Prijava

Posto je tema o drogama prerasla u raspravu o marihuani, otvaram ovu temu gde ce ljudi moci opisati svoja iskustva na nekim drogama ili izneti svoje stavove o njima.Dakle, ovde se ne govori o marihuani, za to postoji tema za i protiv legalizacije marihuane

Pisacu vam o svom iskustvu sa nekim drugim drogama koje su neverovatno opasne a mogu se naci na svakom koraku. Ne govorim o heroinu ili drugim drogama koje ce neko pokusati da vam proda.Ove droge rastu slobodno po strnjistima, ili ih mozete kupiti u prodavnici ili se sade kao ukrasno bilje. Neko ce mi mozda prebaciti da dajem ideje omladini cime se jos mogu drogirati, ali ja ovo pisem da upozorim. Ako sam ja dosao do saznanja da se ove materije mogu koristiti kao droge '91-'92, kada jos nije bilo interneta, oni koji su tinejdzeri danas ce do ovih informacija doci mnogo lakse.
Prvo cu vam opisati svoje iskustvo sa tatulom (datura inoxia), jer ona je nesto najopasnije sto sam ikada uneo u svoj organizam .O ovoj biljci sam saznao citajuci knige Karlosa Kastanede i "Narodni lekar" Vase Pelagica. Biljka se moze naci skoro svuda i toliko je karakteristicnog izgleda da je nemoguce zameniti je za neku drugu.Glavna psihoaktivna supstanca joj je atropin, osnovni sastojak artana koji se koristi u psihijatriji za lecenje sizofrenicara, samo sto artan ne sadrzi ostale psihoaktivne supstance koje ima tatula.Artani imaju veoma mali procenat atropina u odnosu na tatulu.Pojesti saku semenki tatule je isto kao kad bi neko pojeo oko pedeset artana (po mojoj slobodnoj proceni dejstva).
Prvi i poslednji put (u ovo poslednji sam sasvim siguran) kada sam je uzeo bio sam na Zajecarskoj Gitarijadi '96 (tada sam imao dvadesetjednu godinu) , sa jos nekoliko prijatelja sam pojeo saku semenki koje sam izvadio iz caure .Dejstvo je trajalo cela tri dana! Pola sata posle uzimanja sam zaspao dubokim snom. Sanjao sam jako cudan san - kao dolazim u neki grad u kom su svuda po zemlji bile lobanje mrtvih zivotinja i po tim lobanjama su isli ogromni mravi. Stanovnici tog grada su ziveli od ubijanja zivotinja i postavljanja njihovih glava na mravlje staze. Mravi su jeli svo meso i ostajala je samo kost.Posle su te lobanje prodavali kolekcionaru lobanja koji je ziveo na vrhu nekog brda u zamku.Tada sam se probudio ali nisam prestao da sanjam.Isao sam po kampu i dalje su lobanje bile svuda oko mene, samo sto su sada neke od njih bile ljudske lobanje. Video sam svoju sestru (ona je takodje bila sa mnom na gitarijadi ali nije jela tatulu) kako lezi na zemlji prekrivena mravima.Na nekim delovima njene glave i ruku nije bilo mesa. Ne mogu da vam objasnim kako sam se osecao dok sam je gledao kako lezi mrtva na zemlji. Nije to bila samo tuga sto mi je sestra umrla. Otisao sam do lekarskog satora (na gitarijadi u kampu postoji lekarski sator za hitne slucajeve) i placuci molio lekara da pomogne mojoj sestri. Kada smo dosli do mesta na kom je lezala mrtva sestra, ja sam klekao na zemlju i poceo da joj sklanjam mrave sa lica i preklinjao lekara da joj pomogne.Tada je do mene dosla ta moja sestra, ziva i zdrava i pitala me sta to radim.Shvatio sam da klecim i milujem travu.Mrtve sestre nigde nije bilo.Lekar mi je opsovao majku narkomansku i otisao da dovede policiju.Pokusali smo da se sakrijemo od policije u jedan sator ali oni su me ipak nasli i odveli me da mi uzmu podatke u policijskom satoru (pored lekarskog postoji i policijski sator). Policajac mi je upisivao podatke u knjigu a ja sam video mrave kako krecu da mu mile po licu. Viknuo sam "Pazi mravi, pojesce te" i skocio da mu ih skinem sa lica a on je skocio da se odbrani od mene. Tu smo poceli da se rvemo. Ja sam visok metar i devedeset i prilicno sam krupan pa je morao da pozove i kolegu koji je bio izvan satora u pomoc.Nekako su me savladali i vezali lisicama za bolnicki metalni krevet na kom su spavali. Tako vezan sam opet zaspao. Kada sam se probudio delovao sam im izgleda dovoljno prisebno pa su me pustili.
Sledeca dva dana sam imao slicne vizuelne i zvucne halucinacije, nijedna nije bila prijatna.To su bili ili neki prizori kao iz filmova strave i uzasa ili potpuno bizarne pojave.Na vecini halucinogena covek kada vidi nesto nestvarno on je svestan da je to nestvarno i da je to halucinacija.Zato mu to moze biti i prijatno i moze se desiti da on pozeli da to iskustvo prozivi opet.Ovde toga nema, taj svet u kojem si je jedina realnost koja postoji za tebe tada.Na povratku kuci vozom sam sisao u Maloj Krsni jer sam pomislio da ja tu zivim.Trazio sam ulicu Cara Dusana i pitao prolaznike da li poznaju mog dedu.Ljudi su videli da nesto nije uredu sa mnom pa su se sklanjali od mene.
Sve vreme dok sam bio pod dejstvom su mi bila suva usta,nemoguce je proizvesti i kap pljuvacke.Posle sam procitao da biljka dehidrira telo do te mere da covek moze i da umre.Ovde je nemoguce pravilno se dozirati,kolicina nije jedino merilo, potentnost biljke ima veze i sa zemljistem na kom je rasla i koliko je biljka zrela.

