pravca one bile.

Pošto mi se iz odredjenih i neodredjenih razloga povremeno javlja potreba da pišem o odredjenim situacijama, stanjima duha, svesti, tela..I dogadjajima, zaključio sam da je najbezbolnije zavući takve tekstove tamo gde će ljudima najmanje smetati. Pošto temu "kultura" nisam želeo da omalovažavam, pisaću ovde u "razno" jer imam utisak da je tako najbezbolnije.

Dakle, ovde će se verovatno naći ko zna šta.

u pravu si. mislim da duže definicije čitaju iskusniji članovi, koji znaju da nešto mogu dobro i da pročitaju. poster-naloge, one koji čitaju sa fejsa (pa pogledaj na fb stranicu vukajlije, nijedna defka duža od par reči) i mlađe zanimaju instant poskočice. i to je to...

dok je bilo omiljenih takve defke su obično dospevale na prvu stranu najomiljenijih pa je imao ko i da ih oceni, sada toga nema a mene prvog mrzi da jurim duge defke, nego odem kod par autora, pročitam, ocenim i to je to.

ti opet upao u neki kurac?

Мени апсолутно није битно да ли дефиниција има једну и 101 реченицу, докле год је добра.

Мени апсолутно није битно да ли дефиниција има једну и 101 реченицу, докле год је добра.

Jel ces da procitas svih 101 recenica,ili ces da das plus na 20. recenici ?

Duze definicije jesu teze za citanje,ali po meni imaju vecu sadrzinu i bolje su od nekih doskocica.Omiljeni primeri su mi plazma devojka,mafijaska kultura,humor u tehnickoj skoli i tako. :)

Veceras sam egoistican,izvin'te.I budjava tastatura nece da mi prebaci na normalnu latinicu,nego kucam ovu sabansku osisanu.

ti opet upao u neki kurac?

hehe

:) Imao sam danas jedan od srećnijih dana u skorije vreme. Evo još jedan ovom prvom da ne bude sam :) Kad bolje razmislim, evo i tebi jedan :) Ne taj, veći! Veći! :D E to!

duge definicije su glupost... nisam doš'o da čitam romane i opise pičkih materina već da se smijem :D

Ono što ljudi moraju da shvate jeste da ovo nije sajt sa vicevima! Ovo je rečnik slenga, tek sa ponekom forom. Treba trajno banovati osobe koje na čist sleng daju minus, jer to nisu autori, to su ljudi koji traže viceve, da se smeju. Moraju shvatiti da ovo NIJE takav sajt, ma koliko podsećao na isti.

Jel ces da procitas svih 101 recenica,ili ces da das plus na 20. recenici ?

Све.

To je zbog Vikiliksa garant!

Mislim da je šteta da se zbog lenjosti pojedinih (ah, kako optimistički zvuči ovo "pojedinih") članova duge definicije skrivaju po forumu ili ko zna gde. Dokle god se na Vuki ne oformi blog, mislim da je dugim defkama, filozofiranju, kratkim pričama i sličnim formama apsolutno mesto među definicijama pa ko voli nek izvoli.
Melkijades, tvoje definicije (naročito ona faza koju sam ja delimično "zakačio" letos) definitivno su nešto što diže kvalitet ovog sajta i ne treba ih sklanjati da bi se ugodilo puku.

Ovo nije mesto gde će se pisati ili linkovati duge definicije. Nisam očekivao ni ovoliko vaših komentara. Ovo je dobronameran gest ili tako nešto koji će nekome možda pomoći i koristiti u životu. Ovo jeste blog, naveo sam njegovo objašnjenje i počeo da pišem prvi tekst koji bi ovde stajao, no nešto mi je iskrslo pa ga nisam završio. I neće biti duhovitih i veselih tema najverovatnije. Samo onih koje život znače :)