Веронаука: Друштвени паразит или само стереотип

  1. Iskreno, ne zanima me, a i više volim Diznija.

    Gambi fanatici nazivaju diznija satanom samo da znaš LJOLJ :)
    http://www.youtube.com/watch?v=SDhwS2YiGyY

  2. Samo po meni hrišćanstvo nikako ne može da bude moralna religija, kada propagira život u neznanju i odricanje od življenja, zarad neproverenih obećanja, a za to uzima pare kad god stigne.

    1. Za vjernike su, kao što je rnrt-rain rekao provjerena obećanja, i ne samo obećanja, već svakodnevni vjerski doživljaj. Vjernici mogu i na ovom svijetu da dostignu blaženstvo. Da li je iko čuo za pojam "svetac koji hoda po zemlji".

    2. Hrišćanstvo ne propagira život u neznanju, već upravo obratno, što više znanja i istine.
    To što je Katolička crkva radila u srednjem vijeku, nema blage veze s hrišćanstvom. Katolička crkva i hrišćanstvo su dva sasvim različita pojma.

    3. Hrišćanstvo ne propagira odricanje od života, već slavljenje Boga. Sav ovaj predivni svijet koji nas okružuje je Božje djelo i sve životne radosti i užici su darovi od Boga. Hrišćanstvo ne propagira odricaje od istih, već ODRICANJE OD ROBOVANJA ISTIMA. Hrišćastvo propagira UMJERENOST, a ne nužno asketicizam. I hrišćanstvo propagira PRAŠTANJE. Dakle, prvo treba voliti Boga životvornog, tvorca vaseljene, pa tek onda njegovu tvorevinu. Ljubav prema svijetu, odvojena od ljubavi prema Bogu je strana hrišćanstvu.

    4. Ne oduzima hrišćanstvo pare, već beskrupulozni popovi.

  3. A da li si je pročitao?

    Naravno. Samo idioti pričaju o knjizi koju nisu pročitali.

    Na sta konkretno mislis, ovaj deo ne razumem?

    Na to da se na veronauci uči baš taj zatucani, konzervativni hrišćanski primitivizam, kao kod onog oca Joila. Bar je kod mene u obe srednje bilo tako. A imao sam 5 profesora veronauke i svi su bili takvi.

  4. Jovičiću, LOL.. Nemam stvarno komentar na ovo. :)

  5. A kakve to veze konkretno ima sa temom, pogotovo sa prvim postom?

    Evo konkretno. Nije parazit iz prostog razloga što te niko ne tera da izabereš taj predmet. Sve je slobodna volja.

  6. Naravno. Samo idioti pričaju o knjizi koju nisu pročitali.

    A da li si je razumeo, ako si tako dobar poznavalac stilskih sredstava?

  7. Nemam nameru Jovičiću da diskutujem o tome da li je hrišćanstvo pravi put, jer za mene nije. I ima tema o tome.

    Odosmo mnogo u oftopik. Ja sam i napomenuo da ovo nije tema o veri ili religiji, već o veronauci.

  8. Tronožac, zajebavaj nekog drugog.

  9. Na to da se na veronauci uči baš taj zatucani, konzervativni hrišćanski primitivizam, kao kod onog oca Joila. Bar je kod mene u obe srednje bilo tako. A imao sam 5 profesora veronauke i svi su bili takvi.

    Ja imao cetiri, zadnja dva su fantasticni likovi, nimalo zatucani, ovaj drugi je malo zatucaniji a pod tim mislim da se vise drzi onih lekcija o hriscanstvu ko je kome sta uradio kad su praznici i to, ali ne kaze: " Jedini spas je verovati" jednostavno kul lik sa kojim mozemo da pricamo o svemu ali moramo bar 15 minuta da govorimo o veronauci cisto da ispostujemo program.

  10. Evo konkretno. Nije parazit iz prostog razloga što te niko ne tera da izabereš taj predmet. Sve je slobodna volja.

    Pročitaj prvi post. Kršenje ustava.

  11. Gambi veronauka nije krsenje ustava jer je izboran predmet, nije nametnut. Da li ce se govoriti i o ostalim religijama to je stvar veroucitelja i njegove zatucanosti, prvak ne treba da ima veronauku kao ni petak ni osmak, nista pre srednje.
    EDIT: U ostalom necemo valjda da izucavamo hinduizam kad smo vecinski pravoslavna zemlja, u ovo digitalno doba svako kog zanima neka druga religija moze njenom izucavanju da se posveti olako.

  12. Ja ti kao pravnik kažem da jeste i te kako kršenje ustava.

    EDIT: A sam naziv predmeta dovoljno govori o čemu bi trebalo da se uči.

  13. KRSENJE JEBENOG USTAVA JE NAMETANJE PRAVOSLAVLJA KAO JEDINE NE ISPRAVNE, VEC JEDINE VERE! Kako ne razumes o cemu je tema zapravo?!

  14. Ama čovječe nije nametanje i nije kršenje ustava ako dijete samo odabere da uči vjeronauku, a ponude mu se i vjeronauke drugih religija, kao i mogućnost da uopšte ne pohađa vjersku nastavu.

    Veće kršenje ustava bi bila zabrana vjeronauke.

    Ja od početka govorim da treba da bude više alternativa, a jedna od njih da bude i vjeronauka.

    Vi hoćete protjerivanje vjeronauke iz škola. Neće ići.

    Jedini mogući razlog zašto nema adekvatne vjerske nastave za druge religije je:
    a) nedovoljno zainteresovanih učenika za vjersku nastavu drugih religija
    b) nedovoljno školovanog kadra.

    Kraj priče.

  15. KRSENJE JEBENOG USTAVA JE NAMETANJE PRAVOSLAVLJA KAO JEDINE NE ISPRAVNE, VEC JEDINE VERE! Kako ne razumes o cemu je tema zapravo?!

    Kako moze da bude krsenje ustava ljudi aman ako je izborni predmet?

  16. Tronožac, zajebavaj nekog drugog.

    Ako ti to shvataš kao zajebanciju, ok.

    Ako smatraš da oftopikujem, onda ja nemam šta ovde više da pišem.

  17. Zar mislite da u Novom Pazaru oni koji odaberu veronauku uce o hriscanstvu?

  18. Da, izbor je izmedju dva!

  19. Jovičiću da bi znao šta je kršenje ustava moraš da znaš ustav. :)

    Dalje, učenicima se NE NUDI (bar ne u većini škola) da biraju koju veru hoće da slušaju na veronauci. Ja ti kažem, moj profesor je NATERAO nekrštenu devojku da se krsti jer joj je kljucao u mozak godinu dana.

  20. Ako ti to shvataš kao zajebanciju, ok.

    Ako smatraš da oftopikujem, onda ja nemam šta ovde više da pišem.

    Pa, smatram. Na sve što kažem postaviš neko Kapetan Očigledni pitanje. A da, smatram da oftopikuješ jer tema nije hrišćanstvo, već veronauka. Napisah to nekih 90 puta ovde.