Веронаука: Друштвени паразит или само стереотип

  1. Kao da pišem u noutped. Jedino ova Pufnica razume.

    Hvala što me poistovećuješ sa idiotom. Ja razumem, ali se ne slažem. Da li smatraš da je razumenje isto što i slaganje?

  2. Јовичићу. Волим те. Али не сери сад леба ти. Када ми неко каже географија то обухвата све. Када неко каже демографија зна се шта је. Исто овде: ВЕРОНАУКА, а не ПРАВОСЛАВНА ХРИШЋАНСКА ДОКТРИНА.

  3. Mogu da izaberu gradjansko, ali stvar je što se pod pojmom vere u veronauci uči hrišćanstvo kao jedina ispravna religija, iako to NE SME da se radi.

    Jedini razlog nedostatka izbora u nekim školama su, kao što rekoh - nedostatak interesovanja, ili manjak kadra.

    Opet se slazem sa Jovicecem, cisto sumnjam da u Srbiji postoji neko ko se razume u tri najvece monoteisticke religije dovoljno da o njima moze da poducava druge, da je veronauka ozbiljnije shvacena verovatno bi bilo takvih osoba i skola za njih, ali ne mozes to instant da ocekujes jer se jos osecaju tragovi komunizma i zabrane religije, trebace dosta vremena da se drzava i drustvo rehabilituju do tog nivoa. A nasa drzava toliko sporo napreduje, stavise nazaduje tako da ne mozemo brzo ocekivati tako drasticnu reformu kad ima mnogo vise rupa u nasem obrazovnom sistemu.

  4. cisto sumnjam da u Srbiji postoji neko ko se razume u tri najvece monoteisticke religije dovoljno da o njima moze da poducava druge

    Zajebavas, zar ne?

  5. Hvala što me poistovećuješ sa idiotom. Ja razumem, ali se ne slažem. Da li smatraš da je razumenje isto što i neslaganje?

    Nisam se tebi obratio, nego Rmtštagodu i Jovičiću, jer sam sa njima diskutovao u tom trenutku. Evo, Doter me isto kapira, kao i Džimi i Dušan1001 i ko zna ko sve, pa ih nisam pomenuo.

    Za tebe imam samo osećaj da me potprckuješ malo.

  6. ali vi zaboravljate činjenicu da su u pitanju srednjoškolci, klinci, balavurdija! boli bre njih kurac...on će da pobegne sa tog izbornog i da pije kafu a i kad ode ima da gleda u telefon da igra zmijicu.. ali neeee...mora na vuki da se diskutuje. verujte u šta hoćete, budite najbolje osobe koje možete da budete.

  7. РНРТ! Брате, живе о сам са два теолога дуже време. Они УЧЕ и КОМПАРАТИВНУ РЕЛИГИЈУ (како год да се зове предмет). Мој другар, такђе теолог, држи веронауку у специјалистичкој школи, оно где много долазе да заврше разлику ради посла, и тамо има веронаука. Имао је муслимана тамо и ПИТАО их је ИСЛАМ, а не ПРАВОСЛАВЉЕ.
    Кадра има, муда нема.

  8. cisto sumnjam da u Srbiji postoji neko ko se razume u tri najvece monoteisticke religije dovoljno da o njima moze da poducava druge

    http://i646.photobucket.com/albums/uu188/tehwolf/facepalmBear.jpg

  9. Запата, без увреде, доста више са тим срањем око добрих људи. Нико није добар и нико не ваља. Доста те неутралности и сви неутрални мрште на фејс.

  10. Zajebavas, zar ne?

    Kao sto rekoh nije to jedini problem, koliko takvih ljudi ima? Da li svi imaju iskustva ili znanje iz pedagogije da uce decu o njima, mnogo vi to ocete o instant.Desi se puf, i sad imamo gomilu ljudi potkovanih za poducavanje dece o sveju tri religije, pa nece tako.

  11. brate ja znam da ne valjam ali se trudim da budem bolji.i po mom mišljenju to je svrha religije. nisam neutralan nego sam samo praktičan. ja sam na veronauci o srednjoj sastavljao tikete.