Momci i devojke,sta god radili u zivotu - nemojte ovo.

Prste!!!! Pa zar ne učiš na svojim greškama!!!????
Zar si opet probao to? A pisao si nam u prošloj temi da nećeš više probati i sada ti se opet isto desilo!!!

PS: Jel mora nešto što se desilo baš nama?

(Edit mali prst) - Piro ovo je premesteno iz one teme ovde.
PPS: - Moze, u slucaju da si da si posmatrao drugara dok je bio pod dejstvom a ti ga ledao.

Nadjoh video koji prikazuje dva momka pod uticajem tatule:

http://www.youtube.com/watch?v=u12SZAyMp54

kakva ludnica!
imo sam rilku da se sretnem sa tatulama vise puta il ko svaki razuman covek i vec upucen u prednosti i mane poceo sam sam 3-4 semenke i odlucio sma da mi ne treba to...uspavale su me i sanjo sam 3 sata neke gluposti kada sam se probudio bolela me glava to je to!
mozda caj ima bolji rad?!

Tesko.Ova dvojica su se cajem i otrovala.

Biljke iz familije Solanaceae su opasne,otrovne,a ima odredjen broj halucinogenih biljaka.Biljke te familije su tatula,atropa belladona i bunika(ima ih jos).

Barbiturati su takodje opasni,to su narkotici koji izazivaju izazivaju doziranu depresiju CNS-a i deluju kao antikonvulzivi,paralisu disanje i izazivaju duboku komu.

LSD veoma jaka halucinogena droga,koja drasticno menja percepciju vida i sluha(zvuk se vidi,a boje se cuju).Covek na LSD-u je potpuno dezorjentisan i poremecena mu je ravnoteza,a zenice veoma prosirene.Prizori koje covek vidi krecu se od vrlo lepih,neobicnih,uvrnutih do veoma strasnih,jezivih i odvratnih.Cak posle godinu dana pauziranja od te droge coveku se javljaju iste halucinacije iako uopste nije u tom trenutku koristio LSD.

Au jelena1109, ovaj clanak ujeda!

Au jelena1109, ovaj clanak ujeda, jebo te!

Imam samo jednu riječ za ljude što napraviše ovome momku i što rade njemu sličnima, ali je neću napisat', da me neko pogrešno ne shvati, jer se ovo dešava u vjerskom centru.

Reci mesjo!
Nemoj da te bilosta sputava!
Verski centar nije isto sto i vera!

Ово је класичан пример одбрамбеног механизма који се зове РАЦИОНАЛИЗАЦИЈА. Конкретно, ту се јављају људи са болесним садистичким нагонима које покушавају да представе као племените.

A Jimmy Page-u stalo da se reklamira...:)

Мора мало.

Samo za mif 0_o i njenu dušu ću da napišem: To su pičke. Pičke ljudi. Samo pička može da bije drugoga dok ga drugi drže. Samo pička bode. Ubi momak iz Podgorice momka iz mojega naselja, zato što je pička, dobio malo batina (zato šta je mudaš na baterije najvejrovatnije) i izbo ga nožem. Moj drug veli da bi i on isto tako postupio. Ali ja opet velim da je on pička. Poša' je mudonja do auta, uzeo nož iz gepeka, vratio se i u srce ga ubo. Veli moj drug, to je "trenutak". Jeste trenutak, ali je on opet pička, i to će bit' čitavoga života. On je nosio taj nož u auto s namjerom da ubije nekoga kad ga neko i pogleda. Ja oftopikovah, ali je to jače od mene. Huligan, što pođe na utakmicu i sa društvom izlomi nekoliko izloga - pička. Ako sam se u život ičega nagleda', to su bili pičke, ali muške.

Mesjo sasvim si u pravu!

Ja sam vazda u pravu!

Osim kad se neđe sa svojim izjavama žešće zajebem, što je skoro pa svakodnevno.