  12. Rtnrnrnnr, parafrazirala bih Gamby-ja.

  13. Kao sto rekoh nije to jedini problem, koliko takvih ljudi ima? Da li svi imaju iskustva ili znanje iz pedagogije da uce decu o njima, mnogo vi to ocete o instant.Desi se puf, i sad imamo gomilu ljudi potkovanih za poducavanje dece o sveju tri religije, pa nece tako.

    Ja mislim da je o tome trebalo da se razmišlja kada se uvodila veronauka.
    Ako nema ko da je predaje, koji kurac su je uveli?

    A IMA ko da je predaje.

  14. Pazite sad. Evo rešenja!!!

    Dakle, da komparativna religija bude OBAVEZNI predmet koji bi se izučavao akademski, objektivno, naučno i informativno, bez nastojanja da se utiče na religijska vjerovanja učenika i da taj predmet spada dakle u društvene nauke kao istorija, sociologija, itd. sa najnormanijom ocjenom od 1 do 5 i sl.

    Pored toga da postoji i VJERSKA NASTAVA koja je IZBORNI predmet. Dijete može da odluči da li će da pohađa vjersku nastavu ili neće, a ako odluči da je pohađa onda BIRA IZ KOJE RELIGIJE ŽELI POHAĐATI VJERSKU NASTAVU.

    Taj predmet bi ulazio u dubinu religijskog vjerovaja, dogmi, teologije, i da, NASTOJAO BI DA RAZVIJE VJERU I DUHOVNOST KOD DJETETA. Dakle jeste, ako hoćete to da nazovete religijskom indoktrinacijom i pridobijanjem za određenu vjeru, imate pravo na to, jer to i jeste svrha VJERSKE NASTAVE.

    Međutim, vjerska nastava bi bila IZBORNI PREDMET i niko ne bi tjerao djecu da pohađaju vjersku nastavu ako ona to ne žele.

    The end

  15. Запата, да ме не схватиш погрешно, само си улетео сад кад ми је пуко курац од тих изјава, сви ви који кажете да човек прво треба да буде добар донесите ми мало те топле воде да не трошим струју. И сви се трудимо да будемо добри, прво себи, па другима. Сад на топик.

  16. Pazite sad. Evo rešenja!!!

    Dakle, da komparativna religija bude OBVEZNI predmet koji bi se izučavao akademski, objektivno, naučno i informativno, bez nastojanja da se utiče a religijska vjerovanja učenika i da taj predmet spada dakle u društvene nauke kao istorija, sociologija, itd. sa najnormanijom ocjenom od 1 do 5 i sl.

    Pored toga da postoji i VJERSKA NASTAVA koja je IZBORNI predmet. Dijete može da odluči da li će da pohađa vjersku nastavu ili neće, a ako odluči da je pohađa onda BIRA IZ KOJE RELIGIJE ŽELI POHAĐATI VJERSKU NASTAVU.

    Taj predmet bi ulazio u dubinu religijskog vjerovaja, dogmi, teologije, i da, NASTOJAO BI DA RAZVIJE VJERU I DUHOVNOST KOD DJETETA. Dakle jeste, ako hoćete to da nazovete religijskom indoktrinacijom i pridobijanjem za određenu vjeru, imate pravo na to, jer to i jeste svrha VJERSKE NASTAVE.

    Međutim, vjerska nastava bi bila IZBORNI PREDMET i niko ne bi tjerao djecu da pohađaju vjersku nastavu ako oa to ne žele.

    Ovo i ima logike, ali samo pod uslovom i da ta verska nastava bude za veru po izboru.

  17. E slazem se sada sa Jovicicem.

  18. E slazem se sada sa Jovicicem.

    Verovali ili ne! :)

  19. Идеали су да се слажемо са њима, у праволавно индоктринисаној држави Србији, која то себи јавно не признаје, је, да се тако духовито изразим, блесаво.

  20. Za tebe imam samo osećaj da me potprckuješ malo.

    Ako misliš da te potprckujem, onda ti prestani da potprckuješ Jovičića, dečko ima svoje stavove, i ti bi trebalo, ako ništa, da ih poštuješ.

"U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista.

Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao.

Ili čak poređenje čuvenog prideva 'kul': kul, kulji, najkulji"

Emisija RTS-a "Oko Magazin" | 24. Novembar 2009